9. kolo Lige za ostanak Paket 24 Premier lige Osijek - Rudar 33:26

Odluka o ostanku u posljednjem kolu

9. kolo Lige za ostanak Paket 24 Premier lige
Osijek - Rudar  33:26

Rukometaši Rudara u pretposljednjem, 9. kolu Lige za ostanak Paket 24 Premier lige, poraženi su u Osijeku od istoimenog domaćina 33:26 pa će tako pitanje ostanka u elitnom razredu hrvatskog rukometa rješavati na svom parketu, u posljednjem kolu, u subotu 4. svibnja, protiv Karlovca.

Protiv Osijeka odigrali su vrlo dobrih 30 minuta, sredinom 1. poluvremena i vodili 3 razlike, da bi se domaćin do odmora vratio u igru i poveo 15:14. Na početku nastavka 6:1 serija domaće momčadi riješila je susret, Rudari su se uspjeli u jednom trenutku približiti na 3 gola zaostatka, ali potom domaća momčad radi novu seriju za bodove koji njima znače ostanak u ligi, a Rudarima neizvjesnost posljednjeg kola.

Vito Glivetić zabio je 7 golova, Tomislav Štajnkler 6, a Jakov Neralić 4, dok je Vladimir Gošić imao 8 obrana. Kod domaćina David Čičak zabio je 11, a Lovro Frajhaut imao je 12 obrana.

r.s.

25. kolu Prve hrvatske lige – sjever Bjelovar - Rudar 2 26:26

Mladi Rudari uzeli bod favoritu

25. kolu Prve hrvatske lige – sjever
Bjelovar - Rudar 2  26:26

Rukometaši Rudara 2 u 25. kolu Prve hrvatske lige – sjever odigrali su neriješeno s drugoplasiranom momčadi lige Bjelovarom, rezultat je bio 26:26.

Prednost domaćeg parketa mladi Rudari iskoristili su za početno vodstvo, međutim gosti brzo preokreću rezultat pa sredinom poluvremena imaju i 3 gola prednosti. Ipak, do poluvremena mladi Rudari vraćaju rezultat u svoju korist 13:12.

U drugom poluvremenu gosti prelaze u vodstvo, u nekoliko navrata imaju i dva gola prednosti, ali u završnici domaća momčad radi seriju za vodstvo 30 sekundi prije kraja koje ipak nisu obranili pa je završilo sa po bodom za svaku momčad.

Emanuel Šima Jurić bio je najučinkovitiji u domaćim redovima s 8 golova, Fran Martinko zabio je 5, a Petar Lencović 4, dok je god gostiju prvo ime bio Tin Baković s 13 golova.

Uoči posljednjeg kola Rudar 2 je na 11. mjestu s 20 bodova, koliko imaju i Vidovec na poziciji iznad te Nexe 2 na poziciji niže, a upravo će u Našicama protiv Nexea mladi Rudari i završiti prvenstvo u subotu, 4. svibnja.