Petar Znika na prijemu kod predsjednika Zorana Milanovića

Priznanje za srebro i broncu

Priznanje za srebro i broncu-1

Povodom osvajanja medalja na Europskom sveučilišnom prvenstvu, koje je održano u Olomoucu, u srpnju ove godine, predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović priredio je prijem za hrvatske stolnotenisače i stolnotenisačice Zagrebačkog sveučilišta.

Stolnotenisačice su u ekipnoj konkurenciji osvojile srebrnu medalju, dok je u muškoj ekipnoj konkurenciji osvojena bronca.

U Češkoj je za mušku reprezentaciju nastupio i Samoborac Petar Znika.

Član BBK Šišmiš priveo kraju uspješnu godinu

Fran Bošnjak četverostruki nacionalni prvak

Fran Bošnjak četverostruki nacionalni prvak-1

Sjajni samoborski biciklist Fran Bošnjak pomalo privodi završetku još jednu uspješnu godinu. Član Brdsko-biciklističkog kluba Šišimiš, nacionalni prvak u cestovnom usponu u kategoriji kadeta iz lipnja, u studenom je nastupio na Nacionalnom prvenstvu u MTB usponu na zagrebačkom Sljemenu i slavio u svojoj kategoriji, uz neizvjesnu borbu do samog vrha uspona.

Fran je ove sezone odvozio 19 utrka, 9 u Hrvatskoj, 7 u Sloveniji i 3 utrke s reprezentacijom, a uz dva spomenuta naslova prvaka, osvojio je još dva državna prvenstva u još dvije različite discipline: u srpnju cross country, što je ujedno i glavna Franova disciplina gdje je pobijedio s više od 3 minute prednosti nad drugim te krajem listopada slavlje u diciplini Enduro u kojoj je bio najbrži iako mu je na trećoj stazi pukao lanac.

Fran Bošnjak ove sezone zapaženije rezultate ostvario je i na C1 utrkama, odnosno utrkama na kojima se skupljaju bodovi za svjetsku rang listu. Na njima je zauzeo 9. mjesto na 30. izdanju XCO utrke u Samoboru, bio je 2. na Državnom prvenstvu Slovenije u kategoriji Elite U23, na XCO Predolac osvojio je 7. mjesto, na XCO Lošinj 8. mjesto te na XCO Graz 6. mjesto u nastupu za reprezentaciju.

Spomenimo i da je na Nacionalnom prvenstvu u MTB usponu na zagrebačkom Sljemenu Larisa Bošnjak iz BBK Šišmiš bila najbolja u kategoriji Elite W s više od dvije minute prednosti pred drugoplasiranom, a Borna Korpar je u kategoriji U17 završio kao drugoplasirani.

U 7. kolo Prve košarkaške lige Zagreb - Samobor 82:66

Presudila je treća četvrtina

U 7. kolo Prve košarkaške lige
Zagreb - Samobor 82:66

U 7. kolu Prve košarkaške lige samoborski “Risovi” gostovali su u Zagrebu kod istoimene momčadi i doživjeli poraz rezultatom 82:66.

Do poluvremena bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj su Samoborci održavali rezultatsku ravnotežu, pa se na veliki odmor otišlo s 5 koševa prednosti za domaćine. Presudila je treća četvrtina u kojoj je Zagreb postigao 22, a Samobor samo 9 koševa, pa iako su “Risovi” zadnju dionicu igre riješili u svoju korist bilo je to nedovoljno za nešto više od časnog poraza.

Zagreb su do pobjede vodili Stipe Krstanović i Roko Galić sa po 15 koševa, dok su u redovima Samobora najefikasniji bili Karlo Lukačić sa 19 i Bruno Levanić-Kutni s 13 koševa.

R.S.

9. kolo 2. lige zapad Samobor - Umag 25:24

Slavljem se učvrstile na 8. mjestu

9. kolo 2. lige zapad
Samobor - Umag 25:24

Rukometašice Samobora slavile su u susretu 9. kola 2. lige zapad. Ugostile su ekipu Umaga i bile bolje 25:24.

Početak susreta bio je u egalu početnih 15ak minuta da bi do poluvremena “Lavice” otišle za plus 4. U nastavku gošće pomalo sustižu tu prednost da bi 10 minuta prije kraja rezultat bio 19:19, a tada domaće rade seriju 3:0 za završni odmak. Dora Kanceljak zabila je 7 golova, Nika Radek 6, a Valentina Perić i Lorena Belanić po 4.

Rukometašice svetonedeljske Sloge protiv Jamnice upisale su i 9. ovosezonski poraz, bilo je 20:32 za gošće. Mia Rađenović zabila je najviše u redovima domaćih igračica, 7 golova.

R.S.

Samoborke na prijemu kod predsjednika RH Zorana Milanovića

Milanović: Potrebno je mnogo truda i odricanja

Milanović: Potrebno je mnogo truda i odricanja-1

Predsjednik Republike Hrvatske Zoran Milanović upriličio je 21. studenoga svečani prijem za osvajače medalja na Europskim i Svjetskim sveuličišnim igrama.

Čestitavši studenticama i studentima na sportskim uspjesima, predsjednik Milanović rekao im je da zna koliko je teško, vrlo često i nemoguće spojiti fakultetske obaveze s obvezama kvalitetnoga i vrhunskog sporta.

