Na redovnoj sjednici Skupštine Samoborskog športskog saveza prihvaćena izvješća za 2014. godinu

SŠS - Sve ih je više i sve su uspješniji

Samoborski športski savez je u srijedu, 20. svibnja, u predvorju Sportske dvorane Samobor održao svoju redovnu sjednicu Skupštine i uz 33 člana s pravom glasa prihvatio sva izvješća za 2014. godinu, koja su iznijeli predstavnici tijela Skupštine na čelu s predsjednikom Mirom Kelečićem i tajnicom Marijanom Radek.

Iz iscrpnih materijala, u kojima su pobrojane sve aktivnosti, financijsko izvješće, kao i izvješće Nadzornog odbora, razvidno je da je Samoborski športski savez dobro organiziran, funkcionira i ispunjava sve obveze prema članicama, pa primjedbi na rad i rasprava oko izvješća nije bilo.

No, kako je naglašeno, potrebe korisnika, kojih je sve više, a već sada je u Savezu 67 sportskih udruga koje djeluju kroz 39 sportova, iz godine u godinu su sve veće, ali su i rezultati na svim razinama sve značajniji.

Istaknuta je dobra suradnja i gotovo svakodnevna komunikacija s Gradom, koji je u prošloj godini izdvojio iz svog proračuna gotovo 5,5 milijuna kuna za Program javnih potreba u sportu.

No, Samoborski športski savez tek čekaju izmjene u radu, jer svoj Statut će prema novom Zakonu o radu udrugama uskladiti u lipnju na izvanrednoj sjednici Skupštine, nakon što Gradsko vijeće Grada Samobora rebalansom potvrdi dodatna sredstva u visini od 290 tisuća kuna, kojima će se osigurati rad sportske ambulante, program Fitness parka Samobor i razvojni program. Do tada svi skupštinari imaju pravo iznijeti svoje primjedbe i prijedloge, jer svima je u cilju da Statut, kao temeljni akt udruge, bude kvalitetan i prihvaćen.

Na kraju se skupštinarima obratio pročelnik za društvene djelatnosti Juro Horvat, koji je govorio o problemima vezanima uz rad sportske ambulante zbog premalog broja stručnih kadrova za potrebe sportaša te potvrdio dobru suradnju Grada sa Savezom, koja doprinosi rješavanju takvih, ali i ostalih manjih problema.

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Rončević (oba iz Zaprešića) i Manuela Krušlin (Ključ Brdovečki)

Strijelci: 1:0 Novosel(11), 2:0 Novosel(21 – 11m), 3:0 Cuković(38), 4:0 Majdandžić(41), 5:0 Novosel(57), 5:1 Bungić(67), 6:1 Bradvić(71)

JASKA: Mataušić, Štefić, Sertić, D. Borković, Španić, Ivančić (od 87. Horvatić), M. Borković, Cuković, Majdandžić (od 84. Priselac), Bradvić, Novosel (od 73. Lončarić)

Trener: Krunoslav Pinturić

TIGAR RAKITJE: Husak, Hlevnjak, Jerković (od 28. Horvat), Josipović (od 84. Kušić), Likić, Prevendar (od 46. Borić), Petković, Gojak (od 62. Vonić), Koljaja, Ačkar, Bungić

Trener: Dragutin Stojanović

Igrač utakmice: Krunoslav Novosel (Jastrebarsko)

U derbiju začelja domaćini su uvjerljivo slavili, približili se Tigrovima na samo 4 boda zaostatka i tako zakomplicirali borbu za petnaesto mjesto koje osigurava ostanak u ligi. Jaskanci su krenuli oštro i već nakon dvadesetak minuta golovima Novosela vodili 2:0. Cuković i Majdandžić s po jednim do odmora potvrđuju pobjedu domaćih. Nastavak otvara Novosel novim golom za svoj hat – trick, a potom Bungić jedini put u susretu trese mrežu domaćina. Za pola tuceta u mreži Huska pobrinuo se Bradvić u 71. minuti.

