Samobor – Moslavina 6:1 (3:1)

Pregazili nemoćne goste

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Petir (Kašina)

Strijelci: 0:1 Šimunović(7), 1:1 Ivkovčić(13), 2:1 Salopek(19), 3:1 Kotarski(33), 4:1 Brujić(68), 5:1 Frajt(70), 6:1 Brujić(73)

SAMOBOR: Bašić, Štrkalj (od 46. Komljenović), Hainešek, Salopek, Pavlović, Novoselec, Puškarić (od 34. Grgečić), Horvat, Kotarski (od 46. Frajt), Ivkovčić, Brujić,

Trener: Stjepan Čodraš

MOSLAVINA: Šimulija, Magdić, Rupčić, Galešić, Miško (od 46. Dodi), Toš, Abazi (od 46. Mat. Šulc), Štimac, Oršić, Mar. Šulc (od 46. Okoli), Šimunović

Trener: Dario Večerić

Crveni karton: Grgečić(40)

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Nakon što sredinom jesenskog dijela prvenstva upali u crnu rupu, Samoborci su ulovili formu te se vraćaju navikama iz prva dva kola – uvjerljivim pobjedama. U 13. kolu svladana je Moslavina koja je već u 7. minuti golom Šimunovića bila u prednosti. To je otprilike bilo i sve što su gosti pokazali u ovih 90 minuta. Već u sretnoj 13. Ivkovčić poravnava na 1:1 da bi do poluvremena Salopek i Kotarski postavili relativno sigurnih 3:1. Gostima u nastavku nije pomoglo ni to što su imali igrača više cijelo poluvrijeme (isključenje Grgečića nakon samo 5 minuta provedenih u igri!) pa su do kraja sureta primili još tri gola. Najljepši od svih 6 postignut je u 48. minuti kada je Brujić majstorski iz „slobodnjaka“ pospremio loptu iza Šimulije. Do zadnjeg sučeva zvižduka u listu strijelaca su se još upisali Frajt te još jednom Brujić.

Sava – Udarnik 3:2 (1:1)

Drenški u 90: za tri boda!

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Škrlin (Zaprešić)

Pomoćnici: Repić i Baneković (oba iz Kutine)

Strijelci: 0:1 Kovačić(7), 1:1 Matošević(10), 1:2 Mršić(73), 2:2 Drenški(89 – 11m), 3:2 Drenški(90)

SAVA: Husak, Filipović (od 77. Krnjić), Bajza, J. Matošević, (od 66. Ovčariček), Rogić, Golemović, Drenški, Kostanjski, Čakanić, Brdarić, Gavran (od 46. Kočnar)

Trener: Robert Regvart

UDARNIK: Žugaj, Radoš, Japec, Sokol, Čičak, Perica, Kovačević (od 70. Mršić), Bogović, Peić, Dolibašić (od 46. Vrdoljak), Prelec

Trener: Senad Harambašić

Igrač utakmice: David Drenški (Sava)

Drama – završnica donijela je novu, treću pobjedu na kontu Save. Visokoplasirani gosti (4. mjesto do ovog kola) već u 7. minuti dolaze do 0:1 golom Kovačića. Igrači Roberta Regvarta, koji već tri kola nisu doživjeli poraz, u 10. minuti golom Matoševića vraćaju rezultat u „normalu“. Do poluvremena domaćini su bili u dva navrata u izglednim šansama za vodstvo, ali je Žugaj u oba navrata dobro reagirao. Početkom nastavka Brdarić trese prečku pa umjesto da vode, igrači Save u obrani zaboravljaju Mršića koji lagano realizira „1 na 1“ situaciju. Šou Save kreće u 89. minuti kada prvo Drenški s bijele točke (srušen Golemović) poravnava na 2:2, da bi u zadnjim trenucima ponovno Drenški iz slobodnog udarca (s 30–ak metara) neobranjivo pogodio po drugi put mrežu Žugaja za slavlje na Lazini.

Nakon dvanaestog kola vodi Bistra sa 25 bodova, drugi je Lekenik sa 24, Samobor je šesti sa 19, dok je Sava na dvanaestom mjestu sa 13 bodova.

KARATE - 13. Euro kup Istre – Poreč, 5. studenoga

Samoborska trojka dominirala svojom kategorijom

Karate klub Finida iz Poreča nekoliko godina unazad organizator je kvalitetnog turnira koji je ove godine okupio 75 klubova, 540 sportašica i sportaša iz 7 zemalja - Hrvatske, Slovenije, Izraela, Italije, Mađarske, Bugarske i Češke. Porečanima je uz punu podršku čelništva grada uspjelo organizirati sportsku manifestaciju na visokom nivou pa su stoga gotovi svi sudionici najavili svoj dolazak u Poreč i naredne godine. KK Samobor je u Poreč došao s pet seniora, koji su ponovno pokazali kvalitetu samoborske karate škole.

