3. HNL zapad – 9. kolo (zaostali susret) Samobor – Maksimir 1:0 (0:0)

Pomoćnici: Biljuh (oba iz Marčane) i Bahun (Rijeka)

Strijelci: 1:0 Ivkovčić(82)

SAMOBOR: Bašić, Vranković (od 66. Drušković), Zeman, Makarun, Ivkovčić, Hasan, Škvorc, Trupec (od 76. Vrančić), Regović (od 90. Žitković), Tomić, Guliš

MAKSIMIR: Vidaković, Ćurković, Perić, Jakelić, Mišura, Hanzić (od 62. Džaja), Čavala, Božić, Skrbin (od 62. Puklin), Vidović (od 74. Magdić), Kovačić

Igrač utakmice: Matej Ivkovčić (Samobor)

U zaostalom derbi susretu 9. kola minimalnom pobjedom Samoborci su pobjegli prvim pratiteljima na tri boda i iako još predstoji za odigrati 5 kola jesenskog dijela prvenstva, glavni favorit za polusezonsku krunu su upravo igrači Svena Raića. Iako bez prve violine Brujića, koji se ozlijedio dan prije susreta, domaćini su u 90. minuta u potpunosti nadigrali momčad Maksimira koju vodi bivši trener Samobora Stjepan Bašić. Prvi dio morao je biti zaključen domaćim vodstvom, ali očigledni prekršaj s leđa na utrčalom Gulišu nije vidio jedino sudac Čalić. Uz (nedosuđeni) jedanaesterac najbliži golu bio je Regović od kojeg je u matnoj situaciji uspješniji bio vratar gostiju Vidaković. Trenutak odluke zbio se u 82. minuti kad je stoper Ivkovčić prvo u slalomu prošao dva igrača Maksimira i onda iz daljine opalio za golmana neuhvatljivu loptu koja odsjeda u mreži za veliko veselje na za radni dan solidno ispunjenim tribinama. Ostalih 10 minuta igre najbolja momčad lige uspjela je ponovno izdržati bez primljenog gola pa s minimalnih 1:0 slavi veliku pobjedu.

Nakon 10. kola vodi Samobor s 22 boda, dok su Maksimir i Novigrad drugi sa po 19.

Jedinstvena županijska liga – 12. kolo

NOGOMET - Sava sigurno drži prvo mjesto

Strmec (B) - TOP 3:0 (1:0)

Agonija se nastavlja

BEDENICA – Igralište ŠRC Čret

Sudac: Jukić

Pomoćnici: Hendak i Pankretić (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 L. Pisačić(25), 2:0 Gradečki(59), 3:0 L. Pisačić(76)

STRMEC BEDENICA: Jurić, Novački, Dimović, Gradečki (od 75. Šumiga), Bičak (od 81. Kušec), L. Pisačić, Bedeković, Petak, Hmelina, Krnjak, Trcak (od 46. Latin)

Trener: Tomica Pisačić

TOP: Maglica, Lisec, Jukić (od 78. Jaklenec), Cvitanović, Krnjus, Kutija, Antunović, Mravunac, Mesić (od 46. Špehar), Brglez, Pipić

Igrač utakmice: Luka Pisačić

Loša izdanja TOP–a se nastavljaju, u ovom kolu glatko je upisan poraz na terenu u Bedenici. Domaći Strmec je predvodio Pisačić koji je u svakom poluvremenu po jednom poslao loptu iza leđa Maglice. Između njega u strijelce se upisao i Gradečki pa tako gosti put Kerestinca odnose nula bodova i puno briga.

Lukavec - Sava (S) 1:2 (0:1)

I dalje u pobjedničkoj seriji

LUKAVEC – SRC Lukavec

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Matić i Benković (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Trgovčević(5), 1:1 Augustić(57), 1:2 Došen(90 – ag)

LUKAVEC: Pavišić, Marijan Grdenić, J. Borković, V. Borković, Marko Grdenić, Hladni, Celčić, Fisel, Augustić (od 85. Došen), L. Borković, Janus

Trener: Ivica Senzen

SAVA STRMEC: Kovačić, Novoselec, Trgovčević (od 66. Kočnar), Frajt, M. Matošević, Halužan, Ovčariček, Vitko (od 46. J. Matošević), Župančić, Mihelčić, Gavran

