Pomoćnici: Perković (Sisak) i Vulić (Novska)

Strijelci: 0:1 Magdić(4), 1:1 Brujić(47 – 11m)

SAMOBOR: Bašić, Horvat, Grgečić, Guliš, Ivkovčić, Novoselec, Kotarski, Kostanjski, Bektaši (od 46. Bencalić), Brujić, Brdarić (od 84. Ivanić)

MAKSIMIR: Vidaković, Ćibarić, Mislimi, Jun Woo, Kotoraš, Perić, Vukić (od 81. Krajinović), Božić, Magdić (od 70. Strika), Božić, Špišić (od 60. Woon Lee)

Trener: Davor Matić

Crveni karton: Grgečić(75), Bencalić(90), Novoselec(90)

Igrač utakmice: Goran Bašić (Samobor)

U Hebrangovoj ništa novo, ponovno težak suparnik na meniju (lider Maksimir) i ponovno, već četvrti put u 6 susreta, konačni remi s rezultatom 1:1. Domaćini su doživjeli rani šok u 4. minuti – probijen je lijevi bok, a na ubačenoj lopti najbrži je Magdić pa se stanje na semaforu mijenja na 0:1. Domaćini su laganim pritiskom pokušali doći do brzog izjednačenja, no njihovu najbolju prigodu u 20. minuti nije iskoristio Brujić i to ponajviše zahvaljujući izvrsnoj „1 na 1“ intervenciji Vidakovića koji obranom šalje loptu preko mreže. Drugih 45 minuta puno bolje i zanimljivije. Već u 47. ponovno Brujić u akciji, no njegov udarac u praznu mrežu rukom s linije brani Ćibarić i umjesto zasluženog crvenog kartona loši sudac Petrnja pokazuje samo žuti i jedanaesterac kojeg domaći kapetan pretvara u 1:1. Kraj susret ponudio je nervozu u redovima Samobora (tu udjela ima i indisponirani djelitelj pravde) pa su tako domaćini zadnji sučev zvižduk dočekali sa samo osam igrača, a bod je u zadnjim minutama s dvije dobre intervencije spašavao sigurni Bašić.

Nakon 6. kola vode Bistra, Vrbovec i Maksimir sa po 14 bodova, dok je Samobor na trinaestom mjestu s 4 boda.

1. županijska liga zapad – 6. kolo

NOGOMET - Novaki pali, Bregana furiozno

Novaki – Sutla 3:7 (0:3)

Lider protutnjao Novakima

NOVAKI – ŠRC Novaki

Sudac: Kelečić (Repišće)

Pomoćnici: Gvozdanović (Jastrebarsko) i Batušić (Cvetković)

Strijelci: 0:1 Šintić(11), 0:2 Marković(40), 0:3 Marković(42), 0:4 Hruševar(56), 0:5 Šintić(58), 0:6 Šikač(64), 1:6 Letinčić(66), 2:6 Letinčić(75), 2:7 Olovec(78), 3:7 Letinčić(80)

NOVAKI: Divković (od 70. Vrbat), Fabek, G. Horvat, Janjić, Barbarić (od 60. Bugarski), Alitović, Rasi, Matijaščić (od 70. M. Žugec), Ladan (od 60. Letinčić), Barač

SUTLA: Lukić, Ivanković, Bršec (od 79. Štih), Smolčić, Marković, Hruševar, Leskovar (od 72. Jakovina), Šintić (od 76. Boranić), Gajser (od 67. Maričević), Šikač, Olovec (od 86. Tomljenović)

Trener: Dario Bršec

Igrač utakmice: Nenad Marković (Sutla)

Lider prvenstva uvjerljivo je protutnjao kroz Novake posramivši izabranike Ferda Kamenčića s čak 3:7. Jedini vrijedni spomena u domaćoj momčadi bio je trostruki strijelac Letinčić, dok su se u gostujućim redovima finišeri akcija ravnopravnije raspodjelili. Tako su po dva puta mrežu Divkovića „bušili“ Šintić i Marković, a po jednom su bili precizni Hruševacr, Šikač i Olovec.

