KOŠARKA - SENIORI – A2 LIGA – 14. kolo Samobor – Zrinjevac 73:75 (33:33)

Moglo se i do pobjede

SAMOBOR: Tušek 5, Ribarić 11, Gionechetti 7, Zadro 5, Hrvoj 4, Filković 2, Levanić M. 11, Nakić 21, Levanić B. 2, Vlaić, Dragozet 2, Tomić 3. Trener: Milan Ličina

ZRINJEVAC: Linde, Planinić 2, Andrijević 1, Prgomet 28, Švec, Zadravec 10, Čulek 6, Vukoja 2, Uzelac, Petrović, Papac 26. Trener: Nikolić

Košarkaši Samobora izgubili su u 14. kolu A2 lige na domaćem terenu praktički već dobivenu utakmicu u neviđenoj završnici od ekipe Zrinjevca iz Zagreba rezultatom 73:75. Nakon odlične igre Samoborci početkom druge četvrtine imaju najveće vodstvo na utakmici od 15 koševa razlike 28:13. Međutim tada se Samoborcima poklopila petorka bez ikakve ideje u napadu i gosti serijom od 17:2 do poluvremena poravnavaju rezultat na 33:33.

Treća četvrtina je pripala gostima i imaju najveće vodstvo na utakmici od 6 razlike 47:53. U zadnjoj četvrtini ponovno dobra igra Samoboraca, anuliraju prednost gostiju i u zadnju minutu ulaze s 9 koševa prednosti 72:63. Tada na scenu stupa najbolji igrač gostiju Prgomet. Prvo pod košem Samoboraca Nakićev prekršaj jedan sudac prestrogo dosuđuje kao nesportsku, što Prgomet kažnjava s oba pogođena bacanja i odmah nakon izvođenja sa strane pogađa tricu, te s 5 pogođenih koševa u dvije tri sekunde dovodi utakmicu u dramatičnu završnicu. Samoborci preko Nakića pogađaju samo jedno slobodno bacanje, a Prgomet uzvraća s još jednom tricom i smanjuje na samo 2 koša zaostatka. Devet sekundi prije kraja dotada najbolji pojedinac Samoboraca Nakić promašuje oba bacanja, a gostujući zadnji napad ide preko Prgometa na kojem Samoborci rade na nesreću na najiskusnijem protivničkom igraču taktički faul 4 sekunde prije kraja, koji bez greške ubacuje oba bacanja za izjednačenje. U zadnjem napadu Samoboraca Matej Levanić prerano sa samog centra šutira tricu i zalijeće se u skoku bez ikakvog razloga na Prgometa, koji je uhvatio loptu i sa zvukom sirene za kraj utakmice čini prekršaj. Poklonjena slobodna bacanja Prgomet pogađa bez greške za zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji je bio Nakić s 21 košem i 13 skokova.

Kod gostiju Prgomet, koji je postigao svih zadnjih 14 koševa svoje ekipe, s učinkom od 28 koševa, od čega 4 trice i 10 od 10 pogođenih slobodnih bacanja, bio je najbolji pojedinac na utakmici, a uz njega u ekipi iskazao se i Papac s 26 koševa.