Kup Hrvatske za kadete i kadetkinje

ATLETIKA - Leon Koražija u reprezentaciji Hrvatske

U Čakovcu je u nedjelju, 15. rujna, održan Kup Hrvatske za kadete i kadetkinje, na kojem je Atletski klub Samobor 2007 ponovno imao zapaženu ulogu.

Leon Koražija je ostvario ono što je obećavao cijelu sezonu. Uspio je biti prvi na Kupu Hrvatske za kadete i kadetkinje u bacanju koplja, s bačenih 48,53 m. Dobio je poziv za reprezentaciju Hrvatske, gdje će u Mađarskoj braniti boje Lijepe naše na susretu kadetskih reprezentacija Mađarske, Slovačke, Češke i Hrvatske.

Za naše atletičarke Dolores Ćosić, Karlu Kovačić i Luciju Nemanić očekuje se da dogodine ponove Leonov uspjeh.

Na 100 m kadetkinja Dolores Ćosić osvojila je 6. mjesto, s 13,30 sek., a skokom u dalj od 5,13 m 4. mjesto.

U skoku u dalj Lucija Nemanić oborila je osobni rekord s 5,07 m i osvojila 5. mjesto.

Karla Kovačić u skoku u vis sa skokom od 158 cm osvojila je 4. mjesto.

Štafetu 4x100 m (Biber, Kovačić, Nemanić, Ćosić) kadetkinje su otrčale za 55,31 sek. i osvojile 8. mjesto s 55,31 sek.

Kadet Leon Koražija u bacanju koplja ostvario je 1. mjesto sa 48,53 m.

Na 300 m Branimir Lučev bio je 6. s 39,70 sek.

Naš kadet Filip Kufrin na 300 m prepone s vremenom 45,80 sek. osvojio je 5. mjesto, a 8. mjesto osvojio je Luka Janković sa 48,32 sek. i time postigao novi osobni rekord.

Kadeti su štafetu 4x100 m (Janković, Koražija, Kufrin, Lučev) otrčali za 8. mjesto s 50,27 sek.

Sudac: Marko (Ivanić Grad)

Pomoćnici: Josipović (Kloštar Ivanić) i Tišljar (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Šandor(22), 2:0 Šandor(35), 2:1 Ovčariček(60), 2:2 Golubić(88)

GRADIĆI: Iveljić, Cindrić, Kitanović (od 63. Fridrih), Konjević (od 68. Čevid), Kadoić, Pavlica, Hrženjak, Rajić, Budimir, Šandor, Butković

Trener: Davor Barišić

SAVA: Štefković, L. Radulj, Drenški, Filipović, Kočnar, Stanec (od 46. Cvek), Martinčević (od 90. Herceg), Mihelčić (od 57. Radulj), Koletić (od 57. Golubović), Ovčariček ,Čakanić

Trener: Stjepan Čordaš

Crveni karton: Cindrić(83)

Igrač utakmice: Mario Šandor (Gradići)

Peto kolo donijelo je prvi bod za Strmčane, iako prvih 45 minuta nije sugeriralo na takav rasplet. Gostima je najveću pomutnju u obrani radio Šandor kojeg u dva navrata (22. i 35. minuta) nisu uspjeli zadržati. Nastavak je ponudio bolju sliku u redovima Save pa za „minus 1“ nakon sata igre precizno gađa Ovčariček. U zadnjih 20–ak minuta gosti pojačano kreću u napade za bod (to im je olakašao i crveni karton Cindriću u 82.) i do istog dolaze u 88. minuti kada gol za remi postiže zamjena Golubić.

TOP – Sloga (K) 4:0 (2:0)

Na krilima Dujmovića

KERESTINEC – SC Kerestinec

Gledatelja 80

Sudac: Lafter (Novo Selo Okićko)

Pomoćnici: P. Šabić i T. Šabi (oba iz Pavlovčana)

Strijelci: 1:0 Sunek(19), 2:0 Dujmović(40), 3:0 Dujmović(60), 4:0 Dujmović(68)

TOP: Husak, Perić, Vlak (od 81. Žitković), Brkić, Ačkar (od 81. Živković), Kutija, Crnov, Fabek (od 68. Jakopec), Žlender (od 60. Jazbec), Sunek, Dujmović (od 80. Holetić)

Trener: Ivan Lušić

SLOGA KRIŽ: Moguljak, Podgorski, Broz, Đerek, Sokolić, Novak (od 60. Petričević), Renić, Pleteš, Fešta (od 36. Karašić), Šeremet (od 72. Sigečan), Bubenik

Trener: Ivica Vuković

Igrač utakmice: Zvonimir Dujmović (TOP)

Druga pobjeda TOP – a stigla je iz uvjerljive igre naspram momčadi Sloge u kojoj je glavnu rolu zauzeo Zvonimir Dujmović postigavši hat – trick. Od prvog sučeva zvižduka domaćini su se nametnuli na terenu pa se rezultat promjenio već u 19. minuti kada nakon solo prodora mrežu Moguljaka trese Sunek. Na 2:0 malo prije odmora diže Dujmović, a u nastavku isti igrač još se 2 puta upisuje u listu strijelaca. Od gostiju tijekom svih 90 minuta nije viđena niti jedna ozbiljnija prigoda pa zasluženo odlaze iz Kerestinca praznih ruku.

Nakon 5. kola vodi Vinogradar s 15 bodova, drugi je Savski Marof s 13, TOP je na desetom mjestu sa 6, dok je Sava na petnaestom mjestu s 1 bodom.