Strijelci: 1:0 Kulenović(34), 2:0 Brdek(86)

SAMOBOR: Klemenčić, A. Regović (od 70. Guliš), Plehan (od 60. Lovrić), Brdarić, Husinec, Giason (od 83. Ašanin), Hanžek, Čerkez, Kulenović (od 70. Lovrić), Pezo (od 60. Brdek), K. Regović

Trener: Sven Raić

LUKAVEC: Anić, Marijan Grdenić, Marko Grdenić (od 76. Vidajković), Vujičić (od 46. Radović), Rosandić (od 76. Humeljak), Vukman, Povoljnjak (od 46. Cimeša), Banić, Zenko, Rašić, Grozdek

Trener: Veljko Đomlija

Igrač utakmice: Tomislav Hanžek (Samobor)

Vrijedna domaća pobjeda došla je kao apaurin za posljednje lošije rezultate te je Samoborce gurnula prema sredini tablice, kamo i kvalitetom zasigurno pripadaju. Okidač za samoborska 3 boda bio je Tomislav Hanžek koji je asistencijama za Kulenovića (u 34. minuti) i Brdeka (u 86. minuti) uveliko sudjelovao u konačnom slavlju. Gosti su mogli do 1:1 desetak minuta prije kraja utakmice, ali izabranike Svena Raića pomazila je i sreća je je najbolja prilika gosta završila na okviru domaćih vrata.

Nakon sedmog kola vodi Segesta sa 17 bodova, drugi je Zagorec s 15, Samobor je 15. sa 7, dok je Sava na 17. mjestu sa 6 bodova.

3. NL Centar - 7. kolo Sava Strmec – Zelina 3:1 (2:1)

Pobjedom se oslobodili fenjera

Sava Strmec – Zelina 3:1 (2:1)

STRMEC – Igralište Lazina

Gledatelja 223

Sudac: Barišić

Pomoćnici: Jurčec i Bilić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Grofelnik(19), 2:0 Suljić(27), 2:1 Karamatić(28), 3:1 Krišto(50)

SAVA STRMEC: Đurđek, Marić, Brkić, Krišto, Suljić (od 68. Bakula), Mamić, Šintić (od 68. Sečenj), Grofelnik (od 71. Nakić), Kovač, Horvatinec (od 54. Plojović – Beriša), Kovačić

Trener: Vladimir Tuweg

ZELINA: Klepac, Ljubičić (od 71. Haramina), Camara, Garić, Koščec (od 64. D. Horvat), Vidak (od 46. Colarić), Husnjak, Ovčar, I. Horvat, Karamatić, Ćosić

Trener: Boris Perković

Igrač utakmice: Boris Krišto (Sava Strmec)

Prvenstvenom pobjedom broj dva momčad Save konačno se u 7. kolu oslobodila fenjera kojeg od ovog vikenda nose nogometaši Mladosti iz Petrinje. Na Lazini prvih 45 minuta bilo je puno sadržajnije nego nastavak pa su gledatelji mogli vidjeti 3 pogotka. Seriju je otvorio Grofelnik u 19. minuti, a domaću prednost desetak minuta kasnije „podebljao“ je Suljić. Razlika od dva gola trajala je samo minutu jer u 28. za 2:1 pogađa Karamatić. Potpuni povratak gosta u meč odmah na startu drugog dijela spriječio je Krišto, a njegovi suigrači do kraja dvoboja uspješno su obranili sve napade gosta iz Zeline i upisali vrijedan trobod.

4. kolo Paket24 Premijer lige

Prva momčad poražena, druga pobjednički

U 4. kolu Paket24 Premijer lige rukometaši Rudara poraženi su u Vinkovcima od Bjelin Spačve rezultatom 33:27. U redovima Rudara najefikasniji su bili Jakov Neralić i Fran Kasap sa po 7 pogodaka, dok je domaćine do pobjede predvodio Tin Kuže s 11 zgoditaka.

