3. NL Centar - 21. kolo Samobor – Zagorec 1:2 (0:1)

Pomoćnici: Rašić i Bilić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 0:1 Korickij(35), 1:1 Krajačić(54), 1:2 Hanžić(80)

SAMOBOR: Klemenčić, Matas (od 46. Razum), Balen, Čerkez, K. Regović, Brdarić, Kopić (od 66. Pezo), Brdek, Novak, Kulenović (od 46. Krajačić), A. Regović (od 66. Glason)

ZAGOREC: Bruči, Kunštić, Štimac, Šimunić, Landripet, Jazbec, Brebrić (od 56. Krznar), Stiperski (od 56. Hanžić), Majcenić (od 89. Ružak), Turniški (od 56. Bračević), Korickij (od 89. Strabić

Trener: Tihomir Šeparac

Igrač utakmice: Jehor Korickij (Zagorec)

Novo „proklizavanje“ igrača Samobora u dvoboju s gostujućim Zagorcem. Da će ovo biti težak dan za domaćina vidjelo se po blijedoj igri u prvih 45 minuta koju su gosti okončali s vodstvom od 0:1. Brza polukontra završila je ubačajem na drugu stativu gdje je glavu postavio Korickij za prednost momčadi iz Krapine. Domaćin se u drugom dijelu brzo vraća u rezultatski egal zahvaljujući Krajačiću koji neobranjivo, s 20 – ak metara „buši“ vratara Bručija. Na rezultatu 1:1, nažalost, nije ostalo jer su gosti iz jedne sumnjive pozicije (zaleđe?) u 80. minuti izbjegli pozornosti domaće obrane i golom Hanžića odnijeli sve bodove iz Hebrangove ulice.

Nakon dvadesetprvog kola vodi Segesta s 45 bodova, drugo je Lučko s 43, Samobor je 14. s 20, dok je Sava Strmec na 17. mjestu s 15 bodova.

3. NL Centar - 21. kolo Sava Strmec – Maksimir 1:1 (0:0)

U 90. minuti spasili se od poraza

Sava Strmec – Maksimir 1:1 (0:0)

STRMEC – Sportski centar Lazina

Sudac: Crnojević (Novska)

Pomoćnici: Šaško (Popovača) i Kordej (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Regvar(57), 1:1 Đurđek(90)

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Krišto, Vidović, Sulić (od 46. Maruna), Kovač, V. Sečenj (od 74. Brkić), Karamatić (od 90. Žitković), Daggash Mubarak, Nakić (od 67. Horvatinec), Plojović - Beriša (od 67. Grofelnik)

Trener: Ivan Piplica

MAKSIMIR: Išek, Katona, Kondres, Regvar, Mamić (od 65. Batistić), Hajdinjak (od 83. Novak), Glavinić, Durbić, Lučić, Krznar, Hodak (od 65. Ivković)

Trener: Zoran Santrač

Igrač utakmice: Nikola Đurđek (Sava Strmec)

U posljednjim minutama susreta Sava se uspjela na Lazini spasiti od poraza i to na kakav način: kad domaćim napadačima nije polazilo za nogom svladati obranu Maksimira, u posljednjim trenucima susreta u napad je krenuo i vratara Đurđek te u sudačkoj nadoknadi dvoboja 21. kola postigao gol dovoljan za bod. Za goste je početkom nastavka gol postigao bivši prvotimac momčadi iz Strmca Ian Regvar, no to u konačnici zahvaljujući kapetanu i vrataru Save nije bilo dovoljno da momčad Maksimira osvoji sva 3 boda.

5. kolo Lige za ostanak Paket24 Premijer lige Karlovac - Rudar 29:27

Rudari bez bodova u Karlovcu

5. kolo Lige za ostanak Paket24 Premijer lige
Karlovac - Rudar  29:27

Rukometaši Rudara u 5. kolu Lige za ostanak u Paket24 Premijer ligi u subotu, 23. ožujka gostovali su u Karlovcu i doživjeli tijesan poraz od istoimene domaće momčadi rezultatom 29:27.

Bio je to prvi poraz Rudara u Ligi za ostanak, a slijedeću ligašku utakmicu Rudari će odigrati nakon Uskrsa, kada na domaćem parketu dočekuju Goricu.

2. hrvatska liga – zapad Sloga - Samobor 17:28

Samoborke uspješnije u susjedskom derbiju

2. hrvatska liga – zapad
Sloga - Samobor  17:28

Rukometašice Samobora u nastavku natjecanja Druge hrvatske lige – zapad igrale su međugradski derbi protiv ekipe Sloge iz Svete Nedjelje.

