Minimalnim porazom prekinuli uspješan niz

Pomoćnici: Žiger i Kordej (svi iz Zagreba)

TREŠNJEVKA: Szczuka, Agatić, Mršić, Jančić (od 46. Miloshevski), Tičak, Josipović, Gašparić (od 80. Crnjak), Pereža, Kelava (od 46. Kljajić), Grbeša (od 46. Seletković; od 80. Golubić), Kćira

Trener: Dario Jančić

SAMOBOR: Klemenčić, Razum, Čerkez (od 81. Kopić), K. Regović, Novak – Stanko, A. Regović, Kulenović, Brdarić, Hasan, Pezo (od 70. Severec), Brdek (od 58. Kovačević)

Trener: Marko Pancirov

Igrač utakmice: Zvonimir Seletković (Trešnjevka)

Niz od 6 susreta bez poraza Samoborci su prekinuli minimalnim porazom protiv Trešnjevke. U zapadnom dijelu Zagreba slavio je domaćin koji do gola vrijednog 11. prvenstvene pobjede stigao od samom startu drugog dijela. Seletković je u 46. minuti zamijenio Grbešu, a 4. minute kasnije matirao Klemenčića za zasluženi epitet igrača susreta.

Nakon dvadeset i devetog kola vodi Segesta sa 69 bodova, drugo je Lučko s 55, Samobor je 14. s 34, dok je Sava Strmec na 18. mjestu s 20 bodova.

3. NL Centar - 29. kolo HAŠK 1903 – Sava Strmec 2:0 (0:0)

Nisu imali rješenje za Krajačića

HAŠK 1903 – Sava Strmec 2:0 (0:0)

ZAGREB – Stadion na Pešćenici

Sudac: Kordić (Zagreb)

Pomoćnici: Radić (Zagreb) i Deverić (Velika Gorica)

Strijelci: 1:0 Krajačić(60), 2:0 Krajačić(80)

HAŠK 1903: Barkić, Krajačić, Randall, Kovačić, Bačkov (od 46. Jurilj), Stryzhak, Rihtar (od 53. Godić), Rosandić (od 5. Hemen), Tkačenko (od 70. Doljanin), Musa, Puček

Trener: Goran Vincetić

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Brkić, Krišto, Kovač (od 87. Petravić), Mactutus (od 46. Bakula), Horvatinec (od 24. Suljić), Vidović, Sečenj (od 73. Mamić), Daggash, Plojović – Beriša (od 73. Jurić)

Trener: Ivan Piplica

Igrač utakmice: Vid Krajačić (HAŠK 1903)

Bez pravog odgovora na igru domaćina, igrači iz Strmca doživjeli su još jedan prvenstveni poraz. Ovaj puta na Pešćenici slavili su domaćini bez primljenog pogotka rezultatom 2:0. Savin „krvnik“ bio je Krajačić koji je golovima u 60. i 80. minuti ostavio goste sa sve manje nade da će i sljedeće godine na Lazini igrati trećeligaški nogomet.

3. NL Centar - 28. kolo Samobor – HAŠK 1:0 (0:0)

Čerkez eurogolom donio novu pobjedu

3. NL Centar - 28. kolo
Samobor – HAŠK 1:0 (0:0)

SAMOBOR – SC Samobor

Sudac: Marinčević (Mićevec)

Pomoćnici: Šarić (Dugo Selo) i Mazal (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 Čerkez(90)

SAMOBOR: Klemenčić, Razum (od 83. Runjić), Brdarić, Novak, Kovačević, Pezo, Hasan, Kulenović, Regović, Čerkez, Brdek (od 89. Kopić)

HAŠK: Rendulić, Doljanin, Baturina (od 90. Hemen), Vujičić (od 61. Godić), Došen (od 46. Randall), Musa, Puček (od 61. Kovačić), Rosandić, Bačkov (od 61. Krajačić), Stryzhak, Rihtar

Igrač utakmice: Moran Čerkez (Samobor)

