Međimurje Open 2015. – Čakovec, 5. rujna

KARATE - Zlato, srebro i 4 bronce za Samoborce

Na tradicionalnom Medimurje Openu, prvom natjecanju u novoj sezoni, nastupilo je i sedmero mladih natjecatelja Karate kluba Samobor koji su u vitrine kluba donijeli šest odličja.

Turnir je okupio 804 natjecatelja iz 9 država (Italija, BIH, Slovenija, Švicarska, Austrija, Srbija, Poljska i Hrvatska).

Ovo natjecanja pružilo je pravi uvid za provjeru svega onoga što se radilo na dugim i napornim ljetnim pripremama.

Krajem mjeseca rujna kadete, juniore i mlađe seniore očekuje izborni turnir na kojem će se odrediti reprezentacija Hrvatske koja će otputovati na svjetsko prvenstvo u daleku Indoneziju pa je turnir u Čakovcu odlično poslužio, kako trenerima tako i samim natjecateljima, da uvide na čemu još trebaju poraditi do samog izbornog natjecanja i postizanje optimalne forme.

Najuspješniji je na Međimurje Openu bio Kruno Fadljević, koji je u konkurenciji mlađih kadeta do 57 kg osvojio odlično 2. mjesto.

Leonard Šogoric i Ian Baždar osvojili su 3. mjesta u kategorijama kadeta +70 kg, odnosno juniora +76 kg. U borbama je još nastupio i Toni Vuković, ali, nažalost, nije ovaj puta uspio doći do odličja.

U katama je nastupilo troje mladih Samoboraca, koji su osvojili jedno zlato i dvije bronce.

Zlatom se okitila Mia Fauković (učenice B program), dok su brončano odličje osvojili Iskra Majsec (mlađe učenice) i Jan Katanec (mlađi učenici).

Svi Samoborci su pokazali da su fizički dobro pripremljeni,ali i da im fali karate treninga, što je i normalno u ovoj fazi priprema na početku sezone.