Međužupanijska nogometna liga središte – 8. kolo Udarnik - Sava 4:2 (2:1)

Udarnik - Sava 4:2 (2:1)

VELIKA GORICA – SRC Kurilovec

Sudac: Kožar (Donja Stubica)

Pomoćnici: Filko (Klanjec) i Vincelj (Pregrada)

Strijelci: 0:1 Grčić(12), 1:1 Brčić(30 – 11m), 2:1 Brčić(42 – 11m), 3:1 Pralas(47), 4:1 Pralas(55), 4:2 Stanić(85)

UDARNIK: Feljan, Strunje (od 32. Mihanović), Ladović, Radoš, Šarić (od 55. Skrbin), Milanović, Džaja (od 73. Landeka), Grdenić (od 72. Matanović), Kelava (od 62. Petković), Brčić, Pralas

Trener: Boris Perković

SAVA STRMEC: Razum, Ovčarić, Kostanjski, Novoselec, Maruna, Halužan, Guliš, Matošević (od 71. Stanić), Vranković (od 63. Domitrović), Grčić (od 86. Sudar), Trgovčević

Trener: Zoran Vukelić

Igrač utakmice: Kristijan Brčić (Udarnik)

Protiv lidera prvenstva Sava je ubilježila četvrti uzastopni poraz kojim je pala na pretposljednje mjesto tablice. U Velikoj Gorici gosti iz Strmca su se predstavili u dobrom izdanju, čak i poveli te imali veliku prigodu za 0:2, no onda domaćini dolaze na „štih“ i kvalitetom prelamaju susret u svoju korist. U 12. minuti akciju Ovčaričeka i Trgovčevića u prednost Save pretvara Grčić preciznim udarcem glavom. Sredinom prvog dijela Matošević je u matnoj situaciji i kada su već svi vidjeli novu promjenu na semaforu, Feljan sjajnom reakcijom prijeći povećanje domaćeg minusa. Kurilovčani do odmora okreću prednost na svoju stranu, oba puta je s bijele točke bio precizan Brčić. U oba navrata sucu Kožaru iz Donje Stubice se nije moglo ništa prigovoriti za dosuđene odluke. Gosti su u nastavku brzo izgubili svaku šansu za povratak u zonu bodova: 8 pobjedu iz osmog susreta Kurilovčanima osigurao je Pralas golovima početkom drugog dijela (47. i 55. minuta). Malo opuštanje kod domaćina u posljednjim trenucima susreta iskoristio je rezervist Stanić za ublažavanje poraza.

Nakon 8. kola vodi Udarnik s 24 boda, drugo je Špansko s 21, dok je Sava na petnaestom mjestu sa 7 bodova.