Pomoćnici: Lešković i Kušer (svi iz Zaprešića)

Strijelci: 0:1 Martinović(27), 1:1 Letinčić(56), 2:1 Fabek(58)

NOVAKI: Divković, Fabek, Horvat, Janjić, Šicl, Mataušić, Alitović (od 80. Barač), Rasi, Matijaščić (od 84. Kozić), Brajković (od 60. Bugarski), Letinčić (od 82. Čakanić)

JASKA: Povrženić, M. Golub, Jerbić (od 58. Lehpamer), Šoić, Štefić, Lončarić, Škiljan (od 59. Lukić), Martinović, Šolčić, Vlašić, Vučina (od 46. Jagunić)

Trener: Stjepan Pušćak

Igrač utakmice: Ivan Čakanić (Novaki)

Unatoč lošem prvom dijelu i minusu od jednog gola, igrači Novaka boljim pristupom igri nakon 90 minuta upisuju treću prvenstvenu pobjedu. Mlakih 45 minuta domaćina gosti su kaznili samo jednom i to nakon pola sata igre kad za 0:1 pogađa Martinović. Drugi dio u režiji Novaka puno bolji pa u razmaku od samo dvije minute igrači Ferde Kamenčića postižu 2 gola (strijelci Letinčić u 56. i Fabek u 58.) i slave minimalnu, ali zasluženu pobjedu.

Bregana – Mladost (KS) 4:0 (3:0)

I šesta domaća pobjeda

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Radišić

Pomoćnici: Žiljak (oba iz Zaprešića) i Novak (Kraj Donji)

Strijelci: 1:0 Stanec(13), 2:0 Runtas(18), 3:0 Župančić(42), 4:0 Škvorc(66)

BREGANA: Štibić, A. Andabak, Škvorc (od 88. Babojelić), D. Stanec, Kasalo, Ćosić (od 85. Becić), Tančak (od 60. Lehpamer), Runtas (od 80. Biondić), Župančić (od 75. M. Stanec), Ivandić, Benković

MLADOST KLINČA SELA: Bilobrk, Kelečić, Blažinčić, Sirovica, Vrančić (od 46. Carin), Matulin, Bušić, L. Hasanović, Botički (od 46. Matko), Stunja, Gugec (od 66. M. Jakšić)

Igrač utakmice: Miljenko Kasalo (Bregana)

Izuzmemo li prvo kolo i remi protiv Novaka (0:0), Bregana je na svom terenu nezaustavljiva – 6 pobjeda iz slijedećih 6 susreta. Tako je bilo i ovog vikenda kada je s 4:0 lako apsolvirana prepreka zvana Mladost iz Klinča Sela. Nakon 18. minuta na semaforu u Grablicama je pisalo 2:0, strijelci su ove polusezone raspoloženi Stanec i Runtas. Do predaha je još jedna lopta završila u mreži nemoćnog Bilobrka jer je na asistenciju igrača susreta Kasala precizan bio Župančić. Nastavak u mirnijem ritmu, momčadi kao da su se čuvale za još tri kola koja slijede do zimske stanke pa upisujemo samo jedana gol za domaćina i to onaj Škvorca iz 66. minute.

Zrinski – Mladost (L) 1:1 (0:0)

Blažević za bod

FARKAŠEVAC – Igralište ŠC Zrinski

Sudac: Grdaković (Jastrebarsko)

Pomoćnici: Batušić (Cvetković) i Gvozdanović (Jastrebarsko)

Strijelci: 0:1 Gorički(65), 1:1 Blažević(80)

ZRINSKI: Jalžabetić, Ištuk, T. Vrančić, Draclin, Sporiš, Radovanić (od Vučenik), Prelec, Baltić (od 68. Koletić), D. Vrančić, Blažević, Horvat

MLADOST LUKA: Pilski, Ružak, Severin (od 54. Tesk), Gorički, Masnjak, Pirički, Kleković, Petek (od 82. Ostrež), Borovnjak, Kajfež, Kahlina

Igrač utakmice: Kristijan Pilski (Mladost)

Mnoštvo propuštenih prigoda Zrinskog obilježilo je 90 minuta igre u Farkaševcu. Domaćini puno bolja momčad, ali bez igrača koji bi učinio onaj zadnji i najvažniji potez u nogometu zbog kojeg se dolazi na tribine. Najveći pehist u redovima trenera Vladimira Tuwega zasigurno je Draclin koji samo u prvih 45 minuta upropastio tri velike prigode za vodstvo. Gosti su se, kako je utakmica odmicala prema kraju, oslobađali pritiska domaćih i stvarali prilike najčešće iz brzih kontri. Jednu takvu sa svojih 20 metara povukao je Gorički, loptu vukao neometan još slijedećih 60 pa lagano savladao Jalžabetića uz pogled cijele obrane Farkaševčana. Krajnji rezultat je koliko – toliko ipak opravdan jer su domaćini do zasluženog boda došli u 80. minuti kada u 5 metara Mladosti najprisebnije reagira Blažević i gura lotu iza crte gola.

