22. kolo Prve muške lige Gorica - Samobor 85:80

“Risovi” pred ulaskom u doigravanje

22. kolo Prve muške lige
Gorica - Samobor  85:80

Veliki korak prema doigravanju za plasman u Premijer ligu napravili su u subotu, 16. ožujka, košarkaši Samobora pobjedom nad ekipom Gorice u Velikoj Gorici rezultatom 85:80.

U prve dvije četvrtine Gorica je dominirala pa se na veliki odmor otišlo s 14 koševa prednosti za domaćine, no u drugom dijelu utakmice “Risovi” igraju puno odgovornije u obrani, a napadački znatno efikasnije i na kraju zasluženo odnose pobjedu s kojom su se učvrstili na 4. mjestu prvenstvene ljestvice.

Kod Samoboraca su najistaknutiji pojedinci bili Lukačić s 20, te Simon i Majić sa 17 koševa. Simon je uz to imao 9 skokova i 11 asistencija, a Mandalinić je, uz 16 koševa, ostvario 7 skokova i 3 asistencije.

U redovima Gorice najefikasniji su bili Gunjina s 24 i Došen sa 16 koševa.

Samobor je sada, tri kola prije kraja sezone, na četvrtoj poziciji tablice s bodom manje od trećeplasirane Gorice i bodom više od petog Zagreba. U sljedećem kolu, već dolazećeg četvrtka, “Risovi” će biti domaćini Crikvenici, potom im slijedi gostovanje u Omišu, a u zadnjem kolu dočekuju Vrijednosnice Osijek.

r.s.

Veliki uspjeh Helene Vuković na Europskom kupu u Rigi

Bacila protivnicu na ipon i osvojila 1. mjesto

Bacila protivnicu na ipon i osvojila 1. mjesto-1

Članica Judo kluba Samobor Helena Vuković bila je uspješna na seniorskom Europskom kupu u Rigi.

Helena je na tatami izašla drugog dana natjecanja. Kao 2. nositeljica bila je slobodna u prvom kolu. U četvrtfinalu protiv predstavnice Ukrajine Bulavine očekivano teška borba otišla je u GS u kojem je bacila protivnicu na wazari i ušla u polufinale.

U polufinalu protiv Ramazanove iz Kazahstana bila je sjajna, uvijek ispred svoje protivnice koju je bacila na wazari i ušla u finale.

U finalu je protivnica bila predstavnica Italije Giordano. U možda i najboljoj borbi dana, iako je u prve 2 minute bila malo stisnuta, Helena je otpustila kočnicu i podizala tempo borbe da bi u GS sjajno bacila protivnicu na ipon i osvojila 1. mjesto.

Na europskom kupu za kadete u Poreču Judo klub Samobor imao je dva predstavnika.

Prvog dana natjecanja na tatami je izašao Lovro Špoljarić u kategoriji do 60 kg. U prvom kolu protivnik je bio švedski borac Gevryie, a Lovro je borbu odradio dobro. Već u drugom napadu baca na wazari, a onda je pred sam kraj borbe bacio na drugi wazari i pobjeđuje na ipon. U drugom kolu protvnik je bio predstavnika Italije Ceci, a nakon vrlo teške i izjednačene borbe tek u GS je Lovro malo posustao i dobio kaznu za neaktivnost te izgubio borbu. Nažalost, nije imao popravne borbe i završava natjecanje.

Drugog dana natjecanja na tatami je izašao Marko Vujica u kategoriji do 90 kg. U prvom kolu protivnik je bio nizozemski borac Van Adrichem, a Marko je bio odličan, niti u jednom trenutku nije dao šansu svom protivniku. U jednom napadu radi odličnu tranziciju, prima zahvat držanja i pobjeđuje na ipon. U drugom kolu protivnik je bio brazilski predstavnik Dapper, a Marko je bio zaista odličan, poveo na početku borbe na wazari i uspio zadržati prednost do samog kraja borbe, pobjeđuje i ulazi u četvrtfinale u kojem protiv francuskog borca Sonntaga, koji je trenutno 9. na WRL, odradio je dobro, a iako je Francuz bio bolji, napravio je pogrešku i zbog diskvalifikacije izgubio borbu pa je Marko ušsao u polufinale.

