NOGOMET - Bregana i Bestovje pobjednički

Pomoćnici: Školjak (Beter) i Gregorić (Desinec)

Strijelci: 0:1 Zrinski(15), 1:1 Andabak(90), 2:1 Crnković(90)

BREGANA: Štibić, Babojelić (od 85. Štiglić), Andabak, Ramić, Ivandić, Tančak (od 65. Štampek), Erceg (od 70. Runtas), Vlašić (od 42. Ladišić), Škacan, Ovčarić, Dubić (od 42. Crnković)

DINAMO JAKOVLJE: Pečnjak, Keškić, Malić, Piškor (od 46. Kovačiček), Kukec, Zrinski (od 80. Eršek), Šimunić (od 15. Tišljarić; od 70. Tišljar), Babić, Škrlin – Batina, Žaper

Igrač utakmice: Ante Andabak (Bregana)

Zahvaljujući upornosti i borbi do posljednje sekunde, igrači Bregane preokrenuli su rezultatski minus i na svojim Grablicama svladali goste iz Jakovlja 2:1. Prvi dio za zaborav, već početkom nastavka počinju zanimljivosti na terenu. Nakon što domaćini nisu iskoristili veliku šansu za vodstvo (Erceg), gosti kažnjavaju grešku Ladišića za 0:1. Bregana tada kreće u lov na bodove, no neuspješno sve do posljednje minute. Tada prvo u gužvi najbolje reagira Andabak za izjednačenje, a zatim, kada su već svi očekivali posljednji sučev zvižduk i podjelu bodova, pojavljuje se Crnković i poentira za potpuni preokret i veliko slavlje domaćih.

Bestovje – Mladost (KD) 2:1 (0:1)

Na krilima Svibena

BESTOVJE – SC Bestovje

Sudac: Bionda

Pomoćnici: Radišić i Žiljak (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 B. Kelečić(44), 1:1 Sviben(67), 2:1 Sviben(79)

BESTOVJE: Marko Đurđević, Kapus, Skukan (od 46. A. Horvat), Šantalab, Stanić, Matija Đurđević, Moštak, Starjački (od 77. Holetić), Blažek, Sviben, Žaja (od 70. Šutalo)

Trener: Petar Ignjatić

MLADOST KRAJ DONJI: Bilobrk, B. Kelečić, Gugec, Budiščak, Matulin, Veselčić, Bušić, L. Hasanović, Carin, Stunja, B. Botički

Igrač utakmice: Robert Sviben (Bestovje)

Još jedan preokret viđen je u trećem kolu, ovoga puta na terenu u Bestovju. Gosti su na predah otišli s minimalnih 0:1 jer je u 44. minuti nakon ubacivanja sa strane najprisebniji bio Kelečić. Pred 50 – ak gledatelja domaćini u nastavak kreću angažiranije pa sredinom istog na asistenciju Đurđevića Sviben poravnava stanje na semaforu. Isti igrač ponovno je precizan u 79. minuti – slobodni udarac s 20 metara uz obilatu pomoć gostujućeg vratara Bilobrka završava u mreži za drugu prvenstvenu pobjedu Bestovja.

Croatia (P) – Zrinski 2:2 (0:1)

Radovanić iščupao bod

POJATNO – Igralište Croatie

Sudac: Šabić (Pavlovčani)

Pomoćnici: Kramarić (Pisarovina) i Drkulec (Donja Purgarija)

Strijelci: 0:1 Radovanić(27), 1:1 Cingulin(50 – 11m), 2:1 Cingulin(57 – 11m), 2:2 Radovanić(72)

CROATIA POJATNO: Svalina, Dačnik (od 77. Skok), Pavelić, Kuš, Cingulin, Mihalić, Colarić (od 87. Šporčić), Jandras, Vugec, Jakopić, Bubalo

Trener: Ante Ćorak

ZRINSKI: Kožarec, Horvat, Koletić (od 73. Draclin), Radovanić, Horvat, K. Brdarić, Pavlović, Marić (od 46. Muranić), N. Brdarić (od 58. Vrančić), Prelec, Grgečić

Trener: Zvjezdan Brlek

Igrač utakmice: Radovanić (Zrinski)

Nakon poraza i pobjede, igrači Zrinskog upisali su i treći mogući scenarij završetka nogometne utakmice odigravši u Pojatnom 2:2. Goste je predvodio Radovanić s po jednim postignutim golom u svakom poluvremenu. Osim dvostrukom strijelcu Cingulinu, domaćini mogu biti zahvalni i sucu Šabiću obzirom da su oba gola postigli s bijele točke.

Nakon 3. kola vodi Bregana sa sedam bodova, druga je Mladost (KD) sa 6 koliko ima i peto Bestovje, Zrinski je sedmi sa 4, dok su Novaki na desetom mjestu s 3 boda (- 1 utakmica).