Zrinski – Novaki 6:3 (1:3)

Okrenulo se na stranu Farkaševčana

FARKAŠEVEC – Igralište Široki grm

Sudac: Sopić (Galgovo)

Pomoćnici: Anamarija Noršić (Samobor) i Oslaković (Domaslovec)

Strijelci: 1:0 Ištuk(10), 1:1 Rasi(22), 1:2 Ivanović(27), 1:3 Ivanović(35), 2:3 Radovanić(47)3:3 Koletić(58), 4:3 Koletić(73), 5:3 Ištuk(85 – 1m), 6:3 A. Horvat(89)

ZRINSKI: Rebrović, Prelec, Koletić, Brdarić, T. Vrančić, Pavlović (od 5. D. Vrančić; od 75. Baltić), Ištuk, Šarić, Kordić (od 89. Mogulić), Radovanić (od 85. A. Horvat), M. Horvat (od 60. Draclin)

Trener: Mario Lovrentijev

NOVAKI: M. Čakanić, Barbarić, Mario Žugec, Nobilo (od 68. Horvatin), Janjić, Gestić, Rasi, Marko Žugec, Matijaščić, Bugarski, Ivanović

Crveni karton: Mario Žugec(60), Marko Žugec(62)

Igrač utakmice: Josip Koletić (Zrinski)

U susretu punom preokreta viđeno je čak 9 golova, a na kraju upisana je visoka pobjeda domaćina. Farkaševčani su dobro otvorili susret golom Ištuka u 10. minuti da bi zatim uslijedio njihov pad u igri. Rasi u 22. poravnava (iako su već onda gosti trebali biti u vodstvu obzirom na dvije pogođene stative Matijaščića i Gestića), a zatim s dva gola Ivanović gura Novake u komfornu situaciju. U nastavku susret se prelama nakon trećine poluvremena: domaćini su do onda već ulovili priključak golovima Radovanića i Koletića, a zatim još gore vijesti za goste - u razmaku od samo dvije minute braća Žugec nepotrebno dobivaju isključujuće kartone i ostavljaju svoju momčad u brojčanom deficitu. Domaćini u potpunosti prebacuju igru pred gostujući 16 – erac i do kraja susreta s 3 gola upisuju pobjedu.

Bregana - Bestovje 0:3 (0:2)

Veliki korak prema opstanku

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Kezerić (Zagreb)

Pomoćnici: Jelena Kumer (Breganica) i Božić (Samobor)

Strijelci: 0:1 Blažek(28), 0:2 Moštak(35), 0:3 Kostanjski(75)

BREGANA: Štibić, Babojelić, P. Runtas (od 62. Grgat), Andabak, Erceg, Ivandić (od 33. Matijaščić), Župančić, Tančak (od 57. Dubić), Ovčarić, Škacan, Vlašić (od 81. Štiglić)

BESTOVJE: Šutalo, Skukan (od 83. Đurđević), Golub, Šantalab, Stanić (od 83. Šiptar), Moštak, Blažek (od 59. Kostanjski), Šikić, Mišić (od 89. Frajtić), Sviben (od 71. Ivanetić), Kapus

Trener: Pero Ignjatić

Igrač utakmice: Hrvoje Šikić (Bestovje)

Pobjedom 0:3 u Bregani igrači Bestovja napravili su veliki korak prema cilju zvanom ostanak u ligi. Domaćini su bili konkretnija momčad samo u prvih pola sata, ali ni jednu priliku nisu pretočili u rezultatsku prednost. Gosti u 28. iz brze kontre stižu do 0:1, a sedam minuta kasnije Moštak sigurno realizira situaciju „1 na 1“ s vratarom Štibićem za novu promjenu rezultata. U nastavku gosti uspješno brane stečenu prednost i golom Kostanjskog 15 minuta prije kraja susreta potvrđuju vrijedni trobod.

Nakon 26. kola vodi Sloga Orešje s 55 bodova, drugi je Dinamo (J) s 51, Bregana je šesta sa 41 bodom, Novaki su osmi s 37, Zrinski je deseti s 36 bodova, Bestovje je četrnaesto s 23, dok je petnaesti Tigar Rakitje s 20.