Međunarodne sportske igre mladih – Konya, 19.-24. travnja

KARATE - Leon Henč brončani

Na poziv turskog karate saveza, hrvatska nacionalna kadetska karate selekcija je sudjelovala u Konyi od 19. do 24. travnja na Međunarodnim sportskim igrama mladih koje su završile karate turnirom.

U sklopu hrvatske selekcije u Konyi je bio i član Karate kluba Samobor Leon Henč, aktualni viceprvak Hrvatske, koji je na završnom turniru u Turskoj pokazao velik potencijal te osvojio odlično 3. mjesto u kategoriji do 70 kg.

Ukupno je hrvatska karate selekcija u Konyi osvojila 1. mjesto u ženskoj konkurenciji, a 3. mjesto u muškoj konkurenciji svih karate reperzentacija.

1. Hrvatska rukometna liga - 23. kolo Rudar - Split 28:20 (15:11)

RUKOMET - Na korak do pridruživanja eliti!

1. Hrvatska rukometna liga - 23. kolo
Rudar - Split 28:20 (15:11)

Novu pobjedu ka svom pohodu u Premijer ligu ostvarili su rukometaši Rudara pobijedivši na svom parketu odličnu ekipu Splita. Gosti iz Splita došli su u Rude rasterećeni briga oko plasmana, sa željom da odigraju dobru i kvalitetnu utakmicu te da pokušaju iznenaditi rukometaše Rudara. Od samog početka bila je to tvrda utakmica u kojoj su dominirale obrane, a vratari obiju ekipa bili su odlični. Rudari su cijelo vrijeme imali rezultatsku prednost koja se kretala od dva do pet pogodaka (14:9), ali uporni gosti nisu dozvoljavali opuštanje pa se na odmor otišlo s prednošću domaćih rukometaša 15:11.

U drugom poluvremenu dvadeset minuta kao da gledamo reprizu prvog poluvremena. Domaći igraći pokušavaju povećati prednost, ali odlični gosti uspijevaju držati zaostatak na 4-5 pogodaka razlike, što utakmicu čini neizvjesnom i uzbudljivom. Neizvjesnost nestaje kod rezultata 23:18, kada domaći rukometaši rade mini seriju i odlaze na nedostižnu prednost 26:19, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Brojni gledatelji su na nogama i pljeskom ispratili posljednje minute utakmice, nagrađujući na taj način svoje rukometaše za još jednu pobjedu i prikazano na terenu. U redovima Rudara blistao je vratarski dvojac Bumbak (14) i Fresl (7) sakupivši 21 obranu. U napadu sve konce su držali Josip Štajnkler i Andrej Trčak uz efikasnog Brnasa, ali i veliku pomoć ostalih suigrača.

Ovom pobjedom rukometaši Rudara došli su na korak do povijesnog uspjeha i plasmana u elitno društvo hrvatskog rukometa, za što im je u preostale tri utakmice potrebna jedna pobjeda.

Nakon 23 odigrana kola Rudari s 39 bodova drže 2. mjesto prvenstvene ljestvice iza ekipe Metalca, koja je osvojila 40 bodova, a slijedi ih ekipa Dugog Sela s 37 osvojenih bodova, ali i utakmicom više u odnosu na ekipe Metalca i Rudara.

U 24. kolu Rudari gostuju u Metkoviću kod istoimenog domaćina, koji zauzima 4. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Rudar: A. Otmačić; F. Kumerle; T. Fabeković 1; F. Skendrović 2; M. Štajnkler 1; S. Šujster 2; M. Škiljan; L. Gaća; D. Trčak; T. Štajnkler 1; P. Fresl (7); T. Brnas 5; J. Štajnkler 7; A. Trčak 8 (3); L. Bumbak (14); E. Fresl 1