Strijelci: 0:1 Guliš(10), 0:2 Trgovčević(58), 0:3 Kostanjski(81), 0:4 Šarić(90)

GAJ: Škof, Vujaković (od 46. Lončar), Kralj, Trčak, Škudar, Bobinec, Blagec (od 78. Šaronja), Kuharić, Krpanec, Benčić, Vuica (od 63. Kranjčec)

SAVA STRMEC: Razum, Novoselec, Trgovčević, Frajt, Matošević (od 75. Šarić), Maruna, Stanić (od 72. Župančić), Grčić, Kostanjski, Guliš (od 84. Ovčariček), Gavran (od 86. Sudar)

Trener: Davor Orsag

Crveni karton: Benčić(55)

Igrač utakmice: Marko Trgovčević (Sava)

Remi u prošlom kolu kao da bio nagovještaj boljih igara igrača Save. U ovom, desetom prvenstvenom kolu, momčad iz Strmca uvjerljivo je protrčala kroz Mače i domaćine ostavila u negativi od četiri gola. Trasiranje svih bodova prema Lazini krenulo je u 10. minuti kad Guliš s 20 metara neobranjivo pogađa mrežu Škofa. Domaćini su na poluvrijeme mogli otići u egalu, ali Bobincov udarac s bijele točke izvrsno „čita“ Razum pa se stanje na semaforu na mijenja. Jedan od ključnih detalja u susretu zbio se u 55. minuti: Matošević je pobjegao posljednjoj liniji Gaja pa ga Benčić ruši i dobiva izravni crveni karton. Uzalud su domaćini signalizirani nedozvoljenu poziciju Matoševića jer sudac Svjantko nije promijenio svoju odluku. Niti s igračem manje domaćini nisu izgubili oštrinu prema protivničkim vratima, no dva puta okvir vrata čuva Razum od odlaska po loptu u mrežu. S druge strane, Strmčani koriste svoje prigode pa Trgovčević sredinom nastavka pogađa za 0:2. U zadnjih 10 minuta gosti koriste propuh u domaćoj defenzivi za popravak gol razlike. Kostanjski u 81. i Šarić u 90. minuti (lijepi gol postignut nakon loba) za krajnjih 0:4.

Nakon 10. kola vodi Udarnik s 27 bodova, drugo je Špansko s 25, dok je Sava na dvanaestom mjestu s 11 bodova.

1. županijska liga zapad – 9. kolo

NOGOMET - Pobjeda Novaka debakl Bregane

Novaki – BSK 5:0 (2:0)

Derbi začelja domaćinu

NOVAKI – Igralište SC Novaki

Sudac: Hodak (Stupnik)

Pomoćnici: Oslaković i Božić (oba iz Samobora)

Strijelci: 1:0 Borić(29), 2:0 Stanec(35), 3:0 Mataušić(70), 4:0 Rajh(74), 5:0 Čakanić(86)

NOVAKI: Divković, Binički, Marko Žugec (od 82. Čakanić), Barbarić, Živko, Stanec (od 68. Žganjer), Bilogrević, Rajh (od 79. Vitko), Borić, Matijević (od 46. Mataušić), Gestić

BSK: Marić, Marojević, Bajrić, Krpan, Ivanić, Bubalo, Kuna, Kartelo, Paleščak, Lulić, Jambrešić

Trener: Miroslav Galić

Igrač utakmice: Branimir Barbarić (Novaki)

U derbiju začelja (posljednje dvije momčadi) uvjerljiva pobjeda domaćih Novaka. Iako se očekivala tijesna borba za bijeg s dna tablice, igrači Ferde Kamenčića su lagano deklasirali svoje protivnike iz Brdovca. Prvi dio obilježio je Borić. Prvo u 29. napadač domaćih lijepo se oslobađa svoje pratnje i pogađa za 1:0. Šest minuta kasnije Borić je asistent Stanecu za novu loptu u mreži BSK – a. Nastavak donosi još efikasnije izdanje domaćina, posebno u zadnjih 20 minuta kada se gostujuća mreža trese tri puta. Strijelci su se pravedno raspodijelili, po gol su postigli Mataušić, Rajh i Čakanić.

Dinamo (J) Bregana 10:0 (5:0)

Sramotni debakl u Jakovlju

JAKOVLJE – Igralište Dinama

Sudac: Vujčec (Klinča Sela)

Pomoćnici: Kramarić (Donja Zdenčina) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 1:0 Zrinjski(7), 2:0 Šikač(17), 3:0 Kukec(21 – 11m), 4:0 Kukec(25 - 11m), 5:0 Zrinjski(40), 6:0 Šikač(47), 7:0 Kukec(51), 8:0 Božić(62), 9:0 Šikač(67), 10:0 Šikač(73)

DINAMO JAKOVLJE: Pilski (od 52. Pečnjak), Božić, Keškić, Petri, Vrabec, Zrinjski, Kukec, Piškor (od 52. Kovačiček), Herić, Šikač, Žaper

Trener: Ivica Pintarić

BREGANA: Vapnar, Stanec, Horvat, Babojelić, Ramić, Ovčarić, Beloša, Radovanić, Škacan, Vapnar (od 67. Štibić), Crnković (od 56. Močan)

Trener: Mario Makarun

Igrač utakmice: Ivica Šikač (Dinamo)

Debakl Bregane na gostovanju kod domaćeg Dinama u Jakovlju. Već nakon 25. minuta igre domaćini imaju neuhvatljivih 4:0, da bi do posljednjeg sučeva zvižduka rezultatski razmak između dva takmaca samo rastao. U redovima domaćina najraspoloženiji Šikač s 4 pogotka, malo manje Kukec s 3 i Zrinjski s 2, dok kod Bregane neki kao da nisu ni došli na utakmicu.