Najbolja je bila Ana Lenard, koja je u finalu kategorije do 61 kg tzv. sudačkim preglasavanjem pobijedila svoju sestru Maju. Na isti način je Maja pobijedila u polufinalu Saru Sirovicu, koja je potom u repasažnom meču pobijedila svoju suparnicu za treće mjesto te time osvojila broncu. U svakom slučaju, ovom ženskom kategorijom na porečkom turniru je dominirala samoborska trojka podijelivši prva tri mjesta.

Odličan je bio i Dario Svetić, koji je u konkurenciji seniora do 75 kg osvojio brončanu medalju te svima dokazao da nije za otpis, jer je svojim nastupom itekako zabrinuo konkurenciju. U istoj kategoriji korak do medalje je ostao mlađahni Križan Pezer izgubivši borbu za broncu.

Za dva tjedna samoborski reprezentativci nastupiti će na tzv. Premier ligi u Salzburgu na kojoj se očekuje preko 30 zemalja svijeta.

KOŠARKA - Seniori – A2 liga – 5. kolo Šanac – Samobor 74:61 (40:29)

Koštali ih padovi koncentracije

SAMOBOR: Imbert, Moćan, Gionechetti 5, Bekavac 14, Hrvoj 15, Vučković 7, Levanić, Nakić 11, Gašparac 4, Tkalčić 3, Ribarić, Ušić 2. Trener: Milan Ličina

ŠANAC: Božić, Škrtić, Peris 25, Šimunić, Razumić 20, Szilvasy 6, Starčević 18, Musulin 5, Panjević, Lipak. Trener: B. Bašović

Samoborci su dobro ušli u utakmicu te organiziranim i učinkovitim napadima odlaze na desetak koševa prednosti. Tada dolazi do velikog pada u koncentraciji, ostaju pet minuta bez ubačaja i krajem prve četvrtine domaćini sustižu Samoborce. Početkom druge i početkom treće četvrtine Samoborci s previše izgubljenih lopti ponovo imaju 5-minutne periode bez ubačaja, tako da Karlovčani ostvaruju najveću prednost na utakmici od dvadesetak koševa. Polovicom zadnje četvrtine Samoborci su zaigrali agresivnije i učinkovitije te uspijevaju smanjiti prednost domaćina na 4 koša, ali tada su jednostavno stali i na kraju domaćini zasluženo i uvjerljivo odnose pobjedu. Ovaj poraz Samoborce baca s prvog na drugo mjesto lige, iza sada vodeće Gorice koja je u gostima u Zagrebu svladala ekipu Bosca. Kod Samoboraca najuvjerljiviji su bili Hrvoj s 15 i Bekavac sa 14 koševa. Kod Šanca, koji su u igri uz "zaštićenog" juniora rotirali tek 5 seniora, nezaustavljiv je bio Peris s 25, Razumić s 20 i Starčević s 18 koševa. U 6. kolu u Samobor dolazi Mladost. Susret se igra u nedjelju, 13. studenoga, u 17:30 sati u SD Samobor.

KOŠARKA - PSŠ liga 1999. – 1. HRL – 8. kolo Sisak – Samobor 48:29 (23:9)

Nisu mogli parirati centrima

Sisak: Laktašić 2, Ivanetić 7, Perković 8, Krčelić 4, Lovreković 4, Biljan 16, Toljan, Jezdec, Kadečka 7.Trener: D. Španović

Samobor: Antolović 2, Tonković 2, Ivetta 2, Alilović 2, Škiljan 2, Kupres 13, Matijaščić 2, Golić, Crnić, Iviček 4. Trener: M. Mandalinić

Ekipa Siska ostvarila je znatnu prevagu pod koševima preko svojih snažnih centara, kojima Samoborci nisu mogli parirati. Na kraju zaslužena pobjeda Siščana. Kod Samoboraca odlično je odigrao Kupres uknjiživši 13 koševa. Kod Siska najučinkovitiji je bio Biljan sa 16 koševa.

KOŠARKA - Mlađi kadeti – 1. ŽL – 3. kolo Samobor – Petar Zrinski 61:40 (23:22)

I dalje neporaženi

SAMOBOR: Srabotnak 7, Antolović, Marković 2, Matijaščić 8, Grubišić 18, Lopac, Planinčić 6, Savić 10, Kupres 10, Crnić, Alilović. Trener: Mirko Mandalinić

PETAR ZRINSKI: Pavić, Maršalek Fabijan, Jularić 22, Horvat 2, Dananić, Mikac 8, Premzl 4, Jembri, Maršalek Fran, Jendriš, Siladji 4, Bažank. Trener: Hrvoje Konopa

Do polovice treće četvrtine u potpuno ravnopravnoj igri ekipe se izmjenjuju u vodstvu. Tada Samoborci odličnom obranom i učinkovitim kontranapadima serijom od 15 koševa ostvaruju solidnu prednost od 45:30. U zadnjoj četvrtini gosti iz Vrbovca nemaju snage za preokret, tako da Samoborci na kraju uvjerljivo slave i neporaženi ostaju i dalje na vrhu lige. Kod Samoboraca istakli su se Grubišić s 18 te Savić i Kupres s po 10 koševa. Kod Petra Zrinskog najučinkovitiji je bio Jularić s 22 koša.

