3. HNL zapad – 24. kolo Maksimir - Samobor 1:1 (0:0)

Strijelci: 1:0 Mišura(64), 1:1 Horvat(90)

MAKSIMIR: Berišić, Perić, Jakelić, Mišura, Ćibarić (od 46. Šandor), Krznar, Nakić, Božić (od 61. Marošević), Čavala, Vidović (od 46. Hodak), Kovačić

Trener: Rajko Vidović

SAMOBOR: Tvrtković, Horvat, Makarun, Ivkovčić, Zeman, Martić, Držić (od 72. Trupec), Brdarić (od 64. Kižlin), Tomić (od 72. Štignjedec), Brujić, Regović

Igrač utakmice: Igor Horvat (Samobor)

U Sesvetama (gdje momčad Maksimira ugošćuje svoje protivnike) Samoborci su eurogolom u sudačkoj nadoknadi preusmjerili bod put Hebrangove 45. U mirnom prvom dijelu bez pogodaka za razliku od nastavka koji je donio dva. Poveli su domaćini golom bivšeg Samoborca Mišure (tko će kome nego svoj svome) da bi izjednačenje stiglo u sudačkoj nadoknadi. Horvat je pucao s više od 20–ak metara, a lopta efektno i neobranjivo završila u Berišićevoj mreži. Za razočaranje domaćih navijača koji su već slavili pobjedu…

Nakon 24. kola vodi Novigrad sa 61 bodom, drugi je Vinogradar sa 46, dok je Samobor na šestom mjestu s 38 bodova.

Karate klubu Samobor najviše medalja na Prvenstvu Hrvatske u katama

KARATE - Dva zlata, tri srebra i četiri bronce za Samoborce

U subotu, 23. travnja, održano je u Sportskoj dvorani Samobor, u organizaciji Hrvatskog karate saveza i Karate kluba Samobor, Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzrasne kategorije od 6 do 14 godina starosti.

Mlade Samoborke i Samoborci premašili su sva očekivanja te su prošlogodišnji zbir od osam medalja povećali za još jednu i osvojili nevjerojatnih devet državnih medalja.

Najveći uspjeh ostvarili su mlađi kadeti u konkurenciji kata timova koji su obranili prošlogodišnji naslov te su već treću godinu zaredom neporaženi. Ivan Terihaj, Dario Szel i Dino Šimunec su briljantnim izvedbama ponovno stali na tron te po treći puta zaredom postali državni prvaci. Uspjeh je još veći kada se zna da su sva trojica specijalizanti za borbe, a ovu medalju su kovali velikim odricanjem i radom.

Iznenađenje dana su napravile mlađe učenice u sastavu Karla Mandić, Tia Blažević i Simona Szel, koje su s tri ekipne pobjede sasvim zasluženo postale državne prvakinje. Imale su briljantan nastup na tatamiju samoborske sportske dvorane.

Tri srebra otišla su u pojedinačnom nastupu za Jana Katanca, Iskru Majsec i Dinu Šimunca, koji su vrhunskim izvedbama ušli u finale.

Najprije je Jan Katanec (učenici), prošlogodišnji prvak u mlađem godištu, u vrlo oštroj konkurenciji pobijedio u 4 susreta, da bi u finalu vrlo dvojbenom odlukom sudaca 2:3 izgubio od svog suparnika. U svakom slučaju, ovo je još jedan veliki Janov uspjeh i drugo finale zaredom na prvenstvima Hrvatske, što je za svaki respekt.

Iskra Majsec (učenice) je imala najjaču konkurenciju, a kada među 42 učenice koje su u Samobor došle po medalju budeš u finalu, onda zaista imaš razloga za ponos i slavlje. Iskra je briljirala i pobijedila u 5 eliminacijskih susreta, da bi posrnula tek u finalu protiv puno fizički jače i godinu dana starije kolegice iz Čakovca.

Dino Šimunec (mlađi kadeti) je za svoj peti nastup na državnom kata prvenstvu opet bio u finalu, ali ovaj puta nije uspio doći do titule prvaka, već se morao zadovoljiti srebrom. Nakon 3 pobjede posrnuo je u finalu, iako je sudački zbor mogao donijeti i drugačiju odluku, jer je Dino imao odličnu izvedbu. No, i srebro je velik rezultat, naročito kada se zna da je u posljednje dvije godine Dino specijalizirao borbe.

Brončana odličja su osvojila još 4 kata tima. U konkurenciji mlađih učenika medalje su osvojili Roko Vuksanović, Roko Čuljak i Lovre Mešin, a u istoj konkurenciji broncu osvaja i drugi kata tim mlađih učenika u sastavu Sven Naglić, Fran Jaklenec i Luka Lučić.

Njihove kolegice u sastavu Lara Krvavica, Marija Čuljak i Iskra Majsec u konkurenciji učenica su također došle do brončanog odličja, kao i odlične mlađe kadetkinje u sastavu Lucija Lucić, Nika Jelen i Veronika Horak, koje su imale vrhunski nastup kojim su naplatile veliki trud i zalaganje na svakodnevnim napornim treninzima.

Vrlo blizu osvajanju odličja bili su i ciciban Luka Cicvarić te mlađi učenik Roko Vuksanović, koji su u susretu za broncu, nažalost, izgubili mečeve te tako osvojili 5. mjesto.

Bio je to još jedan uspješan sportski rezultatski dan Karate kluba Samobor, koji nastavlja kvalitetnim radom i ulaganjima u mlađe uzrasne kategorije.

Sa sedam državnih medalja u borbama te devet u katama, Karate klub Samobor je visoko na prvom mjestu uspješnosti Hrvatskog karate saveza u mlađim uzrasnim kategorijama od 6 do 14 godina starosti. To zasigurno ulijeva velik optimizam za budućnost kluba, koja će biti sjajna, u što ne treba nimalo sumnjati.