SENIORI – A2 LIGA – 18. kolo Samobor – Rudeš 80:69 (30:34) (12:16, 18:18, 26:13, 24:22)

KOŠARKA - Dobro krenuli i završili

SENIORI – A2 LIGA – 18. kolo
Samobor – Rudeš 80:69 (30:34) (12:16, 18:18, 26:13, 24:22)

SAMOBOR: Levanić B., Vranić, Gionechetti 17, Gašparac 18, Šilobod, Imbert, Levanić M. 13, Nakić 9, Pavičić 9, Sladić, Baričević 14; Trener: Josip Vlah

RUDEŠ: Radman, Gril, Mandalinić 6, Skorupan, Galić 25, Štirjan, Majić 4, Tušek 2, Cvitković, Ljubičić L. 2, Čutuk 22, Ljubičić K. 8; Trener: D. Miholić

Košarkaši Samobora u 18. kolu lige pobijedili su na domaćem terenu ekipu Rudeša iz Zagreba rezultatom 80:69. Dobar početak za Samoborce uz alley-oop zakucavanje Gionechettija i zakucavanje Baričevića za vodstvo od 10:6. Do kraja četvrtine totalna blokada u napadu i tek ubačena 2 koša u pet minuta igre, ali srećom i gosti gotovo ništa ne pogađaju. U izjednačenoj igri u drugoj četvrtini gosti ipak odlaze s malom prednošču na odmor. Drugo poluvrijeme potpuna dominacija Samoboraca, koji čvrstom obranom ostvaruju brze kontranapade i vrlo brzo preokreću rezultat, te ostvaruju desetak koševa prednosti. U tom periodu odlična igra kapetana Gionechettija uz alley-oop zakacuvanje, zatim zakucavanje s okretom od 360 stupnjeva, koje se ne viđa ni na prvoligaškim utakmicama, te na kraju atraktivno zakucavanje s krila preko dva gostujuća igrača, koje je diglo na noge svu publiku. U zadnjoj četvrtini Samoborci znalački održavaju stečenu prednost za na kraju zasluženu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Gašparac s 18, Gionechetti sa 17, Baričević sa 14 i M. Levanić s 13 koševa.

Kod Rudeša najučinkovitiji su bili Galić s 25 i Čutuk s 22 koša.

KADETI – 1. HRL – 18. kolo Samobor – Mladost 76:81 (40:39) (20:24, 20:15, 15:23, 21:19)

KOŠARKA - Ipak nisu izdržali

SAMOBOR: Došen 2, Alilović 2, Jelić, Kupres, Iviček 14, Golić, Valenčak 24, Matijaščić 34; Trener: Marin Sedlar

MLADOST: Žaja 2, Grgić 5, Jurić 7, Žurić 10, Marinić 14, Blokar 17, Paleka 4, Štimac, Alešković 12, Rajhenfater-Nikolić 10; Trener: Matija Brkljačić

U 18. kolu 1. HRL kadeta Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Mladosti iz Zagreba rezultatom 76:81. Nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu Samoborci odlaze na odmor s minimalnom prednošču 40:39. U drugom poluvremenu gosti tricom i dvicom prelaze u vodstvo i u velikoj borbi do kraja utakmice uspijevaju održati nekoliko koševa prednosti, za na kraju zasluženu pobjedu. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matijaščić s 34 i Valenčak s 24 koša. Kod Mladosti najučinkovitiji je bio Blokar 17 koševa.

Liga 2003 – 1. ŽUPANIJSKA LIGA – 13. kolo Samobor – Ivanić 58:69 (27:32) (13:17, 14:15, 15:17, 16:20)

KOŠARKA - Ipak pružili otpor

SAMOBOR: Mustafić G. 11, Sedlar 10, Jelić 11, Matijaščić, Sirovica, Rubinić 22, Markota 2, Došen, Mustafić Š. 2; Trener: Marin Sedlar

IVANIĆ: Loth 6, Radašević L., Belić 2, Acinger 26, Kruh 2, Radašević F. 33, Mađerić; Trener: F. Zajčić

U 13. kolu lige 2003 Samoborci su na domaćem terenu izgubili od ekipe Ivanića rezultatom 58:69. Samoborci su do polovice zadnje četvrtine pružili dobroj ekipi iz Ivanića odličan otpor i bili su samo koš zaostatka 50:51, da bi tada umorni, igrajući već treću utakmicu istog dana, jednostavno pokleknuli. To koriste gosti i serijom koševa zasluženo dolaze do pobjede. Kod Samoboraca istaknuli su se učinkovitošću Rubinić s 22 te Gabrijel Mustafić i Jelić, oba s po 11 koševa. Kod Ivanića najučinkovitiji su bili F. Radašević s 33 i Acinger s 26 koševa.

MLAĐI KADETI – 1. HRL – 1. kolo Samobor – Bosco 96: 31 (50:17) (28:9, 22:8, 26:4, 20:10)

KOŠARKA - Presingom do pobjede

KK SAMOBOR: Tatarević 18, Milakara 6, Knezović 30, Guliš 4, Kontak 16, Sedlar 8, Kufrin 2, Matović 2, Vrbančić 10, Deklman 2; Trener: Krešimir Klupač

KK BOSCO: Samac 2, Mićković, Merćep, Gršetić 4, Antunović 9, Kos, Lelas 15, Beštak, Balvan, Ropovčić 1; Trener: Ivan Skendrović

U 1. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samobora su na domaćem terenu uvjerljivo pobijedili ekipu Bosca iz Zagreba rezultatom 96:31. Samoborci pokretljivim presingom u obrani i vrlo učinkoviitim napadom već na samom početku utakmice ostvaruju dvadesetak koševa prednosti, koja se do kraja utakmice penje na visokih 65 koševa razlike. Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Knezović s 30, Tatarević s 18 i Kontak sa 16 koševa. Kod Bosca najučinkovitiji je bio Lelas s 15 koševa.

PRVENSTVO SPORTSKIH ŠKOLA LIGA 2003. – 1. HRL – 6. i 7. kolo Medveščak – Samobor 17:36 (2:22) (0:12, 2:10, 10:6, 5:8) Križevci – Samobor 41:18 (17:11) (10:8, 7:3, 14:3, 10:4)

KOŠARKA - Samoborci promjenjivo

3. krug županijskih liga

STOLNI TENIS - Samoborke vode u Ligi nada

22. veljače u Samoboru je odigran 3. krug županijskih liga.

U Ligi nada djevojčice ekipe Samobor I nalaze se na prvom mjestu, a ekipa Samobor II na trećem.

U 1. Županijskoj ligi djevojke dijele prvo mjesto.

Muški dio županijske Lige nada i 1. županijskoj ligi nalazi se u drugom djelu tablice.