Paket24 Premier liga – Liga za ostanak, 7. kolo RK Rudar – RK Osijek 28:21

Bez problema sa Slavoncima

Paket24 Premier liga – Liga za ostanak, 7. kolo
RK Rudar – RK Osijek  28:21

Rukometaši Rudara nastavili su niz nepobjedivosti u svojoj dvorani. U 7. kolu Lige za ostanak Paket24 Premijer lige u Rudama su dočekali momčad Osijeka i slavili 28:21. Rudari su u susret ušli odlično, nakon 15-ak minuta igre imali već 6 golova prednosti, a na poluvremenu je rezultat bio 16:11. Početkom drugog dijela gosti se približavaju na 2 gola zaostatka, ali tada Rudari rade seriju 5:1 i tu je bilo jasno da bodovi ostaju u Rudama.

Lovro Gaća je upisao 9 pogodaka za domaću momčad, Andrej Trčak je zabio 5, a Vladimir Gošić je imao 10 obrana, dok je Matej Zrno s 5 zgoditaka predvodio goste.

Tri kola prije kraja natjecanja Rudari su izjednačeni na 4. mjestu prvenstvene ljestvice s Trogirom i imaju 4 boda prednosti pred pretposljednjim Bjelovarom, s kojim igraju u sljedećem kolu, 15. travnja.

Druga momčad Rudara, vodeća u Drugoj hrvatskoj ligi - sjever nije izlazila na parket ovog vikenda, gostujući susret protiv drugog sastava Varaždina je odgođen.

K.K.

Prva muška liga – Liga za ostanak KK Stoja – KK Samobor 79:76

Koštale ih neiskorištene prilike

Prva muška liga – Liga za ostanak
KK Stoja – KK Samobor  79:76

Košarkaši Samobora upisali su i treći poraz u Ligi za ostanak Prve muške lige. U Puli je bolji bio Košarkaški klub Stoja sa 79:76, koji je time učvrstio svoje 4. mjesto, ono koje garantira ostanak u ligi, a Risovima sada bježe 5 bodova.

Prva četvrtina pripala je domaćoj momčadi, druga Risovima, a u završnu se ušlo rezultatom 62:62. Tada domaća momčad prelazi u vodstvo, ali se Samoborci vraćaju i minutu i pol prije kraja dolaze na 78:76. Domaćini ne koriste svoj napad, a na drugoj strani Puljko šutira tricu koju ne pogađa i uz to mu suci dosuđuju tehničku pogrešku. Nakon pogođenog slobodnog bacanja Gustovarca, suci oduzimaju loptu domaćinu zbog pogrešnog vođenja i Risovima se pola minute prije kraja utakmice nudi još jedna prilika za makar produžetke. No Gustovarac krade loptu i pretvara se u junaka susreta koji je Risovima možda i zatvorio vrata ostanka u Prvoj muškoj ligi.

Hrvoje Puljko zabio je 27, Vladan Lazić 21, a Roko Spaseski Baburek 18 koševa za Samobor, dok je kod domaćina najučinkovitiji bio Marin Đugum s 28 koševa.

Druga hrvatska liga – zapad, 19. kolo ŽRK Liburnija – ŽRK Samobor 29:32

Potegnule pred kraj za pobjedu

Druga hrvatska liga – zapad, 19. kolo
ŽRK Liburnija – ŽRK Samobor  29:32

Rukometašice Samobora upisale su vrijednu pobjedu na gostovanju u Opatiji kod Liburnije u 19. kolu Druge hrvatske lige - zapad. Dvoboj bodovno izjednačenih ekipa otišao je na stranu naših Lavica rezultatom 29:32.

Samoborske rukometašice odlično su ušle u susret, imale i 5 golova prednosti, no do poluvremena se domaća ekipa stabilizirala pa se prva dionica završava praktički u egalu.

U drugom poluvremenu Lavice imaju minimalnu prednost, ali domaće igračice anuliraju zaostatak i u završnih 7 minuta ulazi se rezultatom 26:26. Tada Lavice rade mini seriju 3:1, a nakon što su gošće iz sedmerca smanjile na gol razlike, Belanić, Zlodi i Rođak svojim golovima potvrđuju da bodovi idu u Samobor.

