GIMNASTIKA - Samoborske gimnastičarke dominirale u 3. kolu Kupa Hrvatske

Zlata kao u priči

Od ove godine u višem rangu natjecanja, u B programu, samoborske su gimnastičarke i opet dominirale u 3. kolu Kupa Hrvatske u organizaciji ZTD-a Hrvatski sokol u Zagrebu, održanom u subotu, 22. listopada. Sedam vježbačica osvojilo je ukupno 5 zlatnih 1 srebrnu i 1 brončanu medalju.

Prvo mjesto među mlađim kadetkinjama osvojila je naša jedina predstavnica u ovoj kategoriji Ema Mihelić.

Dugo zlato osvojeno je u kategoriji kadetkinja. Ponovno jedina naša predstavnica i ona na najvišem postolju – Lucija Nemanić.

U kategoriji juniorki dva zlata. Ekipno su izborile prvoplasirana Paula Stier, druga Marija Sara Mihelić, treća Lucija Kirschenheuter i četvrta Dora Žitković.

U kategoriji seniorki zlatnu je medalju osvojila Anamarija Kovačić.

Ni male vježbačice C programa, koje pokazuju sve veći napredak, a to znači i vrlo vjerojatan prelazak u viši rang sljedeće godine, nimalo ne zaostaju za svojim starijim klupskim kolegicama. Njih 7 osvojilo je 4 medalje: 1 zlatnu, 1 srebrnu i 2 brončane.

Mlađa kadetkinja Katja Žganjer Knežević osvojila je srebrnu medalju, a Jelena Lesjak brončanu u vrlo jakoj konkurenciji od 26 vježbačica, a visoko plasirana, na 5. mjestu, bila je i Sara Petrić.

Karla Kovačić bila je zlatna u kategoriji kadetkinja, a Dunja Šagud zauzela je 6. mjesto.

Brončanu je medalju osvojila i Stella Peucelle u kategoriji juniorki, dok je Dora Šagud bila četvrta.

K.K.

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 11. kolo

Bregana – Sloga (B) 2:2 (0:1)

Složno do bodova

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Benković i Mandić (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 D. Struhak(13), 1:1 A. Andabak(60), 1:2 Mlinar(66), 2:2 Runtas(84)

BREGANA: Divković, Prelec, Babojelić, A. Andabak, Tančak (od 90. Lončarić), I. Andabak, Galinec (od 68. Kovačić), Povrh (od 62. Bilić), Celizić, Benković (od 51. Peić), Tucman (od 46. Runtas)

SLOGA BREZJE: Jelić, Karabelj, Kriste, Sabljić, Dejanović, H. Struhak, Burnik, Mlinar, Vrdoljak, D. Struhak, Gundić

Trener: Dragutin Kuhtić

Igrač utakmice: Dragan Jelić (Sloga)

Svakom po bod najrealniji je rezime utakmice u Bregani u kojoj su gosti dva puta vodili, ali su se požrtvovni domaćini oba puta uspjeli vratiti iz rezultatskog minusa. Već u 13. minuti nakon kornera Struhak pogađa za 0:1, a početkom nastavka defenzivac Andabak poravnava na 1:1. Igrači iz Brezja brzom kontrom (strijelac Mlinar) u 66. drugi put biježe Bregani na jedan gol razlike. Bod domaćinu donosi rezerva Runtas u 84. minuti.

Bestovje – Zrinski Tehnovent 0:2 (0:1)

Gosti rutinirano do pobjede

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Cikojević (Samobor)

Pomoćnici: Božić (Samobor) i Kupres (Mala Rakovica)

Strijelci: 0:1 Mataušić(4), 0:2 Blažević(85)

BESTOVJE: A. Ačkar (od 80. Rebrović), Bosak, Miholić, Đurđević, Zeman, Stopić, Tušek (od 65. Tomić), Stojanović, Bebić, Iv. Ačkar, Bekić

Trener: Nino Brezić

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Vrančić, Makarun, Šicl, Mihelčić (od 62. Žganjer), Jagodić, Tenšek (od 88. Koletić), Dej. Murić (od 74. Horvat), Bošnjak (od 76. Blažević), Mataušić (od 78. Župančić), Koletić

Crveni karton: Tomić (72)

Igrač utakmice: Darko Tenšek (Zrinski Tehnovent)

S po jednim golom u samom otvaranju i zatvaranju susreta gosti iz Farkaševca rutinirano odnose sve bodove iz obližnjeg Bestovja. Mataušić je već u 4. minuti poslao loptu iza leđa Ačkara za početnu prednost Zrinskog. Domaćini su tijekom sureta imali nekoliko izglednih prilika koje nisu iskoristili pa kazna stiže u 85. kada Blažević pogađa za konačnih 0:2 i sedmu pobjedu u prvenstvu igrača Denisa Murića.

