JUDO - Turnir Labinska republika 2011, Labin, 12. veljače

Novih 5 zlata, 6 srebra i 2 bronce za JK Samobor

Mladi natjecatelji Judo kluba Samobor natjecali su se u subotu, 12. veljače, u Labinu na 8. međunarodnom kupu Labinska republika 2011. Turnir koji je u planu rada trenera Josipa Šančića bio označen za trening određenih tehnika, prošao je prema očekivanjima.

Najmlađi natjecatelji borili su se samo na tlu. Tu se najbolje iskazao Marko Svečnjak, koji je pobijedio sve protivnike i zasluženo osvojio zlato. Kod malo starijih natjecatelja Filip Šipek je u svojoj težinskoj kategoriji bio neprikosnoven i osvojio zlato. Sestre Bortas su ponovo zajedno došle do finala u kojem je Marta u izjednačenoj borbi pobijedila Doru. Veliko iznenađenje priredio je Jan Bogović. On se nakon dužeg vremena vratio treniranju juda i ovo mu je bio prvi turnir. Prvu borbu glatko gubi, ali kroz repasaž u borbama s daleko višim i jačim protivnicima pobjeđuje i osvaja broncu.

Drugo iznenađenje je priredio Filip Greblički. Nakon serije loših rezultata konačno je prikazao pravu borbenost i svoje znanje. Izgubio je tek finalnu borbu i osvojio srebro. U istoj kategoriji Borna Ivošević je izgubio od istog protivnika i osvojio broncu. Helena Vuković je osvojila srebro, izgubivši samo od prvakinje Hrvatske iz Rovinja. Ante Vukres nije imao dostojnog protivnika, a do zlata je došla i Dora Bogović. Srebrne medalje su osvojili Josip Garašić, Katarina Lucija Vuković, te Lucija Ivošević, koja se borila u višoj težinskoj kategoriji od svoje.

U subotu, 19. veljače, kadeti i kadetkinje Judo kluba Samobor nastupaju na Prvenstvu Hrvatske u Vinkovcima, a 26. i 27. veljače održava se tradicionalni 20. međunarodni Kup Samobora u velikoj dvorani OŠ Bogumila Tonija.