SENIORI – A2 liga – 16. kolo Samobor – Bosco 84:79 (37:47) (21:22, 16:25, 30:19, 17:13)

KOŠARKA - Na krilima raspoloženog Šiloboda

SENIORI – A2 liga – 16. kolo
Samobor – Bosco  84:79 (37:47) (21:22, 16:25, 30:19, 17:13)

SAMOBOR: Marko Šilobod 27, Matej Levanić 24, Mihovil Nakić 12, Mateo Gionechetti 12, Matej Čižmešija 7, Karlo Planinčić 2, Zvjezdan Imbert, Pavle Pavičić, Bruno Levanić, Josip Vranić; Trener: Josip Vlah

BOSCO: Stipe Čubrić 20, Mate Mandić 17, Marin Kuga 15, Filip Čulek 12, Ante Bubalo 10, Alan Baričević 5, Bruno Banić, Luka Katić, Ante Radulović, Borna Živković, Ivan Krajina, Andrej Radaković; Trener: Goran Perić

Košarkaši Samobora u 16. kolu A2 lige seniora došli su do nove pobjede protiv ekipe Bosca iz Zagreba rezultatom 84:79 prelomivši utakmicu u samoj završnici, te tako izbili na solidno 5. mjesto lige. Nakon prve četvrtine koja je odigrana u egalu, gosti u drugoj četvrtini nakon odlične obrane i brzih kontranapada ostvaruju na poluvremenu 10 koševa prednosti. U trećoj četvrtini Samoborci igraju kvalitetnije u obrani, dok su u napadu vrlo precizno započeli sa serijom od 4 ubačene trice i nastavili s preciznošću ubacivši do kraja četvrtine 30 koševa za poravnanje rezultata. U zadnjoj četvrtini igra se koš na koš, da bi u samoj završnici Samoborci tricom izuzetno raspoloženog Šiloboda ostvarili najveće vodstvo na utakmici od 82:76, a gosti u zadnjoj minuti utakmice nisu imali vremena i snage za preokret rezultata.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Marko Šilobod s 27 koševa i 11 skokova i Matej Levanić s 24 koša i 8 skokova.

Kod Bosca najučinkovitiji su bili Čubrić s 20 i Mandić sa 17 koševa.