Bestovje – Dinamo (O) 0:2 (0:1)

Uništio ih Volarić

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Debogović (Bijela Gorica)

Pomoćnici: Žiljak (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Volarić(26), 0:2 Volarić(74)

BESTOVJE: Rebrović, Mat. Đurđević (od 77. A. Horvat), Kostanjski, Kapus, Stanić, M. Šoštarić, Žaja, Antunović, Šikić, Moštak, Mišić

Trener: Robert Šoštarić

DINAMO OKIĆ: Sablić, Jabrović, Šoić, Balen, Mačešić, Jusup, Tandarić, Golubić, Smičiklas, Volarić (od 83. Jalšovec), Bašić

Trener: Darko Župan

Igrač utakmice: Mario Volarić (Dinamo)

Niz dobrih rezultata Bestovja zaustavljen je na njihovom terenu protiv ekipe iz Okića. Goste je predvodio Volarić koji je u dva navrata izbjegao pažnji domaće obrane i neobranjivo poentirao. U 26. minuti Smičiklas smiruje loptu na 18 metara, a Volarić trese mrežu za 0:1. Domaćini pokušavaju doći do egala, ali dinamovci disciplinirano brane minimalno vodstvo. U 74. minuti stiže potvrda prve gostujuće pobjede Dinama u ovoj sezoni: Volarić se nakon trka oslobodio svoje pratnje i pokraj nemoćnog Rebrovića ovjerio tri boda.

Zrinski – Jaska 0:2 (0:0)

Bez realizacije nema uspjeha

FARKAŠEVAC – Igralište SC Široki grm

Sudac: Kurtović (Zagreb)

Pomoćnici: Žakman i Benković (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Bradvić(55), 0:2 Bucković(71)

ZRINSKI: Ratešić, M. Horvat, G. Horvat, Pavlović, Zrinjan (od 85. Prelec), Vrančić, Ištuk, Blažević (od 73. Baltić), Grgečić, Mihelčić, Koletić (od 69. Jagodić)

JASKA: Budinščak, Bucković (od 80. Lončarić), Sertić (od 57. Budna), Španić, Šimatović, Miljević (od 46. Mravunac), Jurinić (od 84. Jerbić), Bradvić, Novosel, Šolčić (od 75. Gustetić), Borković

Trener: Damir Katovčić

Igrač utakmice: Nikola Bucković (Jaska)

Predvođeni iskusnim nogometnim imenima nogometaši Jaske slavili su u Farkaševcu s 0:2. Unatoč tome što su domaćini više od polovice susreta bili bolja momčad, nerealizirane prilike došle su na naplatu igračima Denisa Murića u posljednjih pola sata igre. Prvi put mrežu domaćina trese Mislav Bradvić. Veznjak Jaske odapeo je s 25 metara i uz malu pomoć prečke savladao domaću „jedinicu“ Ratešića. U 71. potvrdu pobjede igračima iz grada jastrebova donosi Bucković pogotkom lopte kod spoja prečke i stative. Domaćinima ostaje žal za propuštenim prigodama Horvata, Ištuka, Blaževića i Grgečića, ali uz tako lošu realizaciju nema mogućnosti osvajanja bodova.

Nakon 9. kola vodi Dinamo (J) s 21 bodom, drugi je Krašić s 20, Bestovje je sedmo s 15 bodova, Bregana je deseta s 12 bodova, Zrinski je jedanaesti s 11, dok su Novaki na trinaestom mjestu sa 7 bodova.

Hungarian Open, Budimpešta

KARATE - Tri medalje iz Budimpešte

U glavnom mađarskom gradu ovog vikenda gostovali su ponajbolji mladi karataši iz srednje Europe. Tradicionalan Hungarian open okupio je 720 natjecatelja iz 12 država. Mlade nade najuspješnijeg samoborskog sportskog kolektiva otputovale su u Budimpeštu sa velikim očekivanjima, ali i po potvrdu dobrog rada u proteklom periodu.

Osvojena su tri odličja, ali po prikazanom struka u karate klubu Samobor može biti itekako zadovoljna jer su mladi Samoborci pokazali veliku karate vrijednost i u međunarodnoj konkurenciji.

Pvu medalju brončanog sjaja osvojila je Nika Jelen u konkurenciji mlađih kadetkinja u katama. Nika je imala četiri odlične izvedbe u kojima je samo u polufinalnom srazu morala priznati tijesan (2:3) poraz od austrijske predstavnice.

