NOGOMET - Bestovje i Zrinski pobjednički

Pomoćnici: T. Golub (Guci) i Školjak (Beter)

BREGANA: Milaković, Bošnjak (od 68. Erceg), Runtas, Andabak, Ramić, Ladišić (od 29. Lehpamer), Gestić, Brajković (od 80. Copić), Beloša, Tančak (od 75. Koprčina), Ovčarić

NOVAKI: Divković, Vitko, Žugec, Barbarić, Janjić, Šicl, Grgas, Bilogravić (od 62. Matijević), Borić (od 77. Žganjer), Gržan, Mataušić

Igrač utakmice: Marko Milaković (Bregana)

Remi u Bregani teže je pao gostima iz Novaka čije je pokušaje sjajno branio domaći vratar Milaković, dok domaćini igrom u 90. minuti nisu opravdali treću poziciju na tablici. Za sami uvod u meč Milaković brani dvije izgledne šanse Mataušiću, a Bregana pred odmor odgovara udarcem Ovčarića kojeg uspješno kroti Divković. Mataušić i nastavku "terorizira“ domaću obranu, no ovog puta stativa priječi gostujuću prednost. Najveću šansu za zasluženu pobjedu Novaka imao je Borić nakon sata igre, no udarac iz blizine odlazi preko okvira domaćih vrata.

Bestovje – Krašić 2:0 (0:0)

Sve napravili u drugom poluvremenu

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sutkinja: Sanja Petrić (Lug Samoborski)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Milaković (Zagreb)

Strijelci: 1:0 Tolić(59), 2:0 Moštak(79)

BESTOVJE: Marko Đurđević, Kapus, Šantalab, Holetić (od 46. Antunović), Moštak, Tolić (od 68. Đurđek), Šikić, Sviben, Letinčić (od 90. Šutalo), Kostanjski (od 46. A. Horvat), Mišić

Trener: Petar Ignjatić

KRAŠIĆ: Šimatić, F. Penić, Tukić, Ferenčić, M. Tuček (od 46. M. Novosel), J. Tukić, Ribić, Vrbetić, Milašinčić, M. Penić (od 84. Ilijanić), Gojšić

Trener: Stjepan Benić

Crveni karton: Đurđević(87)

Igrač utakmice: Mihael Moštak (Zrinski)

S boljim drugim dijelom igrači Bestovja upisuju pobjedu protiv gostiju iz Stepinčevog kraja. Nakon bezopasnih 45 minuta prvog dijela, akcija pred vratima počinje u drugom činu nogometne predstave. U 59. Tolić pogađa za 1:0, a dvadesetak minuta kasnije Moštak diže prednost domaće momčadi na nedostižnih 2:0. Bestovje u završnim minutama ostaje s igračem manje kad vratar Đurđević van kaznenog prostora ruši protivničkog igrača i zasluženo odlazi put svlačionice. No, i s brojčanim deficitom pobjeda domaćina ne dolazi u pitanje.

Pušća - Zrinski 2:3 (1:3)

Moglo je i više i bolje

PUŠĆA DONJA – SRC Pušća

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Žiljak (Zaprešić) i Pavlović (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Koletić(10 – 11m), 0:2 Draclin(24), 1:2 Starček(25), 1:3 Draclin(31), 2:3 N. Starjački(77 – 11m)

PUŠĆA: Rakar, Bernardić (od 77. Radanović), Bregar, N. Starjački, Starček, Filković (od 46. Percela), Studak, M. Starjački, Ž. Stanišak, T. Stanišak, Bzik (od 46. Božić)

Trener:

ZRINSKI: Kožarec, Stanec, Vrančić, Pavlović, Baltić, G. Horvat, Vlašić (od 55. Brdarić), Mar. Blažević, Draclin (od 69. M. Horvat), Koletić (od 86. Prelec), Mat. Blažević

Igrač utakmice: Domagoj Draclin (Zrinski)

Vatromet golova viđen je Pušći u prvih pola sata igre. Gosti vode već u desetoj minuti nakon što udarac s kreča u 0:1 pretvara Koletić (prethodno nepropisno zaustavljen Draclin). Petnaestak minuta kasnije Draclin nije zaustavljen ni propisno ni nepropisno pa vratar domaćina po drugi put vadi loptu iz mrežu. Domaćini minutu kasnije smanjuju na 1:2, no raspoloženi Draclin ponovno bježi pažnji domaće obrane pa pogađa za novu duplu prednost gosta iz Farkaševca. Domaćini s bijele točke u 77. smanjuju rezultatsku razliku, ali pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije bilo upitno. Gosti su još mogli u posljednjih 10 minuta i popraviti gol razliku, ali mladi domaći vratar Rakar s par intervencija čuva obraz momčadi iz Pušće.

Nakon 19. kola (18 odigranih susreta) vodi Kupinec sa 43 boda, drugi je Dinamo (J) s 36, treća je Bregana s 32 boda, Bestovje je četvrto s 30, Zrinski je deseti s 22, dok su Novaki su trinaestom mjestu s 20 bodova.

Jedinstvena županijska liga – 16. kolo (zaostali susret) Bistra – Sava 2:0 (1:0)

NOGOMET - Svemu dođe kraj

Jedinstvena županijska liga – 16. kolo (zaostali susret)
Bistra – Sava 2:0 (1:0)

BISTRA – SC Bistra

Gledatelja 300

Sudac: Krečak

Pomoćnici: Jerbić i Mihalj (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 1:0 Seničnjak(9), 2:0 Smolčić(88)

BISTRA: Huskić, Posavec (od 82. Dutković), Suntešić, Šeničnjak, Kartelo (od 62. Kukec), Brezak, Đurđević, Mravunac (od 89. Ujević), Šutalo (od 80. Bernardić), Žlebački, Smolčić

Trener: Pero Đurđević

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Frajt, J. Matošević, M. Matošević (od 33. Šarić), Halužan, Ovčariček, Kostanjski (od 57. Kočnar) Župančić, Gavran (od 60. Maruna), Mihalčić (od 80. Vitko)

Igrač utakmice: Marko Šeničnjak (Bistra)

Svakom nizu jednom dođe kraj. U derbi susretu zaostalog 16. kola, Bistra je 2:0 pobjedom zaustavila Savin rekordni hod Jedinstvenom županijskom ligom koji se na kraju zaustavio na 18 pobjeda koje gostima iz Strmca već sada jamče (gotovo) nedostižnu prednost pred konkurencijom. Domaćini su oba gola postigli nakon kornera. Već u 9. Đurđević centrira, a Šeničnjak glavom neobranjiov trese mrežu. Gosti do odmora pokušavaju doći do egala, no najopasniju prijetnju s njihove strane, Šarićev udarac u 43. minuti, nogom brani Huskić. Nova velika prilika za momčad Damira Kovačića dolazi u 74. minuti – Novoselec sjajno puca, ali prečka stopira zasluženo poravnanje. Goste je posve napustila sreća u 88. kada Smolčić nakon novog kornera prizemnom loptom kroz šumu nogu svladava nemoćnog Razuma za potvrdu prvog skalpa protiv dosad nedodirljive momčadi iz Strmca.