Europske prvakinje u karateu na prijemu u HOO-u

KARATE - 4 cure za povijest

Predsjednik i glavni tajnik Hrvatskog olimpijskog odbora (HOO), Zlatko Mateša i Josip Čop, primili su 22. svibnja u sjedištu HOO-a u Zagrebu delegaciju Hrvatskog karate saveza (HKS). Povod prijema bila je osvojena zlatna medalja u ekipnoj konkurenciji na Europskom prvenstvu u Budimpešti.

Prvi puta u povijesti hrvatska ženska karate reprezentacija u borbama u ekipnoj konkurenciji osvojila je naslov europskog prvaka, a pošlo je to za rukom reprezentativkama Ivoni Tubić, Azri Saleš, Ana-Mariji Čelan i Ani Lenard, koje su u finalu pobijedile ekipu Francuske.

Zlatnim su karatisticama uručeni prigodni satovi s obilježjima HOO-a.

Uz europske prvakinje, prijemu su nazočili njihov izbornik Drago Galina, zatim predsjednik HKS-a Stjepan Čelan, glavni tajnik HKS-a Darko Šimunec i tehnički tajnik HKS-a Davor Cipek.

FOTO - U ekipi je bilo i troje Samoboraca: Ana Lenard, Darko Šimunec i Davor Cipek

1. županijska liga zapad – 26. kolo

NOGOMET - Bragana zaustavila lidera

Bregana – BSK 2:2 (0:2)

Zaustavili lidera

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Šabić (Pavlovčani)

Pomoćnici: Čunović (Gornja Zdenčina) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Bjelobradić(7), 0:2 Haramina(30), 1:2 Ovčarić(54), 2:2 Ovčarić(84)

BREGANA: Štibić, Tančak, Celizić (od 46. Ćosić), Andabak, Lehpamer (od 75. Bugarski), Ivandić, Kasalo, Runtas, Babojelić, Benković, Ovčarić

BSK BRDOVEC: Habazin, Matić (od 85. Rasi), Dujaković, Barun, Bjelobradić, Pejčinović, Mujčin, Pavić, Ćorić, Majdandžić, Haramina

Trener: Davor Debogović

Crveni karton: Barun(64)

Igrač utakmice: Sebastijan Ovčarić (Bregana)

Lider prvenstva zaustavljen je u Bregani, iako su domaćini na odmoru bili u minusu od dva gola. U 7. minuti veteran Mujčin ubacuje pred vrata Štibića, a tamo je najprisebniji Bjelobradić za 0:1. Nakon pola sata igre na asistenciju Matića prednost Brdovčana poduplava Haramina. Drugi dio donio je u drugo lice Bregane – već u 54. Ovčarić šalje loptu iza leđa Habazina za smanjenje prednosti. Deset minuta kasnije sudac Šabić šalje Baruna na prijevremeno tuširanje pa se napadi brojnijeg domaćina samo pojačavaju. Rezultat svih tih napada manifestirao se u 85. kad Ovčarić drugi put trese mrežu BSK - a za konačnih i najrealnijih po viđenom 2:2.

Rakitje – Krašić 7:2 (3:2)

Krenuli u nastavku

Sudac: Kupres (Mala Rakovica)

Pomoćnici: Kramarić (Jastrebarsko) i Bošćak (Bregana)

Strijelci: 1:0 Baksa(10), 2:0 Jupić(12), 3:0 Pavlović(40), 3:1 J. Tukić(44 – 11m), 3:2 Cipurić(45), 4:2 Pavić(60), 5:2 Jupić(64), 6:2 Jupić(80), 7:2 Jupić(88)

RAKITJE: F. Dorotić, Boras (od 76. Muminović), Petričko, Pavlović (od 60. G. Dorotić), Baksa, Nujić, Jupić, Pavić, Sinković (od 73. Vareškić), Bešker (od 46. Barun), Stanić (od 64. Tušek)

KRAŠIĆ: Jagatić, Šimecki, Kosić, B. Tukić, Tuček, Krnežić, D. Tukić, K. Novosel, Cipurić, D. Novosel, M. Novosel

