Pomoćnici: Bošnjaković (Kerestinec) i Rešetar (samobor)

RAKITJE: Divković, Jozić (od 60. Dorotić), Ladan, Horvat, Martinčević (od 75. Balaško), Nujić, Biškupić (od 90. Čleković), Baksa, Barun, Martinović, Hlevnjak (od 60. Pavić)

NOVAKI: Prahin, Genus, Ljevak (od 82. Pirih), Bura, Bajan, Šimag, Guštin, Valek, Gotovac (od 86. Matek), Petković, Šoštarić (od 72. Jedrejčić)

Trener: Zvonko Rudelić

Igrač utakmice: Mihovil Barun (Rakitje)

Domaćini su tek tri minute prije kraja susreta uspjeli postići gol vrijedan tri boda koji ih zadržava u mrtvoj borbi s Jaskom s kojom su susreću u predstojećem, 23. kolu. Pobjednički gol u lokalnom derbiju djelo je Mihovila Baruna koji je tako Rakitju donio 15. prvenstvenu pobjedu.

Mladost (KD) – Bestovje 3:0 (0:0)

Krenuli u drugom

KRAJ DONJI – Igralište Bili brig

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Šabić (Pavlovčani) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Ivanuš(53), 2:0 Haramina(59), 3:0 Košutić(68)

MLADOST KRAJ DONJI: Boranić, Morović, Juratovac, Gačarić, D. Cimprešak, Merkl, Pusić, Horvat (od 63. Jakolić), Košutić (od 70. Frkannec), Haramina (od 75. M. Cimprešak), Ivanuš

Trener: Danijel Valenčak

BESTOVJE: Rebrović, Pavlović, Šarić, Žerjav, Čakarić (od 61. Gržan), Lukač (od 60. Bećirević), Selimović (od 66. Pucak), Avsec, Barić, Grgas, Softić

Crveni karton: Rebrović(70)

Igrač utakmice: Danijel Gačarić (Mladost)

U prvom dijelu izjednačena utakmica u kojoj se ni jedna momčad nije isticala u prigodama pred suparničkim vratima. U nastavku potpuno drugačija slika. Domaćini kreću agresivno te su u 15 minuta drugog dijela postigli dva gola za sigurno vodstvo. Gosti gube svaku nadu u pozitivan rezultat kada Rebrović dobiva crveni karton u 70. minuti, a domaćini zaključuju uspješan vikend golom Košutića za konačnih 3:0.

Mladost (KS) – Bregana 1:0 (1:0)

Bez prave šanse

KLINČA SELA – Igralište Mladosti

Sudac: Mandić (Zaprešić)

Pomoćnici: Kakša (Bistra) i Kovačić (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Vujčec(7)

MLADOST KLINČA SELA: Knežević, Lukić, J. Stunja, Nik. Sirovica, Kelečić, Z. Botički (od 74. Smoljo), Matko (od 85. Rušnov), Carin, P. Smoljo (od 46. Stunja), Vujčec, B. Botički (od 50. Čavar)

BREGANA: Vitko, Petrić, Galinec (od 69. Tančak), Nider, Makarun, I. Andabak, Dan. Celizić, Kos (od 24. Dam. Celizić), Grdanjski (od 56. Bašić), Sokolović, Tolić

Igrač utakmice: Dario Vujčec (Mladost)

Susret u Klinča Selu odlučen je već u 7. minuti kada je Vujčec poluvolejem svladao nemoćnog Vitka. Do poluvremena domaćini pogađaju prečku (Matko), a ni Botički se nije iskazao u sitauciji 1 na 1 pred gostujoćom „jedinicom“. Bregana malo aktivnija u nastavku, ali bez ozbiljnije prijetne koja bi ugrozila domaće slavlje.

Nakon 22. kola vodi Jaska s 50 bodova, drugo je Rakitje s 49 (-1 utakmica), Bregana je peta s 37 bodova, Bestovje je deveto s 29, dok su Novaki na desetom mjestu s 28 bodova.

JUDO - Mladi samoborski judaši uspješno nastupili na turniru u Ljubljani

Samoborci najbolji ekipno

Natjecatelji Judo kluba Samobor u uzrastu do 13 godina nastupili su na kvalitetnom turniru u Ljubljani, koji je poslužio i kao dobra proba za državno prvenstvo koje slijedi za mjesec dana u Splitu. Dokaz snazi turnira jest brojnost boraca po kategorijama i bodovanje za slovenski kup što je razlog da su se pojavili gotovo svi slovenski klubovi. Osim njih nastupili su klubovi iz BiH, Mađarske, Srbije i Italije.

Judo klub Samobor je nastupio s 5 djevojčica i 5 dječaka, što je dokaz da je samoborski klub jedan od rijetkih koji ne samo da stvara kvalitetne borce i u ženskoj i u muškoj konkurenciji, već u obje postiže podjednake, veoma zapažene rezultate.

U kategoriji djevojčica zlato je osvojila Marta Bortas, srebra Marija Lindić i Dora Bortas, broncu Helena Vuković, a zbog zdravstvenih problema Lorena Štengl je bila tek 5.

U kategoriji dječaka zlatne medalje su osvojili Filip Šipek i Ante Vukres, a Filip Greblički broncu. David Ivan Ožbolt je bio sedmi, a Jan Bogović deveti. Ipak i to je bilo dovoljno da u ekipnoj muškoj konkurenciji Judo klub Samobor osvoji pehar za 1. mjesto. To bi uspjelo i djevojčicama da je umjesto jednog srebra osvojeno zlato.

Natjecatelji nastavljaju pripreme za Regionalno prvenstvo u judu koje će se 7. svibnja održati u Samoboru, a dobar rezultat jamči i nastup na Prvenstvu Rh za dječake i djevojčice u Splitu 14. svibnja.