Utakmica je igrana u dvorani Osnovne škole Vladimira Deščaka, a završila je pobjedom “lavica” rezultatom 17:28.

Lijepi uspjeh Samoborca na Prvenstvu Hrvatske u stolnom tenisu

Petar Znika stigao do seniorske bronce

Petar Znika stigao do seniorske bronce -1

U Vrsaru se od 22. do 24. ožujka igralo Prvenstvo Hrvatske u stolnom tenisu.

Najuspješniji je iz redova STK Samobor bio Petar Znika, koji je s Markom Vidačekom, u seniorskoj kategoriji parova, osvojio treće mjesto.

U kategoriji U21 Zara Ilić i Ana Znika u igri parova dolaze do četvrtfinala i u borbi za polufinale u neizvjesnom meču gube 3-2, u petom setu 11-9. U pojedinačnom dijelu obje su uspješno prošle grupe, ali su zaustavljene u četvrtfinalu, Zara od Brune Borovec, dok je Ana poražena od europske i hrvatske prvakinje Hane Arapović. Petar Znika u parovima s Rinom Vidanom dolazi do četvrtfinala, a u pojedinačnom dijelu i u igri mješovitih parova sa sestrom Anom do osmine finala.

Antonio Kosmat nastupio na Grand Prix mitingu u Jesolu

U Italiji stigao do državnog rekorda

Od 22. do 24. ožujka u Italiji, u Jesolu, održan je treći po redu Grand Prix svjetske paraatletske serije. Za reprezentaciju Hrvatske nastupao je i samoborski paraatletičar Antonio Kosmat koji se natječe u trkačkim disciplinama u sportskoj klasi T38.

Prvog dana natjecanja u petak popodne na 1500 metara postavlja novi državni rekord od 5:07,56 i osvaja 1. mjesto (T38). Drugog dana Kosmat je trčao dvije utrke, na 400 m produženog sprinta osvaja 2. mjesto sa vremenom od 57,70 sek (T38), a na 100 m sprinta zauzima 5. mjesto sa vremenom od 12,79 sek.

Od 6. travnja natjecat će se za Paraatletski klub Samobor na Međunarodnom paraatletskom mitingu “Croatia open – Pula” u istim disciplinama.

53. Zlatni pojas Čačka, Čačak, 23. ožujka

Sadea Bećirović viceprvakinja

Sadea Bećirović viceprvakinja -1

I ove godine je u Čačku održan tradicionalni, 53. po redu, Zlatni pojas Čačka, na kojem su sudjelovale i najbolje hrvatske karateke.

Na turniru su nastupili natjecatelji iz ukupno 20 zemalja Europe, a i Karate klub Samobor je, u seniorskim kategorijama, imao svoje predstavnike.

Sadea Bećirović je u kategoriji do 68 kg s tri pobjede osigurala finale, u kojoj ju je dočekala domaća natjecateljica, od koje gubi meč te tako osvaja srebrnu medalju.

Na korak do postolja je bio i Dino Šimunec (do 75 kg) koji je nakon tri pobjede izgubio polufinalnu borbu, ali i onu za broncu te tako ostao na petom mjestu.

Odličan nastup su i istoj kategoriji imali i Ivan Niko Prusina i Ivan Terihaj koji su izgubili od vrhunskih svjetskih boraca, ali su prikazali odličan karate.

Nastupile su u Čačku i katašice Nika Jelen i Lucija Gečević. Nika je izgubila u četvrtini finala, dok je Lucija, unatoč odličnom nastupu, izgubila od predstavnice Makedonije.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 18. kolo

Minimalni porazi Kobri i Zrinskog

Klas - Zrinski 1:0

(Caganić '82)

Turopoljac - HNK Kobre Samobor 1:0

(Saraf '76)

Nakon osamnaestog kola vodi Inker s 44 boda, 2. je Turopoljac s 40, Zrinski je 4. s 30, dok su HNK Kobre Samobor na 6. mjestu s 29 bodova.

1. županijska nogometna liga jug – 15. kolo

Bestovjani uvalili osam komada

Novaki - Samoborski Otok 2:2

(Kekelj '1, Pezer '39; Stanec '24, Pinculić '71)

Bestovje – Donja Zelina 8:0

(Martić '1, '32, '38, Šporčić '9, Regvar '60, '66, '84, Briševac '87)

NK Sloga SU - ZA – Vatrogasac 1:2

(Galinec '78; Antunović '23; Haraminčić '80)

Nakon petnaestog kola vodi Bestovje s 36 bodova, 2. je Posavec s 33, 7. je Sloga Suza (O) s 24 boda, Samoborski Otok je 12. s 9, dok su Novaki na 13. mjestu s 5 bodova.