KARATE - 46. Europsko seniorsko prvenstvo u karateu – Zürich, 6. - 8. svibnja

Ana i Dario spremni za Europu

Nakon napornih priprema te niz odrađenih kontrolnih turnira večeras put švicarskog glavnog grada kreće seniorska karate reprezentacija Hrvatske koja će nastupiti na 46. europskom seniorskom prvenstvu. U Zürichu se očekuje sudjelovanje od 45 do 47 nacionalnih selekcija koje žele na najbolji način prezentirati svoj sport i državu.

Među izabranicima koji su osigurali svoj nastup u Švicarskoj osvajanjem naslova državnog prvaka su i Ana Lenard te Dario Svetić, reprezentativci Karate kluba Samobor.

Svoje mjesto u ekipi Hrvatske imao je i mlađeseniorski viceprvak Europe Matej Tomazin, ali je, nažalost, morao odustati zbog zdravstvenih tegoba.

Ana Lenard će zastupati Hrvatsku u konkurenciji najboljih karatistica do 61 kg, dok Dario Svetić brani boje trobojnice u konkurenciji naboljih seniora Europe do 67 kg. Oboje samoborskih reprezentativaca su izuzetno dobro pripremljeni i u odličnoj formi te možemo iz Züricha očekivati lijepe vijesti.

Dario će u Zürichu prvi izaći na tatami te nastupa u subotu u 10 sati, dok Anu čekaju prve borbe u 11,30 sati.

Sudac: Novak

Pomoćnici: Zajec (oba iz Zaprešića) i Špoljar (Bistra)

Strijelci: 1:0 Divjak(19), 1:1 Mudrić(44), 2:1 Žlender(58), 3:1 I. Meglajec(59), 4:1 I. Meglajec(64), 5:1 Jordan(70)

TOP: Bugarin, Lisec (od 74. Maceković), Puntarec, Klingor (od 84. Hržić), G. Meglajec (od 72. Vratarić), I. Meglajec, Fabek, Divjak (od 61. Kalman), Žižić (od 63. Patljak), Žlender, Jordan

Trener: Milan Končarević

RUGVICA: Papak, Mujčin, Nuši, Mandir, Fišter, Marić (od 68. Mlanar), Điđa, Marelja (od 74. Vranek), Mudrić, Stipić, Majić (od 40. Stanić)

Trener: Vlado Papić

Igrač utakmice: Ivica Meglajec (TOP)

Još jedna uvjerljiva pobjeda igrača TOP–a pred vlastitim navijačima, iako su obje momčadi na odmor otišle izjednačene (1:1, strijelac za TOP Divjak). U nastavku domaćini sjajno odigravaju period od 58. do 70. minute i tada postižu 4 gola za (dva je postigao igrač utakmice Meglajec) i sigurno upisuju petnaestu prvenstvenu pobjedu.

Zrinski Tehnovent – Sloga (K) 0:5 (0:2)

Nisu pokazali ništa

FARKAŠEVAC – Igralište Široki grm

Sudac: Golub (Guci)

Pomoćnici: Grdaković (Donja Zdenčina) i Školjak (Beter)

Strijelci: 0:1 Bosankić(11), 0:2 Pleteš(28), 0:3 Kovačević(50), 0:4 Kovačević(58), 0:5 Mlinarić(86)

ZRINSKI TEHNOVENT: J. Mandir, Ramić, Šicl, Šantalab, Žganjer, Murić, Letinčić (od 60. Blažević), Mataušić, Bošnjak (od 62. Radovanić), D. Jagodić (od 69. Radek), Koletić

Trener: Zoran Smiljanec

SLOGA KRIŽ: Moguljak, Karašić, Sokolić (od 58. Mlinarić), Podgorski, Korman, Đerek (od 60. Fešta), Pleteš, Bubenik (od 75. Bradić), Bosankić, Kovačević, Marjanić

Trener: Patrik Oković

Igrač utakmice: Zoran Kovačević (Sloga)

Gosti vrlo dobri, a od domaćina nismo vidjeli ništa. Već do poluvremena gosti iz Križa kratkim pasovima izluđuju domaćine, a brzim polukontrama postižu golove za 0:2. U nastavku ponovno ista priča, samo je bilo pitanje koliko će Mandir puta morati u mrežu po loptu. Na kraju se broj primljenih golova zaustavio na 5, a farkaševčani nisu uspjeli postići niti počasni gol.

Klokočevac – Mladost (O) 0:1 (0:1)

Izgubljeni važni bodovi

KLOKOČEVAC – Igralište Stjepan Celizić Bajdo

Sudac: Matoc (Zaprešić)

Pomoćnici: Rašić (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 0:1 Bedeković(39)

KLOKOČEVAC: Čalić, Ovčarić, Ćosić, Janjić, Ivančić, Dumić, Kušter (od 71. Lehpamer), Brajković, Vlašić, Gestić, Matijaščić

Trener: Ferdo Kamenčić

MLADOST OBREZINA: Karas, Gaši (od 84. Čumpek), Bratanić, Bekavac, Trupčević, Šainčić, Kuhar, Lažnjak, Bedeković (od 76. Martinić), Vučilovski (od 83. Lasić)

Trener: Davor Miholić

Igrač utakmice: Bedeković (Mladost)

Važni bodovi izgubljeni su za momčad Klokočevca u ovom kolu. Domaćini su bili bolji i imali puno više opasnijih prilika, ali napad predvođen Vlašićem, Matijaščićem i Gestićem nije ni jednom uspio poslati loptu iza Karasovih leđa. Gosti su pak, jednu od rijetkih prilika uspjeli pretvoriti u, kasnije će se pokazati, pobjednički gol (strijelac Bedeković u 39 minuti).

Nakon 24. kola vodi Dinamo Hidrel s 54 boda, drugi je TOP sa 48, Zrinski Tehnovent je četrnaesti s 21, dok je Klokočevac na petnaestom mjestu sa 16 bodova.

STOLNI TENIS - Samoborski stolnotenisači u kvalifikacijama za popunu 2. hrvatske stolnoteniske lige - muški zapad

Teško, ali treba pokušati

Dobrim igrama u sezoni 2010.-2011. u 3. hrvatskoj stolnoteniskoj ligi – regija srednja Hrvatska i zauzimanjem 2. mjesta s 33 boda, samoborski stolnotenisači stvorili su uvjet za nastup u kvalifikacijama za popunu 2. hrvatske stolnoteniske lige - muški zapad, koje će se održati u Vrsaru od 6. do 8. svibnja.

Pravo igranja na kvalifikacijama su ostvarili i STK MAESTRAL - Umag, STK OPATIJA 08 – Opatija, STK KLEK – Ogulin, STK KVARNER - Rijeka, STK VRSAR – Vrsar, STK DUBROVNIK – Dubrovnik i STK SPIN II – Split.

Naši stolnotenisači teško mogu zauzeti prva dva mjesta koja vode u 2. ligu, no dobrim igrama mladog Mihalića i iskusnog Eskolića bit će svima nezgodan protivnik.