Rekordno izdanje 2. međunarodnog streličarskog turnira Samobor Grand Prix

Mario Vavro pobijedio u nadmetanju titana

Mario Vavro pobijedio u nadmetanju titana-1

Drugo izdanje Samobor Grand Prixa u samoborsku je sportsku dvoranu dovelo do sada najjaču konkurenciju. Među 87 streličara iz Hrvatske, Italije, Slovačke, Slovenije, Bosne i Hercegovine, Bugarske i Velike Britanije, nastupio je i Jozef Bosansky, slovački reprezentativac koji se trenutno nalazi na drugom mjestu svjetske rang ljestvice. Organizator, Streličarski klub Samobor, nakon sjajnog prošlogodišnjeg, prvog Grand Prixa, primio je maksimalni broj prijava, njih 108, no, neposredno prije turnira, zbog zdravstvenih problema, došlo je do dvadesetak odjava.

Streličari su se natjecali u tri discipline: zakrivljeni, složeni i goli luk. Pravu poslasticu priredili su, u završnici discipline složenog luka, već spomenuti Slovak Bosansky i hrvatski reprezentativac i član Streličarskog kluba Samobor Mario Vavro. Bosansky je u prvom djelu turnira ispucao rezultat od 299 krugova, samo jedan krug manje od savršenog rezultata, 300 od 300. U stopu ga je, s rezultatom od 297, pratio Mario Vavro. U drugom su djelu ova dva streličara zamijenila rezultate - Vavro je ispucao 299, a Bosansky 297. Na kraju eliminacija ova dva velikana streličarskog sporta našla su se u borbi za zlato. Mario je pred domaćom publikom još jednom dokazao svoju kvalitetu i savršenim rezultatom 150 od 150 zaslužio pobjedu nad drugoplasiranim Slovakom, koji je ispucao vrhunskih 148 krugova. Treće mjesto osvojio je Slovenski reprezentativac i svjetski juniorski prvak Aljaž Matija Brenk.

U ženskoj je konkurenciji, u složenom luku, prvo mjesto osvojila trenutno najviše rangirana Hrvatska streličarka Amanda Mlinarić, druga je bila britanska reprezentativka Bayley Sargeant Buden. Treće mjesto i drugu medalju za Streličarski klub Samobor osvojila je Laura Jurišić, pobjedom nad hrvatskom reprezentativkom, Larom Drobnjak.

U kategoriji zakrivljenog luka dva su se Hrvata našla na podiju - Adam Gradiščak osvojio je prvo, a Matija Šmaguc drugo mjesto. Treće je mjesto pripalo Rikadu Sobchaku iz Bugarske.

U ženskoj konkurenciji najuspješnija je bila Luna Pađan, koja je za domaćina, Streličarski klub Samobor, osvojila i treću medalju na turniru. Drugo i treće mjesto osvojile su također Hrvatice, Ana Štimac i Una Vasilik.

U kategoriji golog luka prvo je mjesto ispucao Gregor Dolar iz Slovenije, a drugo i treće mjesto osvojili su hrvatski streličari Robert Potrkač i Neno Veseljak.

U ženskoj konkurenciji najbolje su bile tri Hrvatice, Ines Rušnjak na prvom, Marijana Sindičić Baotić na drugom i Ivana Šebalj Golenko na trećem mjestu.

S osvojena dva zlata i broncom, Streličarski klub Samobor najtrofejniji je klub turnira.

Organizatori su posebno zadovoljni velikim odazivom inozemnih streličara koji su i ove godine potvrdili svoje zadovoljstvo organizacijom te najavili ponovni dolazak iduće godine, u još većem broju.

L.K.

Startala nova prvoligaška sezona

Kvarner 2010. ipak jači od “Risova”

Na startu nove prvoligaške sezone samoborski košarkaški “Risovi” gostovali su u nedjelju, 8. listopada u Rijeci, kod prvog favorita za osvajanje naslova, odlične momčadi Kvarner 2010 i doživjeli poraz rezultatom 91:70.