Bregana - Zrinski 5:1 (3:1)

Petarda u lokalnom derbiju

BREGANA – Igralište Grablice

Sudac: Cikojević

Pomoćnici: Rešetar (oba iz Samobora) i Šoić (Galgovo)

Strijelci: 1:0 Škvorc(5), 1:1 Draclin(16), 2:1 Stanec(30), 3:1 Ovčarić(35), 4:1 Kasalo(85), 5:1 Tančak(88)

BREGANA: Štibić, Andabak, Škvorc, Stanec (od 80. Babojelić), Kasalo, Ćosić, Tančak, Celizić (od 46. Lehpamer), Ovčarić, Župančić (od 55. Runtas), Ivandić (od 70. Benković)

ZRINSKI: Jalžabetić, Prelec, Vučenik, Klepo, T. Vrančić, Baltić, Blažević, Šarić (od 46. Koletić), Draclin, Sporiš (od 46. Horvat), Radovanić

Crveni karton: Ovčarić(76), Klepo(83)

Igrač utakmice: Ivan Štibić (Bregana)

Lokalni derbi pružio je zanimljiv i efikasan nogomet u kojem su deblji kraj izvukli gosti iz Farkaševca. Već u 5. minuti Škvorc pogađa mrežu za 1:0, no slavlje na tribinama traje samo desetak minuta kad Draclin anulira početnu prednost domaćih. Do poluvremana su još dvije lopte završile iza leđa Jalžabetića, a precizni su bili Stanec i Ovčarić. Nastavak je donio bolju igru Bregane te su igrači Damira Kovačića s još dva gola ukupno stigli do „petarde“ i upisali 3. prvenstvenu pobjedu. Svaka momčad zadnji sučev zvižduk dočekala je s 10 igrača jer su na prijevremeno tuširanje poslani Ovčarić i Klepo.

Jaska – Rakitje 2:2 (1:0)

Bekić "iščupao" bod

JASTREBARSKO – Stadion na Centrali

Sudac: Blažević (Prigorje Brdovečko)

Pomoćnici: Novak (Kraj Donji) i Žiljak (Zaprešić)

Strijelci: 1:0 A. Štefić(2), 2:0 Cuković(69), 2:1 Bekić(84), 2:2 Bekić(89)

JASKA: Povrženić, Lončarić, Lehpamer (od 82. Kuzmanović), Šoić, I. Štefić, Golub (od 70. Turkalj), Šolčić, Lukić, Šikljan, Cuković, A. Štefić

Trener: Stjepan Puščak

RAKITJE: F. Dorotić, Boras, Josipović, Golub, L. Dorotić, Stanić (od 46. Avsec), Vukas (od 467. Brekalo), Kovač, Petković (od 46. Bekić), Pavlović (od 46. Pavić), Hlevnjak (od 22. Prevendar)

Trener: Luka Dorotić

Crveni karton: F. Dorotić(21), Josipović(78)

Igrač utakmice: Josip Bekić (Rakitje)

Iako su susret završili s 9 igrača i iako su do 83. minute gubili s 2:0, igrači Rakitja su, najviše zahvaljujući raspoloženosti Bekića „izvukli“ remi uz rezultat 2:2. Već u 2. minuti Štefić vara Dorotića za 1:0, a ovaj u 21. minuti opravdano (zbog udaranja suparnika) prijevremeno napušta teren. Domaćini su igrača više realizirali u 69. (za 2:0 precizan Cuković), a kada je u 78. Josipović svoju momčad ostavio na cjedilu činilo se da je priča u Jastrebarskom završena i da slijedi samo puko odrađivanje vremena. Međutim, s tim se nije složio Bekić i s dva gola u zadnjih 5 minuta potpuno zasluženo odnio bod put Rakitja.

Nakon 6. kola vode Sutla i Sava (D) sa po 16 bodova, Bregana je šesta s 10, osmi su Novaki s 8, dok su Rakitje i Novaki na devetom i desetom mjestu sa po 7 bodova.