4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo TOP – Lekenik 5:3 (3:2)

4. NL središte Zagreb – B - 5. kolo
TOP – Lekenik 5:3 (3:2)

Sudac: Borojević (Šartovac)

Pomoćnici: Kristina Borojević (Kutinska Slatina) i Faletar (Popovača)

Strijelci: 0:1 Alapić(4), 1:1 Škeva(20), 2:1 Naglić(23), 2:2 Alapić(29), 3:2 Škeva(37), 4:2 Golubič(51), 5:2 Delač(62), 5:3 Horvat(80)

TOP: Jurin, Jakovljević, Salopek, Sopić (od 67. Karasman), Mavravić (od 72. Harmicar), Makarun, Kostanjski, Naglić (od 78. Bina), Delač (od 72. Jelić), Golubič, Škeva

Trener: Milan Marinić

LEKENIK: Janko, Horvat, Iveković (od 78. Rajković), Gajdek, Matić, Solomun, Bunjevčević (od 46. Tepić), Pipalović, Alapić (od 67. Šturm), Šipuš (od 78. Crnko), Zbačnik

Igrač susreta: Jakov Škeva (TOP)

Peto kolo donijelo je i prve bodove (i to odmah pobjedu) za ekipu TOP – a koja je sa svog terena ispratila momčad Lekenika s pet komada u mreži. U efikasnih prvih 45 minuta gosti su vodili od 4. minute, no domaćini do sredine prvog dijela golovima Škeve i Naglića prednost vraćaju na svoju stranu. Alapić drugim golom poravnava na 2:2, ali Škeva još jednom matira Janka za plus 1 domaćina na odlasku na odmor. Golubič i Delač u prvih 15 minuta nastavka potvrđuju prve bodove za momčad iz Kerestinca koja u zadnjih 10 minuta igre uspijeva primiti još jedan pogodak za ukupnih 5:3.

Nakon 5. kola vodi Mraclin s 13 bodova, drugi je Stupnik s 12, dok je TOP na 13. mjestu s 3 boda.