SENIORI – A2 liga – 5. kolo Bosco – Samobor 96:90 (42:52) (24:27, 18:25, 28:27, 26:11)

KOŠARKA - Domaćini serijom do pobjede

SENIORI – A2 liga – 5. kolo
Bosco – Samobor  96:90 (42:52) (24:27, 18:25, 28:27, 26:11)

SAMOBOR: Levanić B. 9, Vranić 4, Gionechetti, Planinčić 4, Čižmešija 11, Imbert, Levanić M. 26, Pavičić, Belamarić 10, Gašparac 26; Trener: Josip Vlah

BOSCO: Čubrić 26, Galinović 4, Kuga 10, Banić 3, Barić 4, Živković 14, Katić 2, Krajina, Mandić 29, Eraković 2, Radulović 2, Sušac; Trener: Goran Perić

Košarkaši Samobora u 5. kolu A2 lige seniora izgubili su u gostima od ekipe Bosca iz Zagreba rezultatom 96:90. Dobar početak Samoboraca koji početkom prve četvrtine serijom od 15 koševa odlaze na visoku prednost od 21:6. Međutim, kao da igraju na refule, jer nakon prvih izmjena Samoboraca domaćini poravnavaju na 29:29, da bi do poluvremena Samoborci ipak stekli prednost od 52:42. Tada početkom drugog poluvremena najbolji period igre Samoboraca i odlazak na, činilo se, nedostižnih 18 koševa razlike 69:51. Samoborci nekako održavaju stečenu prednost od desetak koševa do treće minute zadnje četvrtine, kada se dogodila potpuna blokada u napadu gdje promašuju par čistih zicera i ostaju pet minuta bez ubačaja, dok domaćini serijom od 17 koševa dolaze do prvog vodstva od 91:85, što im je na kraju bilo dovoljno za pobjedu. Ponovno se ponovila igra Samoboraca od čak 23 izgubljene lopte i gotovo sto primljenih koševa pa ne čudi još jedan poraz.

Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću najiskusniji Matej Levanić i Gašparac, oba s po 26 ubačenih koševa i desetak skokova svaki.

Kod Bosca nezadrživi su bili Mandić s 29 i Čubrić s 26 koševa.