Nakon lošeg početka Samoborci su se u drugoj polovici prve četvrtine te u drugoj dionici utakmice stabilizirali pa na poluvrijeme otišli sa samo 3 koša zaostatka za domaćinom. No u trećoj četvrtini Riječani lome “Risove” s nekoliko uzastopnih trica i odlaze na nedostižnu prednost.

Jedini dvoznamenkasti u redovima Samobora bili su Simon s 15 i Jacović sa 14 koševa, a u domaćim redovima najučinkovitiji su bili Marinelli sa 28 i Lisica s 21 košem.

R.S.

RIJEKA, dvorana Dinko Lukarić; Gledatelja: 400

Suci: Miletić, Lenac (Rijeka) i Koraca (Poreč)

Kvarner 2010 – Samobor 91:70 (21:17, 22:23, 28:17, 20:13

KVARNER 2010: Fells 14 (2-2), Čakarun 6 (0-1), Lisica 21, Đugum 15 (8-9), Marinelli 28 (4-4), Vujasinović 5, Štemberger, Delpin, Zelanto 2, Smojver, Kostić.

SAMOBOR: Lukačić 4, Ušić 9 (1-4), J. Jacović, Simon 15 (7-8), F. Jacović 14 (2-2), Žganjer 5, Strunjak, Sedlar, Čretni 5, Pavičić 7 (2-2), Čolak 5, Prkačin 6.

5. kolO Paket24 Premier lige

Nexe serijama do pobjede protiv Rudara

Rukometaši Rudara upisali su očekivani poraz u 5. kolu Paket24 Premier lige, ali uz dobru igru i solidan otpor favoriziranim gostima. U Rude Areni slavio je Nexe rezultatom 33:29 i tako ostao neporažen ove sezone, dok su Rudari na omjeru pobjeda i poraza 1-4.

U prvih 10 minuta rezultat je bio u egalu, a tada se gosti pri put malo odvajaju i do poluvremena imaju plus 3. U nastavku domaća momčad je držala priključak još 10-ak minuta, a tada gosti rade novu seriju i u završnih 10 minuta utakmice ulaze s 9 razlike za nove bodove.

U domaćim redovima Jakov Neralić zabio je 8 golova, Vito Glivetić 5, a Petar Lencović 4, dok su vratari Rudara imali 8 obrana, 6 Vladimir Gošić, a dvije Antun Šarić.

Rukometaši Rudara 2 u 4. kolu 1. hrvatske lige – sjever dočekali su Valpovku i odigrali 28:28. Utakmica je uglavnom bila "u egalu", tek su u jednom navratu početkom 2. poluvremena mladi Rudari imali 4 gola prednosti, ali u završnici se igralo gol za gol, a na kraju je konačni rezultat golom iz sedmerca postavio Martinko.

Vito Glivetić zabio je 5, a Lencović, Grgečić, Martinko i Bartolić po 4 gola.

Kod gostiju Nedić, Tisucki i Markota po 4 gola.

R.S.

3. kolo 2. HRL – zapad

Gostujući porazi za Samobor i Slogu

Rukometašice Samobora u 3. kolu 2. hrvatske lige – zapad gostovale su u Opatiji kod ekipe Liburnije i poražene su 34:28. Prvo poluvrijeme “lavice” su bile bolja ekipa, završile su početnih 30 minuta igre sa dva gola prednosti.

U drugom poluvremenu ekipe su bile u egalu početnh 10 minuta, potom domaće igračice rade seriju 9:1 i tu je priči bio kraj, bodovi su ostali u Opatiji.

Najučinkovitije u redovima “lavica” bile su Valentina Perić s 9 golova i Nika Horvat sa 7, u domaćeoj ekipi Vanna Zdrinšćak bila je najuspješnija s 13 golova.

Svetonedeljska Sloga također je poražena, u gostima kod Lokomotive Zagreb 2 rezultat je bio 38:24. Svetonedeljska ekipa držala je priključak s “lokosicama” prvih 20-ak minuta kad su bile na 3 gola zaostatka, ali krajem poluvremena domaća ekipa radi seriju 5:1 za osjetniju prednost.