U 3. kolu I HRL-sjever druga momčad rukometaša Rudara pobijedila je u gostima momčad Novog Zagreba rezultatom 30:24. Najistaknutiji pojedinci u momčadi Rudara 2 bili su Dorian Gorički sa 7 i Fran Martinko sa 6 pogodaka.

Trenutno mladi Rudari zauzimaju 5. mjesto na ljestvici s 4 osvojena boda.

R.S.

2. kolu Druge hrvatske lige – zapad

"Lavice" i Sloga poražene kod kuće

Rukometašice Samobora u 2. kolu Druge hrvatske lige – zapad dočekale su ekipu Lokomotive Zagreb 2 i izgubile 26:34. Već do poluvremena gošće su imale 11 golova prednosti. Ela Rođak 7 golova, a po 5 Lorena Belanić i Valentina Perić u domaćim redovima, kod gošći nezaustavljiva Antea Čičak s 10 golova.

Igračice svetonedeljske Sloge poražene su na svom parketu od ekipe Poreča 30:36. Gostujuće igračice počele su stvarati prednost početkom drugog poluvremena, nakon što je prvih 30 minuta igre završilo 16:16, i tu prednost održavale do kraja. Marija Pelc zabila je 13 golova, a Lucija Tesar 7, dok je kod gošći čak 15 golova zabila Nikolina Kodan, a 10 Lana Pašalić.

R.S.

Croatia open - Rijeka, 30. rujna - 1. listopada

Sadei i kata teamu zlato i plasman na svjetsko prvenstvo

Sadei i kata teamu zlato i plasman na svjetsko prvenstvo-1

U Rijeci je održan 22. po redu Croatia open u karateu, koji je okupio 1519 natjecatelja iz 21 države Europe i Afrike

Bio je to i posljednji od tri izborna-bodovna turnira koji su bili u programu nacionalnog saveza za odabir reprezentacije koja će od 24. do 29. listopada, u Budimpešti nastupiti na 36. seniorskom Prvenstvu svijeta.

Sadea Bećirović je na natjecanju morala biti najbolja, kako bi čekirala svoj odlazak u Budimpeštu u pojedinačnoj kategoriji do 68 kg, a do tog uspjeha je imala itekako vrsne konkurentice. Nakon dvije sigurne pobjede u eliminacijama Sadea je u odlučujućem finalnom meču protiv kolegice iz zlatne hrvatske ekipe (prvakinje i viceprvakinje Europe) bila odlučna i odlična te je na kraju nadmoćno pobijedila te time ostvarila svoj i klupski cilj da u Budimpešti zastupa Hrvatsku u pojedinačnoj konkurenciji, a ne samo u ekipnoj.

Odličan nastup imale su i seniorke u katama ekipno (Lucija Gečević, Nika Jelen, Ivana Raguž), koje su pobjedom u Rijeci pokazale da imaju visoku kvalitetu i da mogu dostojno predstavljati Hrvatsku na Prvenstvu svijeta u Budimpešti.

Croatia open je bio i drugi u nizu od pet izbornih natjecanja koji će se bodovati za Prvenstvo Europe za kadete, juniore i mlađe seniore (Gruzija, veljača 2024.).

U kategoriji mlađih seniora do 75 kg KK Samobor je imao odličan nastup, pa je Dino Šimunec osvojio drugo mjesto, a klupski kolega Ivan Niko Prusina se okitio broncom čime su osvojili i značajan broj bodova koji se boduju za Gruziju, ali i prednost pred konkurencijom.

Dobar nastup su imali Iskra Majsec, koja je u konkurenciji mlađih seniorki do 55 kg osvojila 5. mjesto, kao i Ivan Terihaj, u konkurenciji mlađih seniora do 84 kg.

U Rijeci su još nastupili Paula Šogorić i Borna Šunjić koji ovog nisu uspjeli postići značajniji rezulta

1. kolo stolnoteniskih liga

"Zmajice" poražene, "zmajevi" pobijedili

U subotu, 30. rujna, odigrane su utakmice 1. kola stolnoteniskih liga.

Samoborske su "zmajice" u 1. HL zapad gostovale u Jastrebarskom, kod STK Jaske i izgubile s 4:0. Sam rezultat ne govori o stvarnom stanju "za stolovima", već je mogao biti i drugačiji.

