SuperSport Hrvatski nogometni kup – 1/16 finala Samobor – Lokomotiva 2:4 (2:2)

SuperSport Hrvatski nogometni kup – 1/16 finala

SAMOBOR - Sportski centar Samobor

Gledatelja 400

Sudac: Jurčević (Karlovac)

Pomoćnici: Tkalčević (Čazma) i Ferenčić (Reka)

Strijelci: 1:0 Kulenović(11), 2:0 Brekalo(16), 2:1 Čop(26), 2:2 Čop(45), 2:3 Muradžija(54), 2:4 Vranjković(58)

SAMOBOR: Klemenčić, Ostojić, Hasan, Čerkez, K. Regović (od 86. Kveštak), Pezo (od 73. Krajačić), Brekalo, Huljić, T. Razum (od 73. Kahlina), Kulenović, A. Regović

Trener: Marko Pancirov

LOKOMOTIVA: Silić, Boune, Goričan (od 86. Sušak), Leovac, Smakaj (od 46. Muradžija), Fajčer, Vrbančić, Kolinger, Čop (od 73. Čuić), Fetai (od 46. Antolić), Vranjković

Trener: Silvijo Čabraja

Igrač utakmice: Duje Čop (Lokomotiva)

U Samoboru ipak ništa od velikog iznenađenja i prolaska domaćina u osminu finala SuperSport Nogometnog kupa. Lijepo vrijeme i prvoligaš iz Zagreba privukao je 400 gledatelja u Hebrangovu ulicu koji su nakon 15 minuta mogli vidjeti domaćine u sjajnom izdanju s kojim su došli do 2 gola prednosti. Prvo Kulenović u 11., a zatim i Brekalo u 16. minuti iz uigranih su akcija doveli samoborsku momčad do pomalo nestvarnih 2 gola plusa protiv trenutno 8. momčadi 1. HNL. Gosti su odmora uspjeli doći do daha i s 2 gola Duje Čopa na predah otići s poravnatim brojem golova u svakoj mreži. Gostujuća „devetka“ prvo je neobranjivim udarcem iz slobodnog udarca, a zatim i iz igre svladao Klemenčića. U nastavku kvalitetnija momčad brzo je riješila nedoumice oko prolaska dalje jer prvo Muradžija u 54. minuti, a kroz koju minutu kasnije i Vranjković golovima rade preveliku rezultatsku razliku koju domaćini više ne mogu uhvatiti.