RUKOMET - Županijska liga, 17. kolo RK Mladost – RK Sloga Sv. Nedelja 23:31 (11:12)

Slogaši pretrčali Samoborce

Dugoočekivani rukometni derbi županijske lige između samoborske Mladosti '09 i svetonedjeljske Sloge, koji je odlučiovao o drugom mjestu, odigran je 30. travnja u novoj Sportskoj dvorani Samobor. Utakmica je protekla u izjednačenom odnosu snaga do 50. Minute, kada Samoborci padaju u snazi i moralu, a tada motiviraniji Svetonedeljčani krenu juriti prema pobjedi. Sloga je sada preskočila Mladost na drugom mjestu, a drugoplasirani čeka odluku prvoplasiranog Rudara 2 o nastupanju u 3. ligi središte. Ekipi Mladosti još preostaje zadnje kolo u Rugvici, čime završava neočekivano uspješna sezona, koja je pokazala da, uz dobro posložen klub, toj mladoj momčadi predstoji svijetla budućnost.

B. Petrić

RK Mladost '09: Zorko, Radovanić, Habuš 2, D. Babić, Gagula 6, M. Petrić, Kušić 2, I. Radić 7, F. Razum, A. Petrić, Stanec, F. Petrić, Kurilić 6, Matijaščić. Trener: Štuka

RK Sloga: Kuhar, Gabrek, Fresl 3, Ivanković, Sambolec 2, Botonjić, Margitić 2, Radošević, I. Prosoli 5, Fabeković, S. Štajnkler 2, Obradović 1, Subić 9, Janežić 4, Prodanović, Šojat 3. Trener: Subić

NOGOMET - 1. županijska liga zapad – 24. kolo

Mladost (KD) – Novaki 2:2 (1:1)

Gosti veći gubitnici

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Balić (Brdovec)

Pomoćnici: Kovačić (Zagreb) i Knez (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Košutić(20), 1:1 Guštin(43), 1:2 Bungić(62), 2:2 Horvat(83)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Morović, Cimprešak (od 70. Sutlar), Gačarić (od 8. Jakolić), Šakanović, Merkl, Juratovac, Horvat, Košutić (od 46. Valenčak), Haramina, Vulić

Trener: Daniel Valenčak

NOVAKI: Prahin, Lešković, Gotovac, Genus, Marković, Đumlija, Guštin, Valek, Bungić, Petković, Bajan

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Dubravko Boranić (Mladost)

Iako je svaka momčad „zaradila“ po bod, veći gubitnici su gosti koji zahvaljujući raspoloženoj domaćoj „jedinici“ Boraniću nisu pobjedili. Domaćini su u 20. minuti stigli do početne prednosti koju su gosti do 62. minute golovima Guština i Bungića u potpunosti preokrenuli. Izjednačenje na konačnih 2:2 desetak minuta prije kraja susreta donosi Horvat.

Dinamo (O) – Bestovje 1:1 (0:1)

Pravedna podjela

KOZLIKOVO – Igralište Dinama

Sudac: Mandić (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Šarić(13), 1:1 Obradović(54)

DINAMO OKIĆ: Dikšić, Kelečić, Gojšić (od 77. Rubinić), Razum, Falica, Bubanović, Župan, Obradović, Mešić, Lukić (od 63. Čižmešija), Nevrkla

Trener: Damir Katovčić

BESTOVJE: Rebrović, Jurčić (od 83. Tomić), Šarić, Ovčariček, Žerjav, Lukač (od 90. Šimunović), Ačkar (od 69. Đukić), Avsec, Stojanović (od 69. Đurđević), Borić, Softić

Igrač utakmice: Andrija Šarić (Bestovje)

Okršaj momčadi iz sredine tablice završio je podjelom bodova. Gosti su došli u vodstvo već u 13. minuti kada je Šarić preciznim udarcem smjestio loptu iza nemoćnog Dikšića. Domaćini su nakon rezultatskog minusa krenuli po bod(ove) i to im je samo jednom pošlo za nogom početkom nastavka kada Obradović postiže gol za krajnju podjelu bodova.

Dinamo (J) – Bregana 2:1 (2:0)

Moglo je i gore

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Gvozdanović (Jaska)

Pomoćnici: Grdaković (Zdenčina) i Jurčić (Pribić)

Strijelci: 1:0 Hanzec(2), 2:0 Kovačiček(45), 2:1 Grdanjski(77)

DINAMO JAKOVLJE: Grgac, Đunđek, I. Kovačec, Malić, Kovačiček, Kovačec, Pučić, Hanzec (od 63. Eršeg), Solenički, Šipek, Šimunić

Trener: Adam Mijatović

BREGANA: Vitko, Petrić, Radovanić (od 29. Dam. Celizić), Nider (od 46. Andabak), Makarun, Sokolović (od 58. Tančak), Dan. Celizić, Kos, Tolić, Grdanjski, Galinec

Igrač utakmice: Ivan Kovačiček (Dinamo)

Puno bolja predstava domaćina koji su mogli puno uvjerljivije pobijediti momčad Bregane. Već u 2. minuti Hanzec „loba“ Vitka za 1:0, a prednost za Jakovljane krajem prvog dijela "poduplava" Kovačiček preciznim izvođenjem slobodnog udarca. U nastavku također bolja igra domaćina koji nije uspio iskoristiti svoje prilike, a gosti su ublažili poraz golom Grdanjskog iz 77. minute.

Zaprešić - Rakitje 2:2 (1:1)

Izgubili bodove u sudačkoj nadoknadi

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Belan (Novaki Petrovinski) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 0:1 Barun(3), 1:1 Franjković(28), 1:2 Martinović(52), 2:2 Brekalo(90)

ZAPREŠIĆ: Bažulić, Petričević, Barun, Stojanac (od 73. Karamatić), Franjković, Ivanic, Butek, Cvetković, Zekić, Brekalo, Tkalčević

Trener: Mario Lovrentijev

RAKITJE: Divković, Jozić (od 87. Dorortić), Horvat, Martinčević (od 81. Balaško), Nuić (od 90. Sinković), Baksa, Barun (od 20. Novačić), Ladan, Martinović, Golub, Hlevnjak

Crveni karton: Ivanic(60), Baksa(70)

Igrač utakmice: Ivan Brekalo (Zaprešić)

Igrači Rakitja u sudačkoj su nadoknadi izgubili 2 boda te sada za vodećom Jaskom zaostaju tri boda uz, nasreću, odigrani susret manje. U 3. minuti Barun je iskoristi grešku domaće obrane i pogodio mrežu za 0:1. Nakon pola sata igre Franjković je iz „slobodnjaka“ poravnao stanje na semaforu. Početkom nastavka Martinović dovodi Rakitje drugi put u prednost koju su uspjeli sačuvati samo do 90. minute kada im je golom pobjedu „ukrao“ Brekalo.

Nakon 24. kola vodi Jaska s 54 boda, drugi je Rakitje s 51, Bregana je peta sa 40 bodova, Bestovje je deveto s 33, dok su Novaki na jedanaestom mjestu s 29 boodva.