3. NL Centar - 19. kolo Samobor – Vrapče 4:4 (4:0)

3. NL Centar - 19. kolo
Samobor – Vrapče 4:4 (4:0)

Sudac: Jokić

Pomoćnici: Stanković i Žiger (svi iz Zagreba)

Strijelci: 1:0 Kulenović(17), 2:0 A. Regović(20), 3:0 Brdarić(39), 4:0 K. Regović(43), 4:1 Kelava(69), 4:2 Tomšić(70), 4:3 Diego(84), 4:4 Diego(90)

SAMOBOR: Klemenčić, Matas, Giason (od 62. Razum), Novak, Kulenović (od 56. Krajačić), A. Regović, K. Regović, Brdarić, Kopić, Pezo (od 87. Severec), Brdek

VRAPČE: Ševerdija, Vučemilović, Gjaja, Bošnjak (od 46. Čosić), Diego, Tomšić (od 75. Bojko), Pudić (od 46. Špišić), Kelava, Tolić (od 46. Srpak), Pađen, Markušić

Trener: Denis Bezer

Igrač utakmice: Diego (Vrapče)

Da je u nogometu sve moguće pa i ne pobjediti kad 20 minuta prije kraja susreta vodiš 4:0, pokazao je dvoboj Samobora i Vrpča u 19. prvenstvenom kolu ovaj vikend. Komforno vodstvo od četiri gola prednosti koju su domaćini imali nakon što su u prvih 45 minuta igre nadigrali gosta iz Zagreba, igrači Svena Raića prosuli su u manje od polovice nastavka. Poništavanje pogodaka braće Regović, Kulenova i Brdarića krenulo je u 69. i 70. minuti kad s dva vezana pogotka gosti dolaze na 4:2. Upornost igrača Vrapča isplatila se u zadnjih 10 – ak minuta zahvaljujući Diegu koji je prvo realizirao nepotreban jedanaesterac koji je učinila domaća obrana, a onda i u 90. minuti iz gužve pred Klemenčićevim vratima još jednom šokirao domaćina za ukupnu podjelu bodova.

Nakon devetnaestog kola vodi Segesta s 39 bodova, drugo je Lučko s 37, Samobor je 14. s 20, dok je Sava Strmec na 17. mjestu s 14 bodova.

3. NL Centar - 19. kolo Sava Strmec – Gaj Mače 0:0

Stigli do boda i prekinuli niz poraza

Sava Strmec – Gaj Mače 0:0

STRMEC – Sportski centar Lazina

Sudac: Barišić

Pomoćnici: Jurčec i Jurišić (svi iz Zagreba)

SAVA STRMEC: Đurdek, Marić, Vidović, Suljić (od 78. Bakula), Maruna (od 72. Horvatinec), Kovač, Sečenj, Karamatić, Daggash, Nakić (od 72. Petravić), Žitković (od 78. Plojović – Beriša)

Trener: Ivan Piplica

GAJ MAČE: Babić, Sambol, Haramustek, Cvrtila (od 17. Šoštarić), Šaban (od 72. Plehan), Nikolić, Deak, Kovač (od 77. Sedak), Mazalović, Kovačić, Baneković (od 46. Vukadin)

Trener: Marijan Glavica

Igrač utakmice: Dominik Babić Gaj Mače)

U trećem proljetnom nastupu igrači Save upisali su prvi bod pa je barem tako prekinut niz od prvenstvena poraza. Na Lazini je 150 gledatelja ostalo uskraćeno za pogotke najviše zahvaljujući vratarima koji su zaključali svoja vrata i svojoj ekipi priskrbili novi prvenstveni bod.

Prva košarkaška liga Samobor - Jazine Arbanasi 107:97

Maestralni Simon vodio do pobjede

Prva košarkaška liga
Samobor - Jazine Arbanasi  107:97

Samoborski košarkaški “Risovi” ostvarili su u nedjelju, 10. ožujka, novu prvenstvenu pobjedu u Prvoj košarkaškoj ligi. Bili su bolji od ekipe Jazine Arbanasi rezultatom 107:97.

Uspavano su Samoborci krenuli u susret pa su Zadrani u prvoj četrvtini imali prednost od 8 koševa. No, do velikog odmora naši košarkši uspijevaju dostići i prestići tu razliku pa na poluvrijeme odlaze s vodstvom 49:46.

Treću četvrtinu momčad Samobora riješava u svoju korist s novih 10 koševa prednosti, a onda slijedi bespotrebno opuštanje pa Zadrani malo prije kraja stižu na 5 koševa zaostatka. Ipak u zadnjim minutama Kruno Simon ne dozvoljava nikakvo iznenađenje nego rutiniranom realizacijom osigurava “Risovima” nove bodove.