Crveni karton: Kočnar(86)

Igrač utakmice: Mario Matošević (Sava)

U 12. kolu pobjednička serija Save bila je na dosad najvećem iskušenju. Sve do posljednjih sekundi meča rezultat je bio izjednačen da bi u 93. Došen nakon ubačaja igrača Save greškom prevario svog vratara i nastavio pobjednički niz Strmčana. Savu je u uobičajenu situaciju ove sezone doveo Trgovčević već u 5. minuti realiziravši tako prvu ozbiljniju prijetnju gosta. Igrači Damira Kovačića početkom nastavka imaju veliku priliku za odvajanje koju ne koriste da bi domaćini iz brzog kontra napada kombinacijom Celčić – Augustinčić vratili stanje na 1:1. Nakon primljenog gola velika većina igre odvija se pred domaćim vratima, no nepreciznost gostujućih napadača ipak nije kažnjena jer su domaćini već opisanim potezom Došena sve bodove poslali put Strmca.

Sloga (O) – Mraclin 3:1 (0:1)

Ipak okrenuli trend

OREŠJE – SC Orešje

Sudac: Lacković (Jablanovec)

Pomoćnici: Matijašec i Zajec (oba iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Hrženjak(35), 1:1 Luka Masnjak(48), 2:1 Luka Masnjak(88), 3:1 Nehutni(90)

SLOGA OREŠJE: Gudžević, Filipović (od 46. Malečić), Lovro Masnjak, Crnjac, Graf (od 46. kruhek), Kukolja, Luka Masnjak, Škutin (od 60. Bojić), Vučur, Jež (od 84. Nehutni), Sapanjoš (od 76. Prahin)

MRACLIN: Dražić, Čičak, Hrženjak, M. Kos, Cetić (od 60. Barišić), Japec, I. Kos (od 85. Pastuović), Škrinjarić, Sabljo, Dumbović (od 58. Konjević), Debijađi

Trener: Tomislav Škrinjarić

Igrač utakmice: Luka Masnjak (Sloga)

Seriju poraza igrači Sloge prekinuli protiv izravnog konkurenta iz donjeg doma tablice. Nakon odigranih 45 minuta izgled semafora nije upućivao na dobro – gosti iz Mraclina vodili su 0:1 nakon jedne neodlučne reakcije obrane Sloge koju je iskoristio Hrženjak. Odmah početkom nastavka (48. minuta) Kukolja puca iz daljine, Dražić kratko odbija na nogu Luke Masnjaka koji izjednačava na 1:1. Postignuti gol kao da je dao novi polet u igru domaćina koji su bolja momčad, ali bez konačnog učinka. Sve do 88. minute rezultat je izjednačen da bi onda ponovno Luka Masnjak najprisebnije ispratio ubačaj Vučura i „gurnuo“ domaćine u rezultatski plus. Trobod Sloge potvrđen je u sudačkoj nadoknadi kada na završnih 3:1 s bijele točke postavlja netom uvedeni Nehutni.

Nakon 12. kola vodi Sava (S) s 36 bodova, drugi je Naftaš Ivanić s 26, TOP je jedanaesti s 13, koliko ima i dvanaesta Sloga (O).

Bridž turnir uz Dan grada Samobora

BRIDŽ - Baica i Borovčak najbolji

U povodu Dana grada Samobora Športski bridž klub Samobor organizirao je u nedjelju, 25. listopada, otvoreni turnir. U konkurenciji dvanaest parova, najbolji su bili Mladen Baica i Desa Borovčak, drugo mjesto osvojili su Irena Rukavina i Mladen Mrvica, a treće Nikola Foriš i Zoran Majerić.

Dan ranije, na seniorskom prvenstvu Hrvatske u bridžu, održanom u Domu sportova u Zagrebu, sudjelovala su i tri para iz ŠBK Samobor, a Ivan Gluščić i Nikola Foriš podijelili su prvo mjesto sa Zagrepčankama Milkom Ivančić i Izvorkom Petrović.

Sportski bridž klub Samobor planira u 2016. godini organizirati nove napredne tečajeve te tečajeve za početnike, a sve informacije o upisu u klub i tečajevima potražite na www.sbksamobor.hr.