Mladost (KD) – Klokočevac 2:1 (0:1)

Nisu izdržali

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Gledatelja 250

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: B. Lafter i M. Lafter (Novo Selo Okićko)

Strijelci: 0:1 Vlašić(31), 1:1 Jakolić(77), 2:1 Valenčak(89)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Horvat (od 59. M. Frkanec), Juratovac (od 84. Košutić), Jakolić, Bura, Merkl, Marković, Haramina, Debogović, Valek, Valenčak (od 90. I. Frkanec)

Trener: Danijel Valenčak

KLOKOČEVAC: Žogler, Skukan, Kižlin, Ivančić (od 53. Žibert), Janjić, Vlašić, Beloša, Ćosić, Brajković, Ovčariček, Gestić

Crveni karton: Vlašić(74), Haramina(90), Brajković(90)

Igrač utakmice: Danijel Valenčak (Mladost)

Nakon samo jednog kola provedenog na prvom mjestu, Klokočevac je porazom u Kraju Donjem prepustio lidersku poziciju Dinamu iz Jakovlja. U susretu u kojem je sudac tri puta pokazao crveni karton, gosti u 31. minuti vode 0:1 jer Vlašić diretno iz kornera hvata Boranića na „spavanju“. U nastavku domaćini su se trgnuli pa prvo preko Jakolića izjednačuju, a u 89. Valenčak donosi erupciju oduševljenja među domaćim navijačima golom za krajnjih 2:1.

Rakitje – Sloga (O) 0:2 (0:0)

Kad gosti pojačaju tempo...

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Vujčec (Klinča Sela) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 0:1 Barić(67), 0:2 Rešetar (90)

RAKITJE: S. Dorotić, Popović, Hlevnjak, Burazer, Baksa, Nujić, Boras (od 62. Josipović), Pavić (od 76. K. Martinčević), L. Dorotić, D. Martinčević, Jularić (od 60. Sinković)

Trener: Krešimir Barun

Sloga OREŠJE: Ilić, Tkalčević, V. Čakanić, Pilić (od 58. Dančulović), K. Čakanić, Boch (od 46. Haramina), Bistrički, Barić (od 76. Rešetar), Kokot, Stojanović (od 89. Penezić), Sapanjoš

Trener: Mladen Vršiček

Igrač utakmice: Matej Barić (Sloga)

Prvo poluvrijeme završilo je 0:0, bez previše prilika na obje strane. U nastavku gosti iz Orešja pojačavaju tempo pa igrač utakmice Barić u 67. minuti nakon centaršuta glavom pogađa Dorotićevu mrežu za 0:1. Domaćini nakon rezultatskog minusa kreću otvorenije u napad, ali sve izgledne prilike nisu završile golom. Potvrda pobjede za goste dolazi u zadnjim trenucima susreta kad Rešetar zabija za 0:2.

Sutla – Novaki 7:0 (4:0)

Ponižavajući poraz

KLJUČ BRDOVEČKI – Igralište Sutle

Sudac: Zajec (Zaprešić)

Pomoćnici: Kakša (Bistra) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Maričević(16), 2:0 Miletić(27), 3:0 Mar. Šintić(36), 4:0 Maričević(40), 5:0 Mar. Šintić(66), 6:0 Mar. Šintić(71), 7:0 Šikač(85)

SUTLA: Legan, Kušević, Dugandžić, Bršec, Banovac (od 70. Mat. Šinčić), Leskovar, Rautek (od 46. Večerić), Miletić (od 46. Gorgiev), Maričević, Mar. Šintić, Šikač

Trener: Zoran Boch

NOVAKI: Antolić, Gržan, Selimović (od 64. Šeketa), Pavlović, Petković, Žerjav, Šarić, Softić, Gotal, Borić, Bećirević (od 72. Prahin)

Igrač utakmice: Martin Šintić (Sloga)

Težak poraz gostiju, iako bi možda sve bilo drugačije da je Gotal u 5. minuti s 8 metara poslao loptu ispod grede za 0:1, a ne preko nje. Nakon toga domaćini preuzimaju inicijativu te već do poluvremena četiri puta tresu Antolićevu mrežu. U nastavku se brojka golova Sutle zaustavila na 7, a najefikasniji u redovima domaćina su bili Šintić s 3 i Maričević s 2 gola.

Nakon jedanaestog kola vodi Dinamo (J) s 28 bodova, treći je Klokočevac s 26, Zrinski Tehnovent je peti s 23 boda, Rakitje je dvanaesto s 11, Bregana je četrnaesta s 9 bodova, Novaki su petnaesti sa 4, dok je Bestovje na šestnaestom mjestu s jednim bodom.