Trener: Mijo Novosel

Crveni karton: Jagatić(70)

Igrač utakmice: Eldin Jupić (Rakitje)

Visoku pobjedu igrači Rakitja ostvarili su boljom igrom u nastavku, dok su prvi dio završili s tijesnih 3:2. Do 40. minute domaćini su golovima Bakse, Jupiča i Pavlovića imali sigurnih 3:0, ali malo nonšalancije u obrani ih je dovelo do samo + 1 na poluvremenu. U nastavku je sjelo sve na svoje mjesto pa se raspoloženi Jupić još tri upisuje u listu strijelaca, a s jednim golom mu se pridružio Pavić. Gosti iz Krašića tako su upisali visoki poraz, a domaćini jedanaestu prvenstvenu pobjedu

Zrinski – Novaki 1:2 (0:1)

Neumoljivi susjedi

FARKAŠEVEC – SC Zrinski

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Grubač (Zaprešić) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 0:1 Matijaščić(21 – 11m), 1:1 Mataušić(56), 1:2 Vlašić(80)

ZRINSKI: Vitko, A. Horvat, M. Horvat, Šicl, T. Vrančić, D. Vrančić, Mihelčić, Žganjer, Draclin (od 60. Župančić), Mataušić (od 85. Oslaković), D. Horvat

Trener: Dario Lujanac

NOVAKI: Divković (od 35. Rebrović), Barbarić, Horvat, Fabek, Janjić, Gotal, Alitović, Rasi, Matijaščić, Brajković (od 71. Gestić), Vlašić

Crveni karton: Matijaščić(69)

Igrač utakmice: Marko Vlašić (Novaki)

Susjedski derbi u Farkaševcu pripao je s minimalnih 1:2 gostima iz Novaka. Igrači Ferde Kamenčića bolje su započeli susret, a najagilniji je Vlašić koji domaćoj obrani bježi pa ga ista ruši u 16 – ercu, a s bijele točke za 0:1 precizan je Matijaščić. Do poluvremena se svaka momčad po jednom našla u prilici za gol, ali bez preciznosti u završnici. Drugi dio bolje otvraraju domaćini za koje u 56. Mataušić poravnava na dodavanje Draclina. U 69. minuti Novaki ostaju s igračem manje nakon što je drugi žuti „skupio“ Matijaščić, no ni to goste nije spriječilo da dođu do konačne pobjede. Za to je najzaslužniji Vlašić koji je prvo povukao loptu od centra, prošao dvojicu obrambenih igrača te lagano zaobišao Vitka za potez utakmice i slavlje na klupi gostiju.

Mladost (L) – Klokočevac 0:0

Nakon 26. kola vodi BSK sa 66 bodova, druga je Sutla s 57, Zrinski je četvrti sa 44, Novaki su peti sa 43 bodova, Rakitje je osmo s 37, Bregana je deseta s 33, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu sa 16 bodova.

1. Memorijal Darijo Možnik – Zagreb, 18. svibnja

GIMNASTIKA - Samoborke solidne

U spomen na prerano preminulog hrvatskog gimnastičara Darija Možnika, klub ZTD Hrvatski sokol 18. svibnja organizirao je 1. Memorijal koji nosi njegovo ime.

Gimnastičarke i gimnastičari natjecali su se u 4 kategorije: mlađe kadetkinje i kadetkinje C u ženskoj sportskoj gimnastici te mlađi kadeti i kadeti C u muškoj sportskoj gimnastici. Nastupilo je ukupno 7 klubova: GK Z.M. Macan iz Čakovca, GK Petrinja, GK Novi Zagreb, GK Rijeka, GK Samobor, GK Slavonski Brod i domaćin ZTD Hrvatski sokol.

Boje gimnastičkog kluba Samobor branile su mlađe kadetkinje C trenerice Aide Badić. Dunja Šagud, Ines Fadiga, Tara Bartaković, Dora Jurković i Maja Lehpamer ekipno su osvojile 3. mjesto. U pojedinačnoj konkurenciji 5. mjesto osvojila je Dolores Šagud, 12. Tara Bartaković, 13. Maja Lehpamer, 14. Dora Jurković i 15. Ines Fadiga od ukupno 29. natjecateljica.