Paula Šogorić zaustavljena je tek u finalu kategorije mlađih kadetkinja preko 47 kg. Finalni meč je odradila ispod očekivanja očito sputana samim finalnim nastupom jer su protivnice u prva tri kola bile puno zahtjevnjie od suparnice u finalu.

Mislav Blažeković je nakon tri uvjerljive pobjede u finalnom meču izgubio sudačkim izglasavanjem sa 3:2 iako je imao vodstvo u regularnom dijelu meča sve do 5 sekundi do isteka vremena. Mislav je nastupio u konkurenciji mlađih kadeta do 40 kg.

Ostale Samoborke i Samoborci na žalost nisu imali sreće te su ostali bez medalje iako si imali vrlo dobar nastup.

D.Š.

Premijer HRL - 4. kolo RK Umag - RK Rudar 35:19 (16:7)

RUKOMET - Težak poraz Rudara u Umagu

Premijer HRL - 4. kolo
RK Umag - RK Rudar 35:19 (16:7)

Na svom trećem gostovanju u Premijer ligi rukometaši Rudara visoko su poraženi od domaćina ekipe Umaga rezultatom 35:19, poluvrijeme 16:7 za domaćina. Rudari su odigrali najlošiju utakmicu unazad 5 godina što su odlični domaćini znali kazniti i Rudarima nanijeli težak poraz. Bila je ovo jedna od utakmica kada podbaci kompletna ekipa, a kada se to dogodi protiv ekipe koja spada u vodeće ekipe Premijer lige neminovan je težak i uvjerljiv poraz. Rudari su utakmicu izgubili već u prvom poluvremenu kada pri rezultatu 12:7 za domaćina ne uspijevaju iskoristiti sedmerac, nakon čega domaćini u svega tri minute rade seriju 4:0 i na odmor odlaze sa visokom i nedostižnom prednošću 16:7. Šokirani razvojem situacije u prvom poluvremenu Rudari ni u nastavku ne uspijevaju povezati redove, a razigrani i opušteni domaćini povećavaju prednost za konačnih 35:19.

Rudari u narednom tjednu moraju zaboraviti Umag i teško stradavanje ali se nadamo da će se iz istog izvući i pouke kako se više ne bi ponovilo. Priliku za nove bodove Rudari će tražiti na slijedećoj utakmici kada na parketu svoje dvorane dočekuju ekipu Zameta.

Utakmica Rudar - Zamet na rasporedu je u subotu 22. listopada s početkom u 19.30 sati.

Rudar: D. Banjedvorec ; F. Skendrović 2; M. Štajnkler ; S. Šujster ; M. Škiljan 3; D. Trčak 1; H. Tojčić 4; T. Štajnkler 5; P. Fresl; T. Brnas ; J. Štajnkler ; A. Trčak ; L. Bumbak; E. Fresl ; Z. Đikić 3;

3. HNL zapad – 9. kolo Kustošija – Samobor 1:1 (0:0)

NOGOMET - Samoborci minutu od punog plijena

3. HNL zapad – 9. kolo
Kustošija – Samobor 1:1 (0:0)

ZAGREB – Igralište Kustošije

Sudac: Rajko (Poreč)

Pomoćnici: Jakovac i Novosel

Strijelci: 0:1 Škvorc(62), 1:1 Cmrečnjak(90)

KUSTOŠIJA: N. Đurđek, Šušković, Lovrić, Mihelčić, I. Đurđek, Vragolović (od 68. Borac), Deak, Pavliš, I. Horvat (od 81. T. Horvat), Meštrović, Cmrečnjak

Trener: Renato Jurčec

SAMOBOR: Tvrtković, Trupec, Makarun, Štignjedec, Ivkovčić, Hasan (od 90. Zeman), Horvat, Tomić, Brujić, Brdarić (od 70. Držić), Škvorc (od 89. Regović)

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Samo minuta je nedostajala Samoborcima da kod papirnatog favorita uzmu sva tri boda. U trećoj minuti sudačke nadoknade nakon kornera pred Tvrtkovićevim vratima najbolje je reagirao Cmrečnjak i donio svojoj momčadi bod. Obzirom na teške vremenske uvjete (jaka kiša, poglavito u prvom poluvremenu), igrači Kustošije i Samobora pokazale su vrlo dobru igru kojoj su nedostajali samo pogoci. U prvom dijelu domaćini puno neprecizniji, a u nastavku, nakon što je konce igre Samobora u svoje noge preuzeo Nikica Brujić, i Samoborci pokazuju zube. U 62. Brujić je napravio glavninu posla i poslužio samog Škvorca koji lagano trese mrežu Đurđeka. Prije toga domaćini su imali jedanaesterac koji je završio udarcem visoko preko gola, no u sudačkoj nadoknadi ipak stiže zasluženo izjednačenje.

Nakon devetog kola vode Vinogradar i Dubrava Tim kabel s po 19 bodova, treće mjesto dijele Krk i Kustošija sa 17, dok je Samobor na dvanaestom mjestu s 9 bodova.