Završnica Prvenstva Hrvatske u rukometu za mlađe kadete

RUKOMET - Mladi Rudari šesti u Hrvatskoj

Na završnici Prvenstva Hrvatske u rukometu za mlađe kadete, održanom proteklog vikenda u Rijeci, mlađi kadeti Rudara ostvarili su odličan rezultat zauzevši 6. mjesto u konkurenciji 16 najboljih ekipa iz cijele Hrvatske.

Na završnici PH u Rijeci nastupile su ekipe Osijeka, NEXE-a, Virovitice, Bjelovara, Varteksa, Metkovića, Rukometne akademije Balić-Metličić, Zadra, Kozale, Matulja, Dubrave, ZG Dubrave, Karlovca, CO Zagreb, Rudara i domaćina Zameta, koje su to pravo stekle temeljem svojih rezultata u regionalnim ligama, u kojima se natječe 70 klubova. Ekipe su bile podijeljene u četiri grupe, a voljom žrijeba Rudari su dospjeli u skupinu s prvacima regije Istok, ekipom Nexe-a iz Našica, prvakom regije Jug, ekipom Rukometne akademije Balić-Metličić iz Splita te starim znancima iz regije Središte, ekipom ZG Dubrave. U susretima u grupi Rudari su odigrali neodlučeno sa ekipom Balić-Metličić, pobijedili ekipu Nexe-a te pretrpjeli poraz od ekipe ZG Dubrave. Kao drugoplasirani u grupi iza ekipe ZG Dubrave, Rudari su se plasirali u borbu za plasman od prvog do osmog mjesta gdje su ih čekale ekipe Dubrave i Kozale. Loš ulazak u utakmicu s ekipom Dubrave, rezultirao je visokim vodstvom protivnika kojeg Rudari do kraja susreta nisu uspjeli dostići, čime su izgubili šanse da se uključe u borbu za medalje. Utakmica s ekipom Kozale odlučivala je koja će se ekipa boriti za 5. mjesto u Hrvatskoj. U izuzetno uzbudljivoj utakmici, Rudari su u samoj završnici osigurali pobjedu te na taj način došli u priliku da se bore za 5. mjesto.

Utakmica za peto mjesto protiv ekipe CO Zagreb bila je sigurno najbolja utakmica koju su Rudari odigrali na cijelom turniru, i svega 3 minute dijelile su ih do velikog uspjeha. Rudari su u utakmicu protiv favoriziranog protivnika ušli odlično i predvođeni Lovrom Gaćom i Matejom Škiljanom, te na golu odličnim Antoniom Otmačićem, rješavaju prvo poluvrijeme u svoju korist rezultatom 12:10. I u nastavku Rudari nastavljaju u istom tempu te 8 minuta prije kraja vode rezultatom 14:10. Tada slijedi neopravdano isključenje Lovre Gaće, što protivnici koriste i smanjuju rezultat na 14:13, da bi novom sudačkom pogreškom i trećim isključenjem istog igrača suci direktno presudili pitanje pobjednika. Bez svog organizatora igre i s igračem manje na terenu, Rudari nisu uspjeli sačuvati minimalnu prednost, što protivnici znalački koriste i postavljaju konačnih 17:15 u svoju korist. Ostvareni rezultat još više dobiva na težini ako se zna da su Rudari na cijelom turniru nastupili bez Ivana Frketića i Ivana Mataušića, koji predstavljaju značajne karike u igri Rudara.

Ostvareni rezultat predstavlja sjajan uspjeh te je potvrda da se u Rudaru stvara jako dobra generacija, čije najbolje utakmice tek dolaze.

Svim igračima i njihovim trenerima Hrvoju Štiboharu i Josipu Štajnkleru čestitke na odličnom rezultatu.