KOŠARKA - Kadeti – 1. HRL – 4. kolo Samobor – Cibona 81:75 (31:29)

Pala i Cibona

SAMOBOR: Srabotnak, Belamarić, Smolčić 12, Mandalinić 19, Sladić 7, Levanić 24, Korade, Antunović, Borić, Šuvaković 19, Skok. Trener: Marin Sedlar

CIBONA: Šeparović, Prša, Bingula 4, Matković, Marićević, Kušec 5, Slavica 34, Vatrov 3, Kvesić 10, Alić 15, Habazin 4. Trener: I. Kapov

Kadeti Samobora odlično su odigrali protiv vršnjaka iz Cibone, imajući konstantno prednost koja je u nekoliko navrata iznosila desetak koševa razlike. Međutim, uporni gosti preko odličnog Slavice uspijevaju uvijek sustići, ali ne i prestići Samoborce. Zadnju četvrtinu Samoborci odigravaju odlično, gotovo bez promašaja iz igre, te na kraju zasluženo osvajaju važne bodove protiv vrlo dobre ekipe Cibone. U ekipi Samobora istakli su se Levanić s 24, te Mandalinić i Šuvaković, oba s po 19 koševa. Kod Cibone najučinkovitiji je bio Slavica s 34 koša.

RUKOMET - 2. HRL zapad, 7. kolo Petrinja - Rudar 30:26 (14:10)

Presudio sudački dvojac

Za teren u Petrinji se zna da je jako neugodan za gostujuće ekipe i da se s njega teško odnose bodovi, ali Rudari ohrabreni odličnom igrom u prošlom kolu protiv ekipe Kozale vjerovali su da mogu do bodova protiv domaćina, koji je u prvih 6 kola ubilježio svega dva boda. Počeli su Rudari dobro u obrani, iz koje su kontrama postizali lagane pogotke, ali je škripalo u napadu na postavljenu obranu domaćina. U 20. minuti rezultat glasi 7:7 i tada s nekoliko samo njima shvatljivih odluka počinje sudački "vjetar u leđa" domaćinu, što oni koriste i rješavaju poluvrijeme u svoju korist 14:10.

U nastavku utakmice Rudari, unatoč nizu sudačkih odluka na njihovu štetu, velikom borbenošću i požrtvovnošću uspijevaju u 50. minuti izjednačiti na 20:20 i opasno zaprijetiti posustalom domaćinu. Takav razvoj utakmice kao da je bio znak sudačkom dvojcu Čambala – Šimić da definitivno presude pobjednika pa omogućuju domaćinu da se odvoji na 23:20. Do kraja su Rudari pokušali sve da dostignu domaćine, ali, jednostavno rečeno, uz toliku sudačku pomoć domaćinu i mnogo jačim ekipama od Rudara to ne bi pošlo za rukom.

Kako se ne bi stekao dojam da se poslije poraza Rudari žale na suce, a nakon pobjede njih i ne spominju, podsjećamo da su u 5. kolu Rudari u Rijeci, u jednoj čudnoj utakmici u zadnjim sekundama izgubili od ekipe Matulja, ali su svi odreda isticali odlično suđenje Bernobića i Kalčića, što, nažalost, ovaj puta nije bio slučaj. U 8. kolu Rudari su domaćini ekipi Kvarnera.

RK Rudar: A. Guliš, F. Skendrović, M. Štajnkler 1, S. Šujster 6, J. Cvetković 1, J. Kerepčić, H. Štibohar 6, Z . Fabeković 3, D. Trčak 1, Z. Đikić 4, J. Štajnkler 2, A. Trčak, H. Turković, E. Fresl 2, D. Jagodić 2.

U ostalim kategorijama, druga momčad u 3. HRL središte pobijedila je u 8. kolu ZG Dubrava II 32:27, od samog početka nametnuvši se protivniku pa su imali i 9 pogodaka prednosti u pojedinim trenucima susreta. Pobjedom su došli do šestog mjesta na ljestvici. Dječaci A izgubili su od ZG Dubrave 28:29, a gosti su pobjednički gol dali u svom zadnjem napadu. Dječaci B i dalje imaju 100%-tni učinak, jer su ostvarili i sedmu pobjedu u nizu, svladavši na gostovanju Polet iz Stančića 36:9.

STOLNI TENIS - 4. kolo 1. hrvatske stolnoteniske lige muški zapad

Nastavljen neuspješan niz

5. studenoga u Samoboru je odigrano 4. kolo 1. hrvatske stolnoteniske lige muški zapad. Samoborci nastavljaju neuspješan niz od 4 izgubljena susreta. U subotu su igrači Velike Gorice Stanfar bili bolji i pobijedili sa 4:1. Jedini domaći bod je donio Dario Ilijić. Evidentno je neiskustvo u ovom rangu natjecanja, kao i bolji protivnik.

U 5. kolu, za tri tjedna, Samoborci su domaćini Dugoj Resi i Kleku iz Ogulina.