Samoborski sportaši obilježili Hrvatski olimpijski dan

OLIMPIZAM - Velika sportska obitelj

Proslava Hrvatskog olimpijskog dana održana je 10. rujna na vanjskim terenima Sportske dvorane Samobor. Ove su godine, uz dječja sportska natjecanja, svoj rad demonstrirali treneri i mladi atletičari, gimnastičari, judaši, karataši, motociklisti, stolnotenisači, tenisači i taekwondo borci.

Kako su prilikom otvorenja proslave naglasili tajnik Samoborskog športskog saveza Juro Horvat i predsjednik Boris Makarun, ova demonstracija rada samoborskih sportaša poziv je svim mladim Samoborcima da izaberu svoj sport, obogate svoje znanje i pridruže se velikoj samoborskoj sportskoj obitelji.

O uspjesima članova pojedinih klubova govorili su njihovi treneri, naglasivši kako su naši sportaši uspješni i na državnoj, ali i međunarodnoj razini natjecanja te očekuju još bolje rezultate u budućnosti.

Sudac: Jerbić

Pomoćnici: Kovač i Dolibašić (svi iz Velike Mlake)

Strijelci: 0:1 Dujmović(18), 1:1 Fulir(41), 2:1 Kožić(47), 2:2 Crnov(51), 3:2 Gradečki(58)

STRMEC: Jakše, Hadžina, N. Novački, Martinić, M. Novački, Gorički (od 31. Šćurić), Bedeković, Krnjak, Fulir, Kožić, Gradečki (od 90. Marković)

Trener: Marijan Glavica

TOP: Cvitković (od 61. Husak), Marić (od 58. Vlak), Dujmović, Brkić, Ačkar (od 72. Živković), Kutija, Crnov, Sopić (od 61. Jakopec), Žlender, Sunek, Fabek (od 58. Jazbec)

Trener: Ivan Lušić

Igrač utakmice: Željko Bedeković (Strmec)

Minimalni poraz pretrpjeli su igrači TOP–a na igralištu Čret, ostavši tako na jednoj pobjedi u četiri odigrana kola. Kerestinčani su prvi postigli gol, za 0:1 u 18. minuti je bio precizan Dujmović. Malo prije odmora (41. minuta) na 1:1 poravnava Fulir, a njegov suradnik u napadu, Kožić, odmah početkom drugog dijela drugim golom „baca“ prednost na domaću stranu. Ubrzo Crnov u 51. podiže na 3:1, a malo nade u povoljan rezultat za TOP vraća Gradečki nakon sat vremena igre. U zadnjih 30 minuta igre mreže se više nisu tresle pa tako svi bodovi ostaju u Bedenici.

Sava (S) – Mraclin 0:1

Nakon četvrtog kola vode Vinogradar i Savski Marof sa po 12 bodova, TOP je jedanaesti s 3, dok je Sava na petnaestom mjestu s 0 bodova.