- Moje poštovanje za ovo što radite je duboko. Ja ovdje viđam i primam puno ljudi, svatko je ovdje s nekakvim razlogom i uvijek gledam koliko je truda, odricanja, samoprijegora, rizika i neizvjesnosti uloženo u nečiji životni put i u nečije rezultate - rekao je tom prilikom predsjednik Milanović.

Priliku predstavljanja na Pantovčaku imale su i samoborske karatistice, članice Karate kluba Samobor: Sadea Bećirović, Nika Jelen i Lucija Gečević, zajedno s njihovim trenerom Darkom Šimuncem, koje su u srpnju ove godine, na Europskom univerzitetskom prvenstvu u karateu, osvojile brončano odličje.

Sadea Bećirović je to ostvarila u borbama kategorije do 68 kg, dok su Nika Jelen i Lucija Gečević odličje osvojili u konkurenciji kata timova.

4. NL središte Zagreb – B - 15. kolo Jaska Vinogradar - Tigar Sveta Nedelja 0:1 (0:0)

Tigrovi polusezonu dočekali kao prvaci

4. NL središte Zagreb – B - 15. kolo
Jaska Vinogradar - Tigar Sveta Nedelja 0:1 (0:0)

JASTREBARSKO – Stadion Marijan Bradvić Mara

Gledatelja 150

Sudac: Bionda (Zaprešić)

Pomoćnici: Rožić (Velika Gorica) i Šimunjak (Zaprešić)

Strijelci: 0:1 Brujić(66)

JASKA VINOGRADAR: Braje, Martin Miščin (od 55. Kordić), Krnjus, Kosanović (od 72. Borovec), Spanić, Meter, Mićunović, Kelava, Bašic, Nad (od 82. Obradović), Mario Miščin

Trener: Sanjin Lucijanić

TIGAR RAKITJE: Razum, Pokrivač (od 46. Kukrika), Pavlica, Bakšić (od 46. Kotarski), Derkuća (od 46. Držić), Galić, Hasan, Matoševic, Rak (od 86. Mohač), Brujić, Višić (od 90. Kenda)

Trener: Ratko Ninković

Igrač susreta: Nikica Brujić (Tigar Rakitje)

Na isti način kao gotovo i tijekom cijele polusezone, gosti iz Rakitja pobjedom su zaključili i posljednje kolo jesenskog dijela prvenstva. S 5 bodova plusa pred drugoplasiranim Naftašem iz Ivanića igrači Ratka Ninkovića odlaze na zasluženi predah. Posljednja stanica ovog dijela prvenstva bila je u Jastrebarskom gdje su gosti minimalno svladali domaćeg Vinogradara Jasku. Pogodak odluke djelo je Brujića koji u posljednjih nekoliko kola pokazuje zavidnu razinu forme. Osjetio je to i vratar domaćina Braje koji u 66. minuti nije mogao ništa protiv udarca s distance gostujućeg kapetana. Ako igrači Tigra zadrže ovakvu razinu igre u proljeće (13 pobjeda uz 2 remija), naslov prvaka za momčad Tigra je vrlo izvjestan.

Nakon petnaestog kola jesenski prvak je Tigar Sveta Nedjelja s 41 bodom, drugi je Naftaš Ivanić s 36, dok je TOP na 10. mjestu sa 16 bodova.

4. NL središte Zagreb – B - 15. kolo Rugvica Sava 1976 – TOP 2:1 (0:0)

Poveli, pa "ostali kratkih rukava"

Rugvica Sava 1976 – TOP 2:1 (0:0)

RUGVICA – Igralište SRC Rugvica

Sudac: Šoufek (Novska)

Pomoćnici: Iličić (Bročice) i Žižak (Novska)

Strijelci: 0:1 Garašić(58), 1:1 Mikulić(85), 2:1 Lovrić(89)

RUGVICA SAVA 1976: Andrijanić, Kos (od 46. Delač), Džijan (od 19. Milković), Agatić, Baković, Josipović (od 80. Matijević), Razum (od 46. Penava), Pavlić (od 69. Lović), Benić (od 69. Pavlović), Cetina, Mikulić

Trener: Darko Maras

TOP: Jankavić, Jakovljević, P. Mavravić (od 62. Žuti), A. Maravić (od 85. Lovrinović), Runtas, Salopek, Balen, Makarun (od 46. Delač), Garašić, Kostanjski (od 46. lbrahimović), Pagadur

Trener: Milan Marinić

Igrač susreta: Deni Davis Lovrić (Rugvica Sava 1976)

Unatoč vodstvu od 0:1 u 85. minuti igre gosti iz Kerestinca u dvoboju protiv treće momčadi prvenstva ostali su kratkih rukava. Domaćini su tako poništili jedini gol TOP – a (Garašić strijelac početkom nastavka) te su golovima Mikulića i Lovrića preokrenuli susret u svoju korist i pobjednički završili polusezonu. TOP je unatoč porazu jesenski dio prvenstva završio na solidnom 10. mjestu, zahvaljujući boljoj formi u kasnijoj fazi prvenstva u kojoj su upisane sve 4 pobjede.