SENIORI – A2 liga – 7. kolo Maksimir - Samobor 78:75 (34:42) (16:22, 18:20, 24:15, 20:18)

KOŠARKA - Dramatična završnica domaćinu

SENIORI – A2 liga – 7. kolo
Maksimir - Samobor  78:75 (34:42) (16:22, 18:20, 24:15, 20:18)

SAMOBOR: Niko Gril 19, Marko Šilobod 14, Zvjezdan Imbert 9, Mateo Gionechetti 7, Lovro Mandalinić 7, Ivan Bilić 6, Jakša Milatić 5, Bruno Levanić 5, Nikša Šilježar 3, Mark Knezović; Trener: Matija Brkljačić

MAKSIMIR: Ivan Vukičević 23, Domagoj Stojanović 18, Šime Klapan 12, Petar Pavao Lacić 11, Sven Papišta 8, Fran Regina 2, David Grgurić 2, Dominik Teskera 2, Joško Jeličić, Frano Mirković, Nikola Matijević, Nikola Lukić; Trener: Goran Jelić

Košarkaši Samobora u 7. kolu A2 lige seniora izgubili su u gostima u dramatičnoj završnici od ekipe Maksimira rezultatom 78:75. Samoborci su odlično ušli u utakmicu, odmah poveli, te polovicom druge četvrtine imali najveću prednost od 13 koševa razlike. U drugom poluvremenu domaćini su zaigrali klasičnu zonu, što se za njih pokazalo pravim pogotkom. Naime, Samoborci jednostavno nisu imali protuigru, šutevi izvana nisu završavali u košu, a rijetke su prodore kroz zonu u reket poentirali. Vrlo brzo domaćini dolaze do izjednačenja, a polovicom zadnje četvrtine i do bitnije razlike, koju Samoborci u zanimljivoj završnici ne uspijevaju preokrenuti.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Niko Gril s 19 i Marko Šilobod sa 14 koševa.

Kod Maksimira najučinkovitiji su bili Ivan Vukičević s 23 i Domagoj Stojanović s 18 koševa. Valja spomenuti da su domaćini s 20 skokova nadskakali Samoborce, s 55 naprema samo 35 skokova.

Sljedeće nedjelje, u 17,30 sati, Samoborcima u goste dolazi ekipa Agrodalma iz Zagreba.

Turnir u povodu Martinja

BRIDŽ - Čestitke i pehari najboljima

Tradicionalni bridž turnir u povodu Martinja organizirao je Športski bridž klub Samobor na samo Martinje u petak, 11. studenoga, u svom sjedištu u Restoranu Samoborska oštarija u Samoboru. U konkurenciji četrnaest parova, prva tri mjesta osvojili su gosti iz Zagreba, a uz čestitke im je pehare, medalje i novčane nagrade uručio predsjednik kluba Ivo Gluščić. Prvo mjesto zauzeo je par Vuković – Lamza, drugo Petković – Raguž, a treće par Pravdić - Muštra.

Športski bridž klub Samobor nastavlja sa svojim redovitim turnirima petkom u 18,30 u Restoranu Samoborska oštarija i poziva sve zainteresirane bridžiste (ili one koji to žele postati) da im se pridruže. Športski bridž klub Samobor planira i nadalje organizirati napredne tečajeve te tečaj za početnike (ovisno o interesu), a sve informacije o upisu u klub i tečajevima potražite na www.sbksamobor.hr.