Ostavkom do promjena u pristupu

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Kocek (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Anić i Gašpar (oba iz Križa)

Strijelci: 0:1 Zovko(10), 0:2 Zovko(33), 0:3 Sastić(50), 0:4 Hanžek(77), 1:4 Salopek(83)

SAMOBOR: Levak, Frajt (od 46. Stanec), Hainešek, Salopek, Pavlović, Ivkovčić, Puškarić, Horvat, Kotarski, Brujić, Novak

BISTRA: Pavalić, Jozinović, Batina, Brezak, Sastić (od 60. Čekić), Hanžek, Marković, Zovko, Čekulić (od 83. Poljski), Škreblin, Kranjčić

Trener: Renato Jurčec

Igrač utakmice: Gabrijel Zovko (Bistra)

Drugo u nizu katastrofalno izdanje Samobora (i igrom i rezultatom) rezultiralo je nakon kraja susreta ostavkom prvog čovjeka struke Damira Kovačića. Domaćini su ležerno ušli u dvoboj 4. kola, obrana je „plivala“ čim su gosti prešli svoju polovicu pa do poluvremena dva puta mrežu Levaka trese Zovko. U nastavku se nište ne mijenja pa raspoloženi gosti nastavljaju s punjenjem domaće mreže. Počasni pogodak za gubitničku momčad postigao je Salopek u 83. minuti. Samoborci će ubrzo nešto morati mijenjati u svojoj igri i glavama jer im s ovakvim izdanjima predstoji borba za sredinu ljestvice.

Sava – Savski Marof 2:2 (1:0)

U 90. izgubili dva boda

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Bizjak

Pomoćnici: Krnic i Bontempo (svi iz Siska)

Strijelci: 1:0 M. Matošević(43), 2:0 Drenški(56), 2:1 Žlebački(62), 2:2 Ivanković(90)

SAVA: Kožarec, Golubić, Filipović, J. Matošević, Golemović, Drenški, M. Matošević (od 90. Briševac), Kostanjski (od 79. Kukolja), Čakanić, Brdarić (od 72. Kočnar), Gavran

SAVSKI MAROF: Pilić, Šarušić, Ivanković, Vučetić, Ištuk Mađarić, Mraković, Ladan (od 75. Đeno), Ištuk (od 61. Levanić), Žlebački, Dežić

Trener: Miroslav Šorgić

Crveni karton: J. Matošević(69), Žlebački(70)

Igrač utakmice: Tomislav Ivanković (Savski Marof)

Zanimljiva utakmica u Strmcu u kojoj su gosti u 90. minuti spriječili Savu da dođe do prve pobjede u prvenstvu. Početak utakmice u potpunosti je pripao gostima koji ne koriste nekoliko izglednih šansi. U 43. minuti Kostanjski je srušen u gostujućih 16 metara pa Matošević s kreča pogađa za 1:0. Početkom nastavka Drenški poduplava prednost domaćina preciznim udarcem s 20 – ak metara pa se činilo da će strmčani u 4. kolu upisati prvu ovosezonsku pobjedu. No s tim se nisu složili gosti koji prvo smanjuju preko Žlebačkog, a konačnih 2:2 stiže u zadnjim minutama utakmice kada je precizan bio Ivanković.

Nakon četvrtog kola vodi Moslavina s 10 bodova, druga je Bistra s 9, Samobor je deveti sa 6, dok je Sava na desetom mjestu s 3 boda.

KARATE - Prvenstvo Hrvatske za kadete i mlađe seniore - Rijeka, 17. rujna

I Ana Lenard osigurala Maleziju

Prije samog odlaska na prvenstvo Hrvatske Ana Lenard bila je glavna favoritkinja u kategoriji mlađih seniorki do 60 kg, ali tu ulogu je trebalo opravdati i na tatamiju pakleno vruće riječke sportske dvorane 3. maj. Tituli seniorske prvakinje tako je pridodala i titulu mlađe seniorske prvakinje Hrvatske.

