Plufinale Challenge kupa Samobor - H 65 Hoor 25:17 (12:9)

Samoborke napravile velik korak prema finalu

Plufinale Challenge kupa
Samobor - H 65 Hoor 25:17 (12:9)

Rukometašice Samobora napravile su velik korak prema finalu Challenge kupa. U prvoj su polufinalnoj utakmici bile uvjerljive protiv, pokazalo se, daleko slabijih protivnica iz Švedske i pobijedile 25:27.

Samoborke su se posebno iskazale u obrani, a napad je predvodila nezaustavljiva Tea Golubić, koja je postigla 12. golova. Uzvratna utakmica igra se za šest dana, a za nadati se je da je postignuta prednost ipak prevelika za iznenađenje koje bi Samoborke ostavilo bez finala Challenge kupa.

SAMOBOR: Radovanić (7+0), Kuhar (2+0), Golubić 12 (5), Balaško 1, Štrkalj 2, Šilobod 1, Kuzmić – Husak 1, Kozlovec, Džepina, Lovrić 5, Bazzeo 2 (1), Milanović Litre 1; Trenerica: Dubravka Tunjić

H 65 HÖÖR: Nordstro ̈m (15+0), Munk, Johansson 1, Rask, Isaksson, Sandell 2, Ericsson, Jo. Linnell 1, Westerberg, Roxa, Je. Linnell 3, Đapanović 6, Fyhr Seifert, Bidstrup 4; Trener: Harris Niklas

1. županijska liga zapad – 19. kolo

NOGOMET - Naši s promjenjivim uspjehom

Krašić - Novaki 1:3 (0:0)

Pjevajući sa Žumberka

KRAŠIĆ – Igralište u Krašiću

Sudac: Kurtović (Ivanja Reka)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Jurinić (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Matijaščić(49), 1:1 Tukić(71), 1:2 Vlašić(80), 1:3 Matijaščić(83)

KRAŠIĆ: Jagatić, F. Penić, D. Tukić, Kosić (od 76. Zorotić), Šimatić, Ferenčić, Novosel, J. Tukić, Tuček (od 59. Prstac), K. Novosel, M. Novosel

Trener: Mijo Novosel

NOVAKI: Divković, Barbarić (od 56. Žugec), Ladan, Fabek, Horvat, Gotal (od 46. Janjić), Alitović (od 65. Petković), Rasi, Matijščić, Brajković (od 38. Gestić), Vlašić

Igrač utakmice: Mladen Matijaščić (Novaki)

Prvo poluvrijeme u Krašiću proteklo je bez golova, da bi u nastavku gosti bez previše problema boljom igrom odnijeli sve bodove u Novake. Početkom drugog dijela Matijaščić prvi puta šalje loptu iza nemoćnog Jagatića za 0:1. Domaćini nakon rezultatskog minusa ne posustaju pa Tukić u 71. vraća neizvjesnost golom za 1:1. Ipak, u zadnjih 10 minuta gosti dvaput tresu mrežu za sigurno slavlje. Vlašić u 80. pogađa za 1:2, a susret svojim drugim golom zatvara Matijaščić samo tri minute kasnije.

BSK Brdovec - Klokočevac 2:0 (0:0)

Teško protiv prekosavskih susjeda

BRDOVEC – Igralište BSK-a

Sudac: Ešegović (zaprešić)

Pomoćnici: Špoljar (Bistra) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Stipković(81), 2:0 Kranj(88)

BSK BRDOVEC: Habazin, Matić, Dujaković (od 74. Rasi), Barun (od 66. Pavić), Bjelobardić (od 79. Kuna), Ivanic (od 79. Kranj), Mujčin, Ćorić, Haramina, Stipković, Pejčinović

Trener: Davor Debogović

KLOKOČEVAC: Kostelec, Prelec, Galinec, Erceg, Žapčić, Šaldić, Novak, Skukan, Salopek, Beloša (od 85. Žibert), Zeman

Trener: Damir Ivančić

Igrač utakmice: Smiljan Matić (BSK)

Naoko sigurna pobjeda vodeće momčadi protiv fenjeraša lige, ali samo po krajnjem rezultatu. Gosti su uz pomoć blatnjavog terena dugo odolijevali kvalitetnijem domaćinu, u nastavku čak i 2 puta ozbiljno zaprijetili, ali na kraju ipak Brdovec napuštaju praznih ruku. Golovi odluke stigli su u zadnjih deset minuta – prvo Stipković u 81. mijenja početnih 0:0 da bi rezerva Kranj u 88. zapečatio sudbinu gosta.

