Najava sportskih susreta Samobor - Brežice

SURADNJE - Prekogranično sportsko druženje

U povodu obilježavanja i proslave Dana grada Samobora Samoborski športski savez u suradnji sa Športnom zvezom Brežice tradicionalno organizira sportske susrete Samobor - Brežice. Sportski susreti Samobor – Brežice su, kao što je poznato, sportsko-rekreativna druženja srodnih sportskih saveza i udruga između dva susjedna prekogranična grada - Samobora i Brežica.

Osnovna ideja susreta je organizacija prijateljskih natjecanja između sportskih klubova koji se održavaju u Samoboru i povratno u Brežicama tjedan dana kasnije.

Sportaši Grada Samobora i Občine Brežice će u četvrtak, 13. listopada, odmjeriti svoje snage u pet sportova: tenisu, košarci, nogometu, odbojci i stolnom tenisu.

U 17 sati na tenis terenima TK Samobor 1890 zaigrat će TK Samobor 1890 protiv TK Brežice, dok će u stolnoteniskoj dvorani Synergia Samobor (bivši Mercator) u 17:30 sati stolni tenis zaigrati STK Samobor protiv STK Brežice. U 17 sati na stadionu NK Samobor nogomet će igrati U-15 pioniri NK Samobor protiv NK Brežice.

Košarku će od 18 sati igrati KK Samobor - veterani protiv KK Brežice u Sportskoj dvorani Samobor. Odbojka između profesora tjelesnog odgoja će se odigrati u 18 sati u sportskoj dvorani OŠ Samobor.

M.R.

Premijer rukometna liga - 3. kolo Rudar - Gorica 25:24 (7:13)

RUKOMET - Pobjeda u infarktnoj završnici

Premijer rukometna liga - 3. kolo
Rudar - Gorica  25:24 (7:13)

U prekrasnoj atmosferi ispunjene dvorane, rukometaši Rudara ostvarili su prvu pobjedu u Premijer ligi savladavši odličnu ekipu Gorice rezultatom 25:24, poluvrijeme 13:7 za goste iz Gorice. Nakon dva poraza na gostovanjima Rudari su na svom parketu dočekali ekipu Gorice, koja je nakon odličnog starta i dvije pobjede željela nastaviti s dobrim rezultatima, dok je Rudarima pobjeda bila imperativ za miran nastavak prvenstva. Sputani imperativom pobjede i željom da se dokažu pred svojim navijačima, Rudari su odigrali katastrofalno prvo poluvrijeme, u kojem im baš ništa nije polazilo za rukom, što su odlični gosti predvođeni Ferenčinom i Sladoljevom znali iskoristiti i na poluvremenu imaju gotovo nedostižno vodstvo 13:7.

U drugom pluvremenu Rudari kreću u svom poznatom stilu i već u 38. minuti dolaze na samo 2 pogotka zaostatka 14:16, što kod gostiju izaziva nesigurnost i nervozu, a navijači Rudara prepoznaju trenutak i gromoglasno bodre svoje ljubimce u njihovom nastojanju za poravnanjem rezultata. U tim trenucima odlični Luka Bumbak i Hrvoje Tojčić nose igru domaćih i u 47. minuti Rudari imaju vodstvo 17:16. U poljednjih desetak minuta ekipe se izmjenjuju u vodstvu, a u samu završnicu ekipe ulaze poravnate 24:24, s time da gosti iz Gorice imaju posljednji napad za pobjedu. Nakon time-outa gostima ostaje 14 sekundi za organizaciju posljednjeg napada, ali do tada najbolji igrač gostiju Ferenčina baca loptu u aut. Rudarima preostaje svega 9 sekundi za zadnji napad, ali pri izvođenju auta gostujući igrač Lucijan Bura nesportski ometa domaćeg igrača i prema novim pravilima to je sedmerac za Rudar. Na tribinama erupcija oduševljenja među doamćim navijačima, a na licima gostujućih igrača šok i nevjerica. Danas najbolji u redovima Rudara, Hrvoje Tojčić, sigurno realizira najstrožu kaznu i Rudari upisuju povijesnu prvu pobjedu u Premijer ligi.

Rudar: F. Cvetković ; F. Kumerle 2; V. Runtas; F. Skendrović 3; M. Štajnkler; S. Šujster; D. Trčak 2(1); H. Tojčić 11 (3); T. Štajnkler; T. Brnas 3; J. Štajnkler; A. Trčak 4; L. Bumbak; E. Fresl 1; Z. Đikić 3

U 4. kolu Rudari gostuju u Umagu kod istoimenog domaćina RK Umag. Utakmica je na rasporedu u subotu, 15. listopada, s početkom u 19 sati.

2. kolo 2. HL - muški

STOLNI TENIS - Dvije lijepe pobjede

Dvije lijepe pobjede

Stolnotenisači Samobora su 8. listopada u 2. HL zapad ostvarili dvije pobjede istim rezultatom 4:1.

U prvom su susretu pobijedili zagrebački sastav TIS, a u popodnevnom susretu ekipu Joola. Samoborci su igrali u sastavu Dario Ilijić, Pavao Jozić i Petar Znika pogled.

3. kolo se igra 22. listopada, a Samoborci gostuju u Dugom Selu i Dugoj Resi, a Samoborke su u 1. HL zapad domaćini Kleku iz Ogulina.