U konkurenciji kadetinja C naša jedina predstavnica Dunja Šagud osvojila je 5. mjesto pojedinačno od ukupno 14. natjecateljica.

Anamarija Kovačić i Martina Bublić bile su sutkinje na preskoku i na ručama.

Jedinstvena županijska liga - 26. kolo

NOGOMET - Sava slavila, TOP do boda

Sava – Sloga (K) 4:1 (1:0)

Sustižu lidera

STRMEC – Igralište Lazina

Sudac: Kakša (Bistra)

Pomoćnici: Rončević i Kušer (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 1:0 Martinčević(9), 1:1 Bubenik(50), 2:1 Gavran(61), 3:1 F. Kostanjski(68), 4:1 Čakanić(74)

SAVA: Horvatinec, Filipović (od 75. L. Radulj), Drenški, Golemović, J. Matošević, F. Kostanjski (od 69. M. Radulj), Ovčariček, Martinčević, Čakanić (od 77. M. Kostanjki), Ivanović, Gavran

Trener: Robert Regvar

SLOGA KRIŽ: Moguljak, Podgorski, Broz, Đerek, Korman, Sokolić (od 77. Petričević), Bubenik, Novak (od 71. Karašić), Bosankić, Pleteš (od 79. Šeremet), Fešta

Trener: Ivica Vuković

Igrač utakmice: Luka Gavran (Sava)

Pobjedom na svojoj Lazini te minimalnim 0:1 porazom Klasa (u Vukovini protiv Jelačića) igrači Save stigli su na samo bod zaostatka od lidera prvenstva pa nas u posljednja 4 kola čeka napeta borba za svaki bod koji će odlučivati o konačnom pobjedniku Jedinstvene županijske lige. Već u 9. minuti Martinčević dovodi domaćina u prednost s kojom se odlazi i na odmor. Početkom nastavka gosti se bude i izjednačuju na 1:1, ali to je ujedno bilo i sve što smo vidjeli od družine iz Križa. U 61. Gavran pogađa za 2:1, a 7 minuta kasnije potvrdu troboda donosi Filip Kostanjski. Na konačnih 4:1 15 minuta prije zadnjeg sučeva zvižduka postavlja kapetan Čakanić.

TOP – Jaska 1:1 (0:1)

Stjelja u 85. za bod

Sudac: Brnjak (Omamno)

Pomoćnici: Mihalj (Velika Mlaka) i Matijaš (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 0:1 Cuković(37), 1:1 Stjelja(85)

TOP: Husak, Lisec, Fabek, Sunek, Žlender, Stjelja (od 90. Miholić), Jakopec, Perić (od 55. Klingor), Škraba, Ivanić, Sopić

Trener: Ivan Lušić

JASKA: Dikšić, Vlašić (od 90. Jerbić), Celić, Filipović, Šoić, Falica, Štefić (od 56. Režek), Jalšovec, Golubić, Cuković, Hasanović (od 76. Šmiciklas)

Trener: Anđelko Vlašić

Crveni karton: Lisec(79)

Igrač utakmice: Milan Stjelja (TOP)

Gosti iz Jastrebarskog mogu biti zadovoljniji bodom nego domaćini kojima je ovo drugi uzastopni remi, a kojim su niz bez poraza produžili na 7 kola. U prvom dijelu gosti malo aktivniji pa zasluženo odlaze na odmor s minimalnom prednosti. Nju im je donio Cuković nakon pola sata igre iskoristivši nepažnju domaće obrane. U drugom dijelu domaćini očekivano bolji, ali izgledne prilike za poravnanje promašuju Žlender i Stjelja. U 79. Kerestinčani ostaju s igračem manje (crveni Liseca), ali to im je samo dalo dodani motiv za bod do kojeg su došli pogotkom Stjelje u 85. minuti.

Nakon dvadesetšestog kola vodi Klas s 52 boda, druga je Sava s 51, dok je TOP na osmom mjestu s 37 bodova.