Ulog je bio zaista velik, tako da je i pritisak s kojim se moralo nositi trebalo kontrolirati. Ana je u tome uspjela. Nije briljirala kao u dosadašnjim kontrolnim turnirima, ali je ipak uspjela doći do titule prvakinje Hrvatske koja je vodi na svjetsko prvenstvo u Maleziju (13-16. listopada).

Tim uspjehom se pridružila sestri Maji, koja je svoju vizu za svjetsko prvenstvo osigurala osvajanjem srebrnog odličja na europskom prvenstvu u veljači ove godine u kategoriji preko 60 kg.

Maja Lenard je u Rijeci osvojila "tek", broncu nepravedno izgubivši polufinalni sraz protiv odlične Ivone Tubić, koja je na svibanjskom seniorskom prvenstvu Europe u Zurichu osvojila brončanu medalju za Hrvatsku.

Vodila je Maja u tom meču sve do 5 sekundi prije kraja susreta, kada sudac, iz samo sebi znanih razloga, zbog tzv. izbjegavanja borbe dodjeljuje kaznu Maji te je tako osigurao njenoj suparnici produžetak u kojem nakon iscrpljujućeg nadmudrivanja Maja gubi susret.

Brončanom medaljom u istoj kategoriji morala se zadovoljiti i Sara Sirovica, koja je također mogla u finale. Izgubila je polufinalni susret u produžecima pa je kroz repasaž morala doći do brončanog odličja, što joj je u konačnici i uspjelo.

U Rijeci je u konkrenciji mlađih seniora do 68 kg nastupio i Križan Pezer, koji je bio vrlo blizu finalu, no, nažalost, u konačnici je ostao bez medalje isključivo svojom greškom. Radio je nevjerojatne taktičke pogreške, što ga je koštalo medalje.

Karate klub Samobor je u Rijeci ostvario svoj cilj te će u Maleziji imati svoje predstavnike na najjačoj svjetskoj karataškoj smotri. Do samog odlaska ostalo je još dovoljno vremena da Ana i Maja podignu nivo forme pa će se sa svjetskog prvenstva moći očekivati dobre vijesti.

Četiri medalje za karataše Bregane

Odličan rezultat ostvarili su mladi borci Karate kluba Bregana, koji su osvojili 4 medalje (dva srebra i dvije bronce). Nažalost nitko iz kluba nije izborio odlazak na SP u Maleziju, ali su pokazali da će u budućnosti biti ozbiljni kandidati za državnu reprezentaciju.

Stefani Filipić je osvojila srebro u kategoriji mlađih seniorki do 53 kg. U svom prvom nastupu u starijoj dobnoj skupini pokazala je da se može ravnopravno nositi sa iskusnim protivnicama. Stefani je odličan nastup imala i u juniorskoj konkurenciji, ali je nažalost tijesno poražena u borbi za medalju.

Srebrom se okitila i Mateja Lučić u kategoriji juniorki do 48 kg. Mateja je pokazala vidljiv napredak, pa je u finalu bila kvalitetna suparnica puno iskusnijoj višestrukoj državnoj prvakinji.

Ivan Bilić je borbenim nastupima došao do bronce u kategoriji mlađih seniora do 68 kg. Da je bio malo pažljiviji mogao je Ivan ući u finale, ali i brončana medalja je odličan rezultat u ovoj izjednačenoj i kvalitetnoj kategoriji.

Ugodno iznenađenje priredila je Marina Bratanić, koja je osvojila brončanu medalju, u kategoriji juniorki do 53 kg. Marina je dan ranije, unatoč izvrsnim mečevima, ostala bez medalje u kadetskoj konkurenciji, pa je to nadoknadila u svom prvom juniorskom nastupu. Nakon slobodnog prvog kola ubilježila je pobjedu i poraz, a zatim je u meču za treće mjesto pobijedila iskusniju klupsku kolegicu Dijanu Ćosić.

Odlične borbe prikazali su Paula Andričević i Karlo Pejić, ali nažalost nisu osvojili medalju.

Korisno iskustvo skupili su Mihael i Ana Matijaščić.