Eurogolom s dvedesetak metara kojeg je Moran Čerkez neobranjivo postigao u mrežu HAŠK–a Samoborci su zasluženo slavili novu pobjedu, koju su, prema odigranih 90 minuta u potpunosti i zaslužili. Vratar HAŠK – a bio je među najboljim pojedincima susreta, branio je sve udarce raspoloženije domaće momčadi, no ni on nije mogao ono što je samoborski veznjak uputio prema njegovim vratima u doslovno posljednjim sekundama utakmice. Nakon loše očiščenog korner lopta je došla na udarac Čerkezu koji je skinuo paučinu iz gornjeg lijevog kuta Rendulićevih vrata. Nije da ni gosti iz Zagreba nisu imali prilika koje je teže promašiti nego pogoditi (stativa s udaljenosti od 2 metra), no dobra forma u kojej se igrči Samobora u posljednje vrijeme nalaze nagrađena je s dodirom sreće i lijepim pogotkom koji se ne viđa često u ovom rangu natjecanja.

Nakon dvadeset i osmog kola vodi Segesta sa 66 bodova, drugo je Lučko s 52, Samobor je 14. s 34, dok je Sava Strmec na 18. mjestu s 20 bodova.

3. NL Centar - 28. kolo Dinamo (OO) - Sava Strmec 2:2 (1:1)

Od pobjede ih dijelilo par minuta

Dinamo (OO) - Sava Strmec 2:2 (1:1)

ODRANSKI OBREŽ - Igralište SC Stjepan Pršir

Sudac: Karla Šegota

Pomoćnici: Petra Čabraja i Vidović (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Puntar(30), 1:1 Plojović – Beriša(37), 1:2 Horvatinec(54), 2:2 Puntar(88 – 11m)

DINAMO ODRANSKI OBREŽ: Šolčić, Smith (od 55. Crnković), Bukovac, Kasumović, Vedriš, Bencetić (od 85. Pleša), Pavlović (od 70. Savičić), Adamić, Halama (od 55. Grgić), Puntar, Ndao

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Brkić, Krišto, Kovač, Sečenj, Karamatić, Piščak (od 69. Mamić), Horvatinec (od 69. Nakić), Vidović, Plojović – Beriša (od 69. Jurić)

Igrač utakmice: Vedran Puntar (Dinamo OO)

Nekoliko minuta dijelilo je Strmčane od pobjede i tri boda kojim bi pobjegli s posljednjeg mjesta na tablici, no jihove nade drugim pogotkom na utakmici „pokopao“ je Puntar pa tako momčad Save od ovog kola drži trećeligaški fenjer. Isti igrač Dinama koji je u 88. realizirao najstrožu kaznu za konačnih 2:2, doveo je svoju momčad golom nakon pola sata igre u početnu prednosti. Gosti do odmora poravnavaju rezultatsko stanje zahvaljujući prvom jedanaestercu na dvoboju (realizator Plojović – Beriša). Nakon promjene strana stiže i promjena rezultata jer Sava vodi golom Horvatineca. Minimalnu prednost igrači Ivana Piplice nisu uspjeli obraniti do kraja susreta pa sada željeni cilj, a to je ostanak u ligi, izgleda još teže dohvatljiv.

4. NL središte Zagreb – B - 24. kolo HNŠK Moslavina - TOP 7:1 (5:0)

Sve je bilo riješeno za 20 minuta

4. NL središte Zagreb – B - 24. kolo
HNŠK Moslavina - TOP 7:1 (5:0)

KUTINA – Gradski stadion

Sudac: Solenički (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Štulec (Donja Zdenčina) i Holetić (Sveti Martin pod Okićem)

Strijelci: 1:0 Grgić(4), 2:0 Lilovac(10), 3:0 Miklić(20), 4:0 Lilovac(23), 5:0 Miklić(45), 6:0 Miklić(49), 7:0 Lilovac(51), 7:1 Holetić(88)

HNŠK MOSLAVINA: Kovačić (od 80. Filipan), Crnoja, Grgić (od 80. Horvat), Slekovac (od 46. Zavoral), Burić, Baić (od 60. Milinković), Škurla, Batarelo, Šenija (od 22. Losso), Miklić, Lilovac

Trener: Siniša Grubišić

TOP: Šaplek, Garašić, Balen, Žuti, Kostanjski, Salopek, Mavravić, Holetić, Golubić (od 60. Karasman), Delač (od 46. Kufek), Ivanović (od 67. Gruičić)

Trener: Milan Marinić

Crveni karton: Garašić(58)

Igrač susreta: Borna Miklić (Moslavina)