Simon je, s 30 koševa, 10 skokova i 10 asistencija, bio prvo ime utakmice, a uz njega bolji od ostalih kod Samoboraca bili su Karlo Lukačić (23 koša, 8 skokova i 2 asistencije), te Lovro Mandalinić (19 koševa i 3 asistencije). Kod Zadrana najefikasniji Šare s 29 koševa, te Zovko s 14 koševa.

Samobor je sada na 5. mjestu ljestvice s istim brojem bodova kao i četvrti Zagreb, te s dva boda zaostatka za trećeplasiranom Goricom. A u slijedećem 23. kolu naši će košarkaši gostovati kod ekipe Gorice.

r.s.

4. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige Osijek - Rudar 23:21

Rudarima derbi protiv Osijeka

4. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige
Osijek - Rudar 23:21

Rukometaši Rudara u 4. kolu Lige za ostanak Paket24 Premier lige slavili su u derbi utakmici protiv Osijeka 23:21.

Dominirale su obrane u utakmici koju je bolje otvorila domaća momčad, imali su i plus 4, ali do poluvremena Osijek vraća utakmicu u egal pa se na odmor odlazi sa 9:9.

U nastavak gosti ulaze bolje, imaju 4 gola prednosti, ali ovaj put Rudari anuliraju zaostatak, a u samu završnicu ulaze s minimalnom prednosti koju zadržavaju za vrijedne bodove.

Vito Glivetić, Tomislav Grgečić i Andro Lopac zabili su po 4 gola, a Vladimir Gošić imao je 11 obrana za Rudare, dok je kod gostiju najučinkovitiji bio Karlo Vašarević s 8 golova, a golman Lovro Fajhaut imao je čak 17 obrana.

r.s.

19. kolo Prve hrvatske lige – sjever Đakovo - Rudar 2 31:26

Mladi Rudari posrnuli u Đakovu

Rukometaši Rudara 2 u 19. kolu Prve hrvatske lige – sjever igrali su gostujuću utakmicu u Đakovu protiv istoimenog domaćina i izgubili 31:26. Do poluvremena je domaćin imao 4 gola prednosti, tu je prednost držao i većim dijelom drugog poluvremena, da bi 9 minuta prije kraja mladi Rudari ipak stigli na samo minus 2, ali više od toga nisu mogli.

Fran Martinko zabio je 6 golova, Petar Stanić, Jakov Juras i Emanuel Šima Jurić po 3 za Rudar 2, a kod domaćina Filip Carević je zabio najviše, 7 golova.

r.s.

16. kolo II. HRL-zapad Samobor - Trešnjevka 19:34

“Lavice” poražene od Trešnjevke

16. kolo II. HRL-zapad
Samobor - Trešnjevka  19:34

U 16. kolu II. HRL-zapad rukometašice Samobora ugostile su vodeću ekipu lige Trešnjevku i doživjele poraz rezultatom 19:34.

Najefikasnije u redovima “Lavica” bile su Dora Kanceljak sa 6 pogodaka, te Lorena Belanić, Nika Kovač i Ema Dravinec s 3 pogotka. Kod Trešnjevke najučinkovitije su bile Mihaela Nemčić i Nives Stanić sa po 8 zgoditaka.

Samobor je na 12 bodova i 8. mjestu, a 16. ožujka dočekuju ekipu Murvice.

r.s.

Karate turnir u Opatiji

Tri medalje stigle u Breganu

Na karate turniru u Opatiji sudjelovala su 464 natjecatelja iz Hrvatske, BiH, Slovenije i Mađarske, a uspješan nastup imale su članice Karate kluba Bregana, koje su osvojile tri medalje.

Najuspješnija je bila Alisa Ema Jurjević, koja je osvojila srebro u kategoriji kadetkinja do 54 kg.

Brončane medalje osvojile su Emilija Mustafić u kategoriji kadetkinja preko 61 kg i Lara Svinjarić u kategoriji učenica preko 54 kg.

r.s.

Prvenstvo Hrvatske u dvorani u paraatletskim disciplinama

Antonio Kosmat prvak na 400 metara

Antonio Kosmat prvak na 400 metara-1

Prvenstvo Hrvatske u dvorani u paraatletskim disciplinama održano je po prvi put u subotu uz sudjelovanje 13 klubova sa 129 startova.

Samoborski paraatletičar Antonio Kosmat, kategorija T38, natjecao se na 60 metara i osvojio 1. mjesto rezultatom od 7,80 sekundi u spojenim kategorijama T-37-38.

Na 400 metara T-20-38-44 s vremenom od 56,60 sekundi Antonio je srušio državni rekord i osvojio još jednu zlatnu medalju te stekao titulu državnog prvaka na 400 metara.