U prvom je susretu, nakon napetog početka, Zara Ilić izgubila četvrti set 17:15, iako je bilo nekoliko set lopti.

Ana Znika i Tena Kovaček svoje mečeve gube u petom setu, Ana na devet, Tena na šest poena.

Nakon minusa od 3:0, par Ilić - Znika ne uspijeva napraviti preokret i bodovi zasluženo ostaju u Jastrebarskom.

Muška ekipa je u 1. HL zapad, u sastavu Hrvoje Mihalić, Pavao Jozić i Antonio Brakus, gostovala u Dugom Selu, kod istoimenog domaćina. Upisala je vrijednu pobjedu 4:1. Dva boda donosi Brakus, jedan Mihalić, a jedan par Mihalić - Brakus.

Pomlađena ekipa Lovro Horvat, Mateo Terihaj i Jan Znika, u 2. HL regija Srednja Hrvatska, izgubila je 0:4 od iskusne ekipe iz Svete Nedelje.

U Varaždinu održano Prvenstvo Hrvatske u streličarstvu

Za Samoborce četiri medalje, dva naslova prvaka

Za Samoborce četiri medalje, dva naslova prvaka -1

1. je listopada u Varaždinu održano Prvenstvo Hrvatske u streličarstvu u vanjskom metnom kolu. Nastupilo je i sedam Samoboraca, a čak ih je četvero osvojilo medalje.

Luna Pađan još je jednom potvrdila naslov prvakinje u kategoriji juniorki zakrivljenog luka.

Ostalih šest Samoboraca nastupilo je u klasi složenog luka. Mihovil Srebren, iako po dobi još kadet, ovaj je put nastupio kao junior i osvojio svoj prvi naslov državnog prvaka u toj, starijoj, dobnoj kategorji.

Mario Vavro osvojio je naslov viceprvaka u kategoriji seniora. Ivana Mavračić, kojoj je ovo bio prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske, osvojila je treće mjesto u kategoriji kadetkinja.

Lana Koller i Laura Jurišić osvojile su četvrto i peto mjesto u kategoriji seniorki, a Zlatko Pentek četvrto mjesto u kategoriji seniora.

Ovime završava vanjska sezona i počinje dvoranska.

Prvi dvoranski turnir ove je godine upravo u Samoboru, iduću nedjelju, 8. listopada, na drugom izdanju međunarnog streličarskog turnira Samobor Grand Prix.

Dođite iduću nedjelju u sportsku dvoranu Samobor i upoznajte vrhunske streličare iz Hrvatske i inozemstva i podržite naše Samoborce.

L.K.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 8. kolo

Minimalni poraz Kobri, povjeda Zrinskog

Zrinski – Vatrogasac (Z) 3:2

(Kupres '5, Mataušić '10, Runtas '47; Špoljar '47, Đeno '76)

Mladost (O) - HNK Kobre Samobor 1:0

(Tadić '77)

Nakon osmog kola vodi Inker s 21 bodom, 2. je Kloštar s 19, Zrinski je 3. s 18, dok su HNK Kobre Samobor na 7. mjestu s 13 bodova.

1. županijska nogometna liga jug – 6. kolo

Otočanima ušla šestica, Novakima osmica

Vatrogasac - Samoborski Otok 6:0

(Kontić '14, Antunović '32, Muhić '60, Haraminčić '63, '79, Kalisar '72)

(Kadoić '40, Žarina '88; Duvnjak '19)

Turopolje – Novaki 8:1

(Karlović '19, '24, '30, Lučić '45, Šejić '57, Vranešić '64, Ilijević '74, Benke '89; Selman '73)

Ostrna – NK Sloga SU - ZA 1:2

(Francić '54; Majhen '42, Pancer '88)

Nakon šestog kola vodi Posavec s 14 bodova, 2. je Bestovje s 13, 6. je Sloga Suza (O) s 10, dok su Novaki i Samoborski Otok na 12. i 13. mjestu s 4 boda.