U drugom poluvremenu ona je samo rasla do konačnih 14 razlike. Marija Pelc zabila je za Slogu 10 golova, a Paula Gotal 9.

R.S.

Memorijalni turnir u čast poginulim braniteljima Grada Ivanca

Sedam medalja za Samoborce

Sedam medalja za Samoborce -1

U sportskoj dvorani srednje škole u Ivancu održan je 15. Memorijani turnir u čast braniteljima Domovinskog rata grada Ivanca, a u organizaciji domaćeg karate kluba Ivanec.

Na memorijalu je nastupilo 511 natjecatelja iz 55 klubova Hrvatske, Mađarske i Slovenije, a među njima i mladi natjecatelji Karate kluba Samobor.

Osvojeno je ukupno sedam medalja, a najbolji je bio Jakov Udovčić koji je u svojoj kategoriji mlađih kadeta do 59 kg nadmoćno osvojio zlato s tri ostvarene pobjede.

Srebrnu medalju je osvojio u konkurenciji učenicka do 49 kg Ante Rogoznica, u istoj kategoriji je brončani bio Marko Udovčić.

Učenici do 34 kg David Milotić, do 44 kg Borna Šelja, te plus 54 kg Mihael Rešetar osvojili su brončana odličja kao i Jakov Udovčić u konkurenciji kadeta do 57 kg.

Nastupili su još Nina Šunjić, Fran Jaklenec, Kovačić Nikola, Luka Milotić, Lukas Runtas i Karlo Đermanović, koji ovog puta nisu uspjeli osvojiti odličje, ali su prikazali dobre borbe.

2. kolo 1. HL zapad i 2. HL Regija srednja Hrvatska

Red pobjeda, red poraza

Samoborski stolnotenisači u 1. HL zapad gostovali su kod ekipe STK ALC iz Zagreba i pobijedili 4:3.

Raspoloženi Antonio Brakus donio je dva boda, Hrvoje Mihalić jedan, a par Brakus – i Mihalić jedan.

U 2. HL Regija srednja Hrvatska "zamjevi" kao domaćini prvu utakmicu protiv STK RUDEŠ iz Zagreba dobivaju 4:2, dok drugu utakmicu kola protiv STK RITMO iz Zagreba gube 2:4. Prijelomni trenutak utakmice je bio kod rezultata 2:2, kada mladi Mateo Terihaj gubi u petom setu "na 10".

Igralo se u sastavu Lovro Horvat, Mateo Terihaj i Fran Šimunović.

Djevojke u 1. HL zapad su ovo kolo bile slobodne.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 9. kolo

Kobre "uvalile" pet komada, Zrinski dva

HNK Kobre Samobor – Kupa 5:0

(Ovčarić '7, Sodič '43, '71, Ladišić '56, Matijaščić '87)

Lomnica – Zrinski 1:2

(Kljajić '18; Škacan '57, Otmačić '60)

Nakon devetog kola vodi Inker s 22 boda, drugi je Zrinski s 21, dok su GNK Kobre Samobor 5. sa 16 bodova.

1. županijska nogometna liga jug – 7. kolo

Bestovje i Sloga povjednički, Novaki i Otočani katastrofalno

Sloga Suza (O) – Dinamo Hidrel 2:0

(Valjak '26, '72)

Bestovje – Turopolje 4:1

(Martić '27, Miloloža '50, '53, Duvnjak '64; Zdunić '76)

Novaki – Jamnica 0:6

(Vujanić '8, '60, '68, '70, Britvec '44, Pavek '79)

Samoborski Otok – Buna 1:7

(Razum 22; Škojc '9, '56, Zlodi '33, '43, Mrkonjić '74, Muža '80, '85)

Nakon sedmog kola vode Bestovje i Jamnica s po 16 bodova, Sloga SU ZA je 6. sa 13, dok su Novaki i Samoborski Otok na 12. i 13. mjestu s po 4 boda.