3. HNL zapad – 15. kolo HAŠK - Samobor 1:1 (0:1)

Strijelci: 0:1 Tomić(4), 1:1 Martinović(55)

HAŠK: Horvat, Mijoč, Brlečić, Drašković (od 31. Martinović), Cholewinski, Zelenika, Ivezić, Vinković, Šugić, Collins, Krajačić (od 77. Barišić)

Trener: Ratko Ninković

SAMOBOR: Tvrtković, Makarun, Vrančić, Zeman, Trupec, Horvat (od 82. Aljinović), Držić, Brujić, Škvorc, Tomić (od 78. Hasan), Regović (od 64. Brdarić)

Igrač utakmice: Vlatko Martinović (HAŠK)

Solidnim završetkom jesenskog dijela prvenstva (4 boda iz posljednjih 180 minuta igre) Samoborci su odmakli samom dnu prvenstvene tablice i uhvatili nekoliko klubova koji su nagurani u svega nekoliko bodova zaostatka (od sedmog do četrnaestog mjesta razlika samo 6 bodova), a koji „gravitiraju“ prema sredini tablice. Nastup na Peščenici počeo je dobro za Raićeve izabranike – u 4. minuti nakon smušenosti domaće obrane svoj golgeterski post napokon je prekinuo Tomić. Nakon što je prošle sezone propisno pogađao mreže svojih protivnika, ove sezone samoborska devetka je tek u 15. kolu stigla do prvog pogotka u sezoni. Taj podatak i najbolje opisuje problem ovogodišnjeg trećeligaša iz Hebrangove ulice – ni druga najbolja obrana lige (12 primljenih golova) ne može donijeti bolji plasman u 14. pozicije kad napadači uspiju protivničke mreže zatresti tek u 9 navrata (daleko najmanje u prvenstvu). „Akademici“ iz istoka Zagreba do boda su došli sredinom nastavka kada je rezervist Martinović pronašao put do gostujuće mreže za ukupnih 1:1. Ukupno je i to najrealniji rezultat ovog susreta.

Nakon 15. kola, polovice odigranih utakmica, jesenski prvak je Vinogradar s 32 boda, drugi je Krk s 29, dok je Samobor na četrnaestom mjestu s 15 bodova.

Međužupanijska nogometna liga središte – 14. kolo (zaostali susret) Savski Marof – Sava 3:2 (2:0)

NOGOMET - Pali pred kraj susreta

SAVSKI MAROF – SRC Savski Marof

Sudac: Turčin (Tuhelj)

Pomoćnici: Rešetar i Kušelj

Strijelci: 1:0 Hanžek(3), 2:0 Čavala(31), 2:1 Trgovčević(69), 2:2 Kostanjski(85), 3:2 Pasarić(87)

SAVSKI MAROF: Lukić, Cedrich (od 83. Tolić), M. Landirep, Pasarić, Ramljak, Glasović, Magdić, Dežić, Čavala, Hanžek, A. Landirep

Trener: Zlatko Koletić

SAVA STRMEC: Razum, Filipović (od 46. Župančić), Sudar (od 46. Kočnar), Trgovčević (od 81. Kušt), Frajt, Matošević, Maruna, Stanić (od 61. Cvetković), Kostanjski, Guliš, Gavran

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Kristijan Hanžek (Savski Marof)

U zaostalom susretu 14. kola, posljednjem prije odlaska na zimski predah, nogometaši Save minimalno su poraženi u Savkom Marofu od istoimenog domaćina. U prvih 45 minuta takmaci su bili podjednaki, uz tu razliku što su domaćini svoje prilike iskoristili, a gosti ne. U 3. minuti Čaval ubacuje, a glavom loptu u mrežu Razuma posprema Hanžek. Nakon pola sata igre asistent kod prvog gola prometnuo se i u strijelca, a strijelac u asistenta pa na semaforu svijetli 2:0 za Marof. Opasne prilike Kostanjskog, Stanića i Gavrana za Savu u prvom dijelu ukrotio je Lukić. U drugi dio gosti ulaze s dva nova igrača pomoću kojih se momčad Save vraća u egal. U 69. solo akcija Trgovčevića i dalekometni udarac koji pogađa malu mrežicu domaćinovih vrata. Izjednačenje stiže u 85. minuti kada na 2:2 poravnava Kostanjski. Bod u gostujućem džepu bio je samo dvije minute – u 87. ubačaj pred gostujuća vrata najbolje koristi Pasarić i novim udarcem glavom ostavlja sve bodove s krive strane rijeke Save.

Nakon 15. kola, polovice odigranih susreta, jesenski prvak je Udarnik s 39 bodova, drugo je Špansko s 34, dok je Sava na jedanaestom mjestu s 20 bodova.