Dora Kanceljak zabila je 8 golova, Stella Zlodi 7, a Ela Rođak 6 za Samobor, dok je u domaćim redovima najefikasnija bila Stefani Stakorić s 8 golova.

Samoborke su na 5. mjestu s 20 bodova, imaju jedan manje od 4. Ivanića. U završna tri kola Lavice dočekuju Murvicu, gostuju kod Lokomotive 2, a u završnom kolu dočekuju upravo Ivanić.

2. HRL – sjever, 22. kolo RK Varaždin 1930 – RK Rudar 2 35:36

Pobjeda nije bila upitna

2. HRL – sjever, 22. kolo
RK Varaždin 1930 – RK Rudar 2  35:36

Uspješni su bili i rukometaši Rudara 2 u 22. kolu 2.HRL sjever. U gostima kod Varaždina 1930 slavili su 35:36 i zadržali vodeće mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Iako bi rezultat mogao sugerirati drugačije, pobjeda mladih Rudara nikad nije dolazila u pitanje, vodili su od samog početka, do poluvremena 3 razlike, a u drugom poluvremenu imali i 5 golova prednosti uoči ulaska u završnicu utakmice. Tek pred kraj domaćin stiže na gol zaostatka, ali golom Martinka 30-ak sekundi prije isteka vremena Rudari potvrđuju nove bodove.

Tomislav Grgečić je zabio najviše u redovima Rudara, 6 golova, a Luka Barišić Jaman, Vito Glivetić, Fran Martinko i Emanuel Šima Jurić zabili su po 4 gola. U domaćim redovima vodeći strijelci bili su Viktor Kociper s 10 i Ivano Pešut s 9 golova.

U Rijeci održan tradicionalni međunarodni karate turnir

Dino i Borna zlatni

Trofejni riječki Karate klub TAD organizirao je 1. travnja u sportskom centru Zamet tradicionalni međunarodni turnir, koji je kvalitetom organizacije i natjecatelja bio na iznimno visokoj razini. Na turniru je sudjelovalo 796 natjecatelja iz 74 klubova 7 zemalja.

Obol kvaliteti natjecatelja dali su i Samoborci, koji su nastupili s osam sportašica i sportaša kojima je ovo bila jedna od važnijih provjera prije nastupa na državnom prvenstvu.

Nastup natjecatelja Karate kluba Samobor bio je izuzetno uspješan, a stručnom kadru kluba dobar pokazatelj trenutne forme te prednosti i nedostataka koje će do državnog prvenstva pokušati popraviti.

U Samobor su karateke Karate kluba Samobor donijeli 2 zlata, 5 srebra i 5 bronci.

Mladost - Rakov Potok 5:0

(Borković '11, '38, D. Bedeković '31, Šalković '81, F. Bedeković '85)

Klas - Bregana 5:0

(Marić '17, '78, Matić '44, Antunović '48, Kulušić '87)

Zrinski - Lomnica 1:0

(Mataušić '39)

Sloga (K) - Klokočevac 3:0

(Bosankić '7, Žužić '47, Prpić '53)

Nakon 20. kola vodi Jaska Vinogradar s 52 boda, druga je Lomnica s 46, Rakov Potok je 5. s 32 boda, koliko ima i 6. Zrinski, Bregana je 12. s 22, dok je Klokočevac na 14. mjestu s 18 bodova.

1. županijska nogometna liga zapad – 20. kolo

Bestovje sa šest komada ispratilo Mladost

Sloga SU – ZA (O) – BSK 3:1

(Čengić '25, '57, Markota '31; Marijan '35)

Pušća - Novaki 2:0

(Hruševar '5, Kurečki '23)

Bestovje - Mladost (L) 6:2

(Kalingar '16, '25, '42, '48, Duvnjak '44, Bartol '88; Patrčević '34, Kolman '64)

Samoborski Otok je u ovom kolu slobodan

Nakon 20. kola vodi Sava (D) s 53 boda, 2. je Pušća s 50, Sloga - Suza (O) je 6. s 32 boda, Bestovje je 12. sa 17, Samoborski Otok je na 13. mjestu s 16, dok su Novaki na 14. s 11 bodova.