Dinamo (J) – Rakitje 5:5

Nakon 12. kola vodi Sutla s 34 boda, druga je Sava (D) s 30, Bregana je peta s 22, Zrinski je deseti s 13 bodova, koliko imaju i jedanaesti Novaki, dok je Rakitje na dvanaestom mjestu s 12 bodova.

BiH Kyokushin Open 2013 – Donji Žabar, Bosna i Hercegovina, 26. listopada

KYOKUSHIN KARATE - Naši solidni

U subotu, 26. listopada, u Donjem Žabaru, BiH, održan je međunarodni otvoreni kyokushin karate turnir BiH Kyokushin Open 2013. Turnir je priređen u suorganizaciji Kyokushin budokai kana Bosne i Hercegovine i Hrvatskog kyokushinkai saveza. Na turniru je nastupilo 165 natjecatelja iz 20 klubova iz Slovenije, Mađarske, Srbije, Crne Gore, Bosne i Hercegovine te Hrvatske koji su se natjecali u ukupno 21 kategoriji, od uzrasta limača do seniora.

Hrvatsku su na ovom natjecanju predstavljali klubovi Budo Ryu Zaprešić, Mas. Oyama Strmec, Focus Strmec, Bregana DIV Bregana, Fortis Samobor i TNT Samobor.

Sljedeće natjecanje u organizaciji Hrvatskog kyokushinkai saveza je Otvoreno prvenstvo Hrvatske 2013., koje će se 7. prosinca održati u dvorani Inker u Zaprešiću, u 10 sati.

Sudac: Marić (Vrbovec)

Pomoćnici: Jukić (Farkaševac) i Pankretić (Lovrečka Velika)

Strijelci: 1:0 I. Ištuk(71)

SAVSKI MAROF: Šepetavc, Smuković, Miholić (od 46. Pažin), Ivanković, Žigman, King (od 38. I. Ištuk), Yankep, Barun (od 59. Ladan), Mostarlić, Špišić, Hanžić

Trener: Zvjezdan Brlek

SAVA: Štefković, Golubić (od 46. Kočnar), Filipović, Frajt, Mihelčić (od 58. Drenški), Ovčariček, Golemović, M. Radulj (od 46. Martinčević), Čakanić, Ivanović (od 77 Stanec), Gavran (od 83. L. Radulj)

Trener: Robert Šoštarić

Crveni karton: Golemović(81)

Igrač utakmice: Anže Smuković (Savski Marof)

Na teškom gostovanju kod drugoplasiraniog Marofa, igrači Save su minimalno poraženi, a prema viđenim (i propuštenim) prilikama zaslužili su barem bod. Domaćini su „mekano“ krenuli u susret pa Strmčani preko Ovčaričeka prvi prijete, ali njegov udarac odlazi tik uz stativu. Domaćini bezuspješno uzvraćaju preko Hanžića, ali gosti će dugo pamtiti 25. minutu – M. Radulj je prošao i cjelokupnu obranu i vratara Marofa, ali onda umjesto prazne mreže, šalje loptu kraj vrata. Situacija iz koje je bilo teže promašiti nego pogoditi. U nastavku Marofljani dolaze na „štih“ i dugotrajnim pritiskom na vrata Štefkovića dolaze do gola vrijednog tri boda. Ladan je ubacio, a rezerva Ištuk u 71. trese mrežu za jedini gol za susretu.

TOP – Laduč 0:4 (0:2)

Neugodan poraz

Sudac: P. Šabić

Pomoćnici: T. Šabić (oba iz Pavlovčana) i Lafter (Novo Selo Okićko)

Strijelci: 0:1 Debeljak(27), 0:2 Ladan(37), 0:3 Kulenović(63), 0:4 Ladan(90)

TOP: Husak, Tolić (od 54. Jakopec), Crnov (od 6. Cvitković), Brkić, Ačkar (od 54. Živković), Kutija, Sopić, Dujmović, Fabek, Sunek, Bencalić

Trener: Ivan Lušić

LADUČ: Polić, Nikolić (od 59. Ljubić), Marić (od 46. Kulenović), Vorih (od 72. Beluhan), Vučetić, Debeljak, Đeno, Lenić (od 82. Markotić), Ladan, Mađarić, Aralica

Trener: Davor Orsag

Igrač utakmice: Ladan (Laduč)

Treći uzastopni poraz TOP–a na domaćem terenu, ovaj put s neugodnih 0:4 ubilježen je od Laduča. Igrači kluba s druge strane Save već do poluvremena su osigurali lijepu prednost od 0:2, da bi u nastavku s isto toliko golova uz sigurni trobod poboljšali i gol razliku. Dva puta u strijelce se upisao Ladan, dok su po jedan pridodali Debeljak i Kulenović.

Nakon 12. kola vodi Vinogradar s 33 boda, drugi je Savski Marof s 31, Sava je deveta sa 16, dok je TOP na petnaestom mjestu s 10 bodova.