Tamo je latvijski predstavnik Manfelds bio bolji, Marko se borio odlično, ali nije uspio stići prednost od wazarija i pred sam kraj borbe pada na jos jedan wazari te odlazi u borbu za broncu. Tamo je protivbritanskog predstavnika Rileyja izgorio od želje, vidjelo se da mu je ovo prvi europski kup, dva put ga je protivnik kontrirao na wazari pa Marko gubi borbu i osvaja odlično 5. mjesto.

r.s.

17. kolo Druge hrvatske lige – zapad

“Lavice” bolje od Murvice, Sloga i dalje bez bodova

Rukometašice Samobora, u 17. kolu Druge hrvatske lige – zapad slavile su protiv Murvice 31:29.

Iako bi rezultat sugerirao neizvjesnu utakmicu, nije bilo tako, “Lavice” su preuzele kontrolu nakon izjednačenih uvodnih 10-ak minuta i do poluvremena se odvojile na 15:11. U nastavku su gošće iz Crikvenice u dva navrata stigle na dva gola zaostatka, ali su domaće igračice brzo suzbile svaku ambiciju gošći i novom mini serijom stigle do najvećih 6 razlike na ulasku u završnih 5 minuta utakmice za nove bodove.

Rafaela Krilčić sa 8 golova i Nika Kovač sa 7 bile su najučinkovitije u redovima “Lavica”, Lucija Švigač zabila je 5, Lorena Belanić i Dora Kanceljak po 4, Nika Horvat 2, a Ema Dravinec 1 gol.

Rukometašice svetonedeljske Sloge gostovale su kod vodeće Trešnjevke i izgubile 40:17. Lucija Tesar zabila je 6 golova, a Ana Žerdin 3 za Slogu koju u utorak, 19. ožujka u 20.30 u Sportskoj dvorani Osnovne škole Vladimira Deščaka čeka odgođeni susret 16. kola protiv Škole rukometa Karlovac.

Rukometašice Samobora sad imaju 14 bodova i na 8. su mjestu prvesntvene ljestvice, dok je Sloga posljednja, bez bodova.

r.s.

Veliki uspjeh Samoborki na Prvenstvu Hrvatske u hrvanju za žene

Iris Maria i Nikolina Šlatka višestruke prvakinje

Iris Maria i Nikolina Šlatka višestruke prvakinje-1

Hrvački klub Okami ostvario je sjajan uspjeh na Prvenstvu Hrvatske u hrvanju za žene, održanom ove subote u Slatini.

Samoborski klub je na svojem prvom nastupu na državnoj smotri osvojio čak 5 državnih medalja.

Iris Maria Šlatka u svom prvom nastupu u dresu Hrvačkog kluba Okami Samobor postala je prvakinja Hrvatske u tri uzrasta: za juniorke, mlađe seniorke i seniorke.

Uz to Hrvački klub Okami dobio je još jednu juniorsku prvakinju, Nikolinu Šlatka, koja je u uzrastu kadetkinja uz to osvojila i broncu. Iza njih stoji sjajan tim sportskih stručnjaka koji su ih pripremali, treneri Mario, Hrvoje. Karlo, Luka, Dubravko te trenerica Alesia.

Priključite se trofejnom Hrvačkom klubu Okami i trenirajte s prvakinjama države i članicom reprezentacije Hrvatake!

Dobro došli u Okami dvoranu na 2. katu bivše SAMA-e u Gajevoj 48.!

r.s.

Prva hrvatska liga – zapad

Zmajice slavile, dečki posrnuli

Protekle su subote samoborske stolnotenisačice u sastavu: Zara Ilić, Tena Kovaček i Ana Znika osovojile su nove prvenstvene bodove u Prvoj hrvatskoj ligi – zapad, savladavši u Baškoj Vodi ekipu Uranie rezultatom 4:0.

Ştolnotenisači Samobor doživjeli su dva nova poraza u istom rangu natjecanja. Hrvoje Mihalić, Pavao Jozić i Antonio Brakus na gostovanjima u Dugoj Resi i Zaboku poraženi su rezultatima 4:0 i nisu se uspjeli pomaknuti sa začelja prvenstvene ljestvice.

