KOŠARKA - JUNIORI – 1. HRL – 14. kolo Samobor – Maksimir 72:66 (27:38)

KOŠARKA - JUNIORI – 1. HRL – 14. kolo
Samobor – Maksimir  72:66 (27:38)

SAMOBOR: Imbert 2, Vranić 14, Mandalinić 9, Levanić 18, Šuvaković I. 12, Dragozet 4, Boras, Šuvaković K. 11, Smolčić 2; Trener: Josip Vlah

MAKSIMIR: Anić 1, Bartolić 7, Šerić, Lacić 36, Mioč 1, Džapo 2, Janjić, Krljan 13, Papišta 6, Duvnjak, Lažeta; Trener: Sambolić

U 14. kolu 1. HRL juniora Samoborci su na domaćem terenu tek u samoj završnici iščupali pobjedu ekipi Maksimira iz Zagreba, pobijedivši ih s rezultatom 72:66. Gosti su vrlo brzo došli do prednosti od 14 koševa razlike iskoristivši sve olako izgubljene lopte Samoboraca, te su do poluvremena sačuvali prednost od 11 koševa. U drugom poluvremenu Samoborci pojačavaju tempo i do kraja treće četvrtine imaju još samo 3 koša zaostatka. U zadnjoj četvrtini u velikoj borbi Samoborci u pet prilika smanjuju na samo koš zaostatka i tek minutu i pol prije kraja tricom Ivana Šuvakovića dolaze do prvog vodstva na utakmici. Gosti odmah poravnavaju, ali Samoborci u samom finišu ipak spretniji, koševima Levanića i Mandalinića zasluženo dolaze do pobjede.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Levanić s 18, Vranić sa 14 te braća Ivan i Karlo Šuvaković s 12, odnosno 11 koševa.

Kod Maksimira briljirao je igrom Lacić ubacivši 36 koševa.

KOŠARKA - MLAĐI KADETI - 1. HRL - 5. kolo Dubrava – Samobor 96:60 (45:31)

Dobro krenuli, pa se pogubili

SAMOBOR: Alilović, Crnić, Čakanić 12, Škiljan, Jelić, Tišma, Golić 8, Živković 10, Matijaščić 17, Kupres 7, Antolović, Iviček 6; Trener: Mirko Mandalinić

DUBRAVA: Krajačić 13, Nevistić 20, Glasnović, Hudiček 7, Brzoja 2, Ojdanić 13, Mikulić 31, Cvitanović 2, Freund, Vranješ 2, Šola, Stipić 6; Trener: Boris Gnjidić

U 5. kolu 1. HRL mlađih kadeta Samoborci su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Dubrave iz Zagreba s rezultatom 96:60. Samoborci su dobro otvorili utakmicu i u sedmoj minuti imaju vodstvo od 19:7. Međutim, tada su jednostavno usporili, dok domaćini postižu koševe u serijama te na kraju zasluženo slave svoju uvjerljivu pobjedu.

Kod Samoboraca najučinkovitiji su bili Matijaščić sa 17 i Čakanić s 12 koševa, a kod Dubrave Mikulić s 31 i Nevistić s 20 koševa.