Hrvatski olimpijski dan na terenima OŠ Bogumila Tonija

OLIMPIZAM - "Volim se gibat, gibat..."

OLIMPIZAM - Volim se gibat, gibat...
OLIMPIZAM - Volim se gibat, gibat...-1

Gibanje je, na sreću, čovjeku prirodnim zakonima zadano. S godinama ta količina gibanja često padne u drugi plan pa se mi odrasli iz raznih razloga, čast izuzecima, gibamo sve manje. Zato treba djeci već u najranijoj dobi usaditi ljubav i potrebu za stalnim gibanjem u bilo kojem obliku.

Za to se u Samoboru dobro brine Samoborski športski savez, koji je i ove godine organizirao projekt naziva Hrvatski olimpijski dan, koji je održan u četvrtak, 10. rujna, na vanjskim sportskim terenima OŠ Bogumila Tonija. Cilj je bio jasan – podizanje svijesti o važnosti redovnog bavljenja tjelesnim aktivnostima, a svi su bili pozvani da pogledaju prezentacije čak 16 klubova iz članstva Samoborskog športskog saveza.

Ovaj projekt posebno je namijenjen djeci pa se na terenima našlo oko 1000 naših najmlađih sugrađana vrtićke i školske dobi, kojima se gradski pročelnik Juro Horvat obratio prije početka sportskih aktivnosti i natjecanja. Poželjevši im veseo i ugodan dan proveden u gibanju na friškom zraku, poručio im je neka svakako među ponuđenim sportovima pronađu barem jedan koji im se sviđa i u kojem će oprobati svoje sposobnosti, jer možda se upravo među njima krije neka nova sportska zvijezda.

Uz brojne prezentacije sportova i prijateljskih utakmica, u projekt su se uključili i najpoznatiji samoborski sportaši, koji su, uz usputni trening, kroz razgovor, fotografiranje i druženje s djecom, promovirali svoj sport i zdrav život.

Kako u Samoboru ima dovoljno sportskih dvorana i terena za bavljenje gotovo svim sportovima, a ne manjka nam ni sportskih zvijezda i medalja, ovakva prezentacija sporta djeci je samo podsjetnik i podstrek da rade ono što najviše vole – da se gibaju. Na nama odraslima je da ih uputimo kako se kroz igru i sport pravilno i zdravo gibati i razvijati.

M.K.

3. HNL zapad – 3. kolo Samobor – HAŠK 2:0 (1:0)

NOGOMET - Nastavljen pobjednički niz

3. HNL zapad – 3. kolo
Samobor – HAŠK 2:0 (1:0)

Sudac: Mioković (Sisak)

Pomoćnici: Valešić (Kutina) i Perković (Sisak)

Strijelci: 1:0 Brujić(4), 2:0 Brujić(90)

SAMOBOR: Bašić, Horvat (od 46. Guliš), Makarun, Ivkovčić, Hasan, Škvorc, Trupec, Tomić (od 86. Vranković), Brujić, Regović (od 64. Držić), Zeman

HAŠK: Horvat, Barišić (od 46. Mijoč), Valković, Blaškić, Javorović, Lepesić (od 46. Grčić), Krznar, Klarić, Collins (od 70. Krsnik), Jovanovski, Nurnberger

Trener: Ratko Ninković

Igrač utakmice: Nikica Brujić (Samobor)

Dobar startni niz Samobora se nastavlja. U trećom kolu svladan je HAŠK uz 2 gola Brujića čime su igrači Svena Raića ostali u samom vrhu tablice sa 7 osvojenih bodova. Još je važnije istaknuti da se mreža Bašića ponovno nije tresla pa jedino Samobor od 16 klubova u ligi i nakon 270 odigranih minuta u rubrici primljenih golova ima „nulu“. Gosti su početni rezultat držali samo 4 minute dok Škvorc nije proigrao svog kapetana koji s desetak metara ne griješi. Akademici nakon primljenog gola diktiraju tempo i opasno opsjedaju Bašića kojeg do odmora 2 puta spašava okvir vrata. Već u 7. mogao je izjednačiti Klarić (vratnica), a rezultat u potpunosti promijeniti Lepesić (prečka u 43. minuti). Nastavak donosi razigranije Samoborce koji su i prije sudačke nadoknade (ponovno Škvorc asistent Brujiću) mogli potvrditi pobjedu. Ovako je malu mrlju na pobjedu ponovno bacilo otezanje i kombiniranje pred suparničkim golom umjesto brze i jednostavne realizacije kojom bi konačna pobjeda bila i uvjerljivija.

Nakon trećeg kola vodi kvartet Maksimir, Vinogradar, Samobor i Novigrad sa po 7 bodova.