Mlada ekipa samoborskih “zmajeva”, u sastavu Mateo Terihaj, Fran Šimunović i Ivan Knežević, na gostovanju u Rudešu ostvarila je pobjede rezultatima 4:3 i 4:2.

R.S.

4. NL središte Zagreb – B - 17. kolo Moslavina - Tigar Sveta Nedelja 3:1 (1:0)

Stigao i prvi prvenstveni poraz

4. NL središte Zagreb – B - 17. kolo
Moslavina - Tigar Sveta Nedelja 3:1 (1:0)

KUTINA – Gradski stadion

Sudac: Vuković (Sveti Ivan Zelina)

Pomoćnici: Jantoljak (Vrbovec) i Škof (Sveti Ivan Zelina)

Strijelci: 1:0 Miklić(24), 2:0 Batarelo(52), 2:1 Kotarski(68), 3:1 Lončarević(90)

MOSLAVINA: Kovačić, Losso, Crnoja (od 59. Milinković), Jurčević, Slekovac, Batarelo (od 84. Grgić), Ostojić (od 59. Zavoral), Burić (od 72. Horvat), Dajčar (od 72. Ćosić), Škurla, Miklić (od 84. Lončarević)

Trener: Siniša Grubišić

TIGAR RAKITJE: Razum, Sviben (od 46. Mohač), Kotarski, Starčević (od 46. Držić), Matošević, Brujić, Galić, Pokrivač, Višić, Rak (od 65. Mandić), Derkuća

Trener: Ratko Ninković

Igrač susreta: Borna Miklić (Moslavina)

U 17. kolu završen je dugi niz neporaženosti lidera iz Rakitja jer je prvi prvenstveni poraz momčadi Tigra u derbiju kola nanijela Moslavina pobjedom od 3:1. Sredinom prvog dijela domaćine u prednost od 1:0 dovodi Miklić, a odmah početkom nastavka slavlje na tribinama povećava Batarelo. Gosti se vraćaju u dvoboj golom Kotarskog u 68. minuti, a igra na sve ili ništa donijela je Tigra ništa jer u sudačkoj nadoknadi potvrdu pobjede momčadi iz Kutine donosi Lončarević.

Nakon sedamnaestog kola vodi Tigar Sveta Nedjelja s 44 boda, drugi je Naftaš Ivanić s 40, dok je TOP na 12. mjestu sa 17 bodova.

4. NL središte Zagreb – B - 17. kolo TOP – Ban Jelačić 1:1 (1:1)

Domoaći žale za izgubljena dva boda

TOP – Ban Jelačić 1:1 (1:1)

Sudac: Iličić

Pomoćnici: Radoš i Maras (svi iz Dugog Sela)

Strijelci: 0:1 Artuković(19), 1:1 Maravić(24)

TOP: Šaplek, Garašić, Kufek, Žuti, Balen, Salopek (od 15. Kostanjski), Makarun (od 55. Sopić), Maravić (od 82. Jakovljević), Holetić, Naglić (od 67. Delač), Ivanović

Trener: Milan Marinić

BAN JELAČIĆ: Marković (od 46. Buđak), Rovišan, Landeka (od 30. Nezirović; od 90. Panžić), Simichen, Bubalo, Milatović (od 61. Miletić), Klasnić, Ivanković, Artuković (od 61. Augustić), Hrženjak (od 80. Memić), Nikić

Trener: Hrvoje Jančetić

Igrač susreta: Antonio Maravić (TOP)

Po bod svakom rezime je susreta u Kerestincu, gdje u konačnici domaćini mogu žaliti što nisu osvojili sva tri. Oba dva gola postignuta su u prvih 45 minuta. Za prednost gosta zaslužan je Artuković golom iz 19. minute, kojeg je samo 5 minuta kasnije poništio Maravić. Do kraja dvoboja igrači TOP – a imali su više prilika za rezultatsku prednost, no ni jedna od njih nije urodila drugim golom u mreži gosta iz Vukovine.

Nakon sedamnaestog kola vodi Tigar Sveta Nedelja s 44 boda, drugi je Naftaš Ivanić s 40, dok je TOP na 12. mjestu sa 17 bodova.