Bregana - Zaprešić 5:1 (3:1)

Lako ih "razmontirali"

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Šabić (Pavlovčani)

Pomoćnici: Golub (Guci) i Milašinčić (Jastrabarsko)

Strijelci: 1:0 Ovčarić(15), 2:0 Kasalo(25 – 11m), 2:1 Tomić(30 – 11m), 3:1 Ovčarić(35), 4:1 Stanec(61), 5:1 Lehpamer(85)

BREGANA: Štibić, Tančak (od 70. Benković), Celizić, Andabak, Babojelić (od 46. Lehpamer), Švorc, Ivandić, Kasalo (od 82. Biondić), Stanec, Ćosić (od 65. Bugarski), Ovčarić (od 62. Runtas)

ZAPREŠIĆ: Pavličić, Fabek (od 62. Pajić), Butek, J. Tkalčević, Habijan, M. Tkalčević, Brekalo, Gorjan, Ujević, Tomić, Ban (od 43. Trbuha)

Trener: Mladen Martinko

Igrač utakmice: Dominik Stanec (Bregana)

Usprkos lošem terenu, Bregana je prikazala uvjerljivu igru i rezultatski „razmontirala“ goste iz Zaprešića. Obrana gostiju popustila je već u 15. minuti kada Ovčarić pogađa za 1:0, a 10 minuta kasnije Pavličić ruši Staneca pa sudac Šabić pokazuje na bijelu točku s koje je Kasalo precizan za 2:0. Do poluvremena svaka momčad postiže po zgoditak – prvo gosti (također s kreča) smanjuju na 2:1, a zatim svoj drugi gol za sigurnijih „plus 2“ postiže Ovčarić. U drugom dijelu Bregana nastavlja s dopadljivom igrom iz koje se rađuju još 2 gola – Stanec u 61. i Lehpamer u 85. minuti zapečačuju visoku pobjedu domaćina.

Sava (D) - Zrinski 1:0 (1:0)

Sve riješeno na početku

DRENJE – Igralište Save

Sutkinja: Solenički (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Drkulec (Donja Purgarija) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Žauhar(6)

SAVA DRENJE: Cingulin, Preskar, Vrhovski (od 76. Plejić), Gorgiev (od 76. Švec), Ivanković, Šunde, Karamatić, Miletić, Žauhar, Jagustović, Ištuk

Trener: Miroslav Šorgić

ZRINSKI: Vitko, Jagodić, Ištuk, Žganjer, A. Horvat, Vrančić, Mihelčić (od 58. Blažević), Murić, Župančić (od 58. Bencalić), Draclin (od 58. D. Horvat)

Igrač utakmice: Hrvoje Žauhar

Derbi treće i pete momčadi lige razriješen je već u samom uvodu susreta. U 6. minuti Jagustović ubacuje pred Vitkova vrata, a tamo je najprisebniji Žauhar pa šalje loptu iza istog za slavlje na tribinama. Do poluvremena bilježimo dvije prigode za domaćine (obje lopte prohujale kraj okvira vrata), dok je kod gostiju priprijetio Draclin, ali njegova lopta završava u živom zidu. U nastavku se uglavnom igra na gostujućoj polovici, ali je Vitko ukrotio sve prigode Drenjana. Igrači Zrinskog orijentirali su se na kontranapade, ali bez opipljivog učinka.

Rakitje - Vrh 2:0 (1:0)

Sve u deset minuta

Sudac: Golub (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Krmarić (Jastrebarsko) i Čunović (Gornja Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Golub(6 – 11m), 2:0 Brekalo(70)

RAKITJE: F. Dorotić, Boras, L. Dorotić, Golub, Sinković, Nuić (od 46. Pavić), Bešker (od 46. M. Barun), K. Barun, Bekić (od 70. Tušek), Stanić, Brekalo (od 73. Čleković)

VRH: Karalija, Škarica, Brezak (od 46. K. Franjo), Dašić, I. Franjo (od 70. Špiček), Valek, Popek, Pustajec, Zrinski, Gotal (od 75. Strugar), Šimunić

Trener: Zvonko Rudelić

Crveni karton: Pustajec(9)

Igrač utakmice: Krešimir Barun (Rakitje)

Susret u Rakitju prelomljen je već u prvih desetak minuta igre. U 6. minuti sudac Golub opravdano pokazuje na bijelu točku (igra rukom Brezaka) s koje je precizan drugi Golub, onaj iz Rakitja. Samo tri minute kasnije Pustajec mijenja sport (nogoet za boks) pa udara Bekića i zaslužuje crveni karton. Gosti s deset igrača po teškom terenu postaju i opasniji od brojnijeg domaćina, ali bez konačnog učinka. Igrači Rakitja trobod potvrđuju u 70. minuti kada na 2:0 postavlja Brekalo uz asistenciju Baruna.

Nakon 19. kola vodi BSK sa 47 bodova, druga je Sutla sa 41, Zrinski je četvrti s 33, Rakitje je šesto s 27 bodova, Novaki su osmi s 25, Bregana je na jedanaestom mjestu s 21, dok je Klokočevac na šesnaestom mjestu s 3 boda.