Rezolutan start u dvoboj domaćinu je donio i dobar rezultat obzirom da je susret praktički bio riješen već do 20. minute kad je domaća Moslavina imala tri gola viška pred nemoćnim gostima iz Kerestinca. Do predaha obrana TOP – a kapitulira još u 2 navrata pa nakon 45 odigranih minuta na semarofu stoji za goste neugodnih 0:5. Domaćini u nastavak meča ulaze kao da je 0:0 pa u prvih 5 minuta postižu još 2 pogotka za potpuni rezultatski potop TOP – a. Na sreću momčadi iz Kerestinca, domaćini su tada ipak prikočili i dopustili da i gost postigne počasni gol čiji je autor Holetić tik pred kraj ogleda.

Nakon dvadeset i četvrtog kola vodi Tigar Sveta Nedjelja sa 65 bodova, drugi je Naftaš Ivanić s 56, dok je TOP na 13. mjestu s 21 bodom.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 24. kolo

Kobre pobjednički drže treće mjesto

Zrinski – Lomnica 1:3

(Mataušić '13; Grdenić '10, Skupnjak '66, '87)

Kupa - HNK Kobre Samobor 0:4

(Radovanić '20, '28, '75; Sodič '63)

Nakon dvadeset i četvrtog kola vodi Inker s 58 bodova , 2. je Turopoljac s 4, HNK Kobre Samobor su na 3. mjestu s 43, dok je Zrinski 9. s 34 boda.

1. županijska nogometna liga jug – 21. kolo

Bestovje na čelu, Novaki teško stradali

(Kučan '13, Lucin '32, Milatović '34, M. Breščaković '38, A. Breščaković '70, Curić '75, '85, Koljević '77)

Bestovje – Jamnica 0:0

Samoborski Otok – Ostrna 3:2

(Pinculić '22, Blažević '30, Vitko '79; Jaković '8, Nestić '55)

Sloga SU - ZA – Turopolje 1:0

(Milković '71)

Nakon dvadeset i prvog kola vodi Bestovje s 52 boda, 2. je Posavec s 47, 7. je Sloga Suza (O) s 37 bodova, Samoborski Otok je 12. s 13, dok su Novaki na 14. mjestu s 5 bodova.

4. NL središte Zagreb – B - 24. kolo Tigar Sveta Nedelja – Vrbovec 5:0 (2:0)

Tigrovi pošteno "rastrgali" Vrbovčane

Tigar Sveta Nedelja – Vrbovec 5:0 (2:0)

RAKITJE – SC Rakitje

Sudac: Svjantko (Novska)

Pomoćnici: Žižak (Novska) i Kristina Bogojević (Kutina Slatinska)

Strijelci: 1:0 Višić(13), 2:0 Brujić(37), 3:0 Rak(50), 4:0 Rak(58), 5:0 Mohač(77)

GNK TIGAR SVETA NEDELJA: Razum, Pavlica (od 65. Kotarski), Matošević (od 82. Bakšić), Pokrivač, Mandić (od 46. Mohač), Držić, Rak (Od 81. Starčević), Derkuća (od 86. Sviben), Brujić, Galić (od 81. Jovanovski), Višić

Trener: Ratko Ninković

VRBOVEC: Kralj, Dugac, Varga, Kobelščak, Bubnjar (od 82. Jovanović), Fugaj, Talan (od 60. Novosel), Lukić, Paić (od 82. Sesvečan), Cetina, Legin

Trener: Matej Golubić

Igrač susreta: Nikola Rak (Tigar Sveta Nedelja)

Uvjerljivom 5:0 pobjedom u ranije odigranom susretu 24. kola igrači Tigra s nova 3 boda još su prišli malo bliže željenom prvom mjestu. Prvih 45 minuta završeno je domaćom prednošću 2:0 zahvaljujući preciznosti Višića i Brujića. U nastavku su opasnost za gostujuća vrata postali Mohač (1 gol) i Rak (2) pa je Vrbovec put Vrbovca ispračen s „petardom“ u mreži.

Nakon dvadeset i četvrtog kola vodi Tigar Sveta Nedjelja s 59 bodova, drugi je Naftaš Ivanić s 50 (-1 susret), dok je TOP na 12. mjestu s 20 bodova(-1 susret).