21. kolo Prve muške lige Stoja - Samobor 87:92

“Risovi” u Puli do novih bodova

21. kolo Prve muške lige
Stoja - Samobor  87:92

Samoborski košarkaši osvojili su, u 21. kolu Prve muške lige na gostovanju kod Stoje u Puli, nove prvenstvene bodove. Samoborci su pobijedili rezultatom 92:87, nakon izuzetno napete završnice u kojoj je odlučujuću ulogu odigrao Kruno Simon postigavši najprije važnu tricu, a odmah potom i sigurnom realizacijom dva slobodna bacanja.

Prve dvije četvrtine protekle su u vrlo efikasnoj igri obje momčadi, a obrane kao da nisu postojale, pa se na poluvrijeme otišlo s izjednačenih 61:61!

U trećoj četvrtini “Risovi” stvaraju 6 koševa prednosti, a u posljednoj dionici igre, nošeni brojnom i glasnom publikom, domaćini uspijevaju izjednačiti rezultat na 87:87 manje od minutu prije kraja susreta. Onda na scenu stupa Simon i majstorskom završnicom odvodi Samoborce do pobjede.

U redovima Samobora ,osim Simona koji je ubacio 25 koševa, uz 10 asistencija, odlični su bili Mandalinić sa 16 koševa i 4 asistencije, Majić sa 17 koševa, te Strunjak sa 14 koševa.

Kod Stoje najefikasniji Gustovarac s 19 koševa, te Kordiš i Maljić koji su ubacili po 18 poena.

Samoborci su ovom pobjedom ostali na 5. mjestu ljestvice s bodom manje od četvrtog Zagreba, i dva boda zaostatka za trećeplasiranom Goricom.

r.s.

3. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige Moslavina - Rudar 24:26

Rudari stigli do važnih gostujućih bodova

3. kolo Lige za ostanak Paket24 Premier lige
Moslavina - Rudar 24:26

Rukometaši Rudara u 3. kolu Lige za ostanak Paket24 Premier lige osvojili su važne gostujuće bodove. U Kutini su bili bolji od Moslavine 26:24.

Domaćin je bolje ušao u susret, a u 20. minuti imali su tri gola prednosti. No, do kraja poluvremena Rudari preuzimaju konce igre, domaćina ostavljaju bez pogotka i prvu dionicu igre završavaju prednošću 13:12. U nastavku se domaća momčad držala početnih 10-ak minuta, do rezultata 17:17, a tada Rudari rade seriju 6-1 za miran ulazak u završnicu susreta i bodove koji ih pozicioniraju na 6. mjesto Lige za ostanak.

Fran Kasap zabio je 6 golova, najviše u redovima Rudara, po 4 Andro Lopac, Matej Štajnkler i Vito Glivetić, a Vladimir Gošić imao je 13 obrana. Kod domaćina Daniel Vusić bio je najefikasniji sa 6 golova.

Rudar sad ima 12 bodova, koliko i Metković te Trogir i Dubrava koji igraju danas, ali i utakmicu manje – odgođeni susret 1. kola protiv Gorice Rudari će odigrati u srijedu, 6. ožujka u 19 sati i 30 minuta u Velikoj Gorici.

r.s.

18. kolo Prve hrvatske lige – sjever Rudar - Slatina 28:28

Mladim Rudarima poslije puno preokreta bod

18. kolo Prve hrvatske lige – sjever
Rudar - Slatina  28:28

Rukometaši druge momčadi Rudara u 18. kolu Prve hrvatske lige – sjever ugostili su Slatinu i odigrali 28:28 u borbi za 5. mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

Utakmica u Rude Areni bila je puna preokreta, do sredine prvog poluvremena vodili su mladi Rudari, potom igrači Slatine prelaze u vodstvo i nakon prvih 30 minuta igre imaju 11:15.

U nastavku Rudari vraćaju utakmicu u egel, potom se igra gol za gol do završnih 10 minuta kad mladi Rudari prelaze u vodstvo s dva gola prednosti. No serijom 3:0 Slatina u posljednje sekunde utakmice ulazi s golom prednosti, da bi Jan Škreb zabio za konačnih 28:28.

Petar Stanić zabio je 7 golova, Jakov Juras 5, a Fran Martinko i Dorian Gorički po 4 za Rudar 2, kod gostiju Filip Mataija s 9 i Ivan Repić s 8 golova bili su najučinkovitiji.

r.s.

9. kolo Prve hrvatske lige – zapad

Samoborke slavile protiv Velike Gorice

Samoborske stolnotenisačice odigrale su dva susreta 9. kola Prve hrvatske lige – zapad.

Protiv zagrebačkog Merxa rutinirano su uzele bodove pobjedom 4:1, a protiv, u tom trenutku drugoplasirane, Velike Gorice, “Zmajice” su na krilima raspoložene Zare Ilić stigle do slavlja 4:3.

Stolnotenisači Samobora ugostili su momčad Libertasa 2 iz Dubrovnika i izgubili 4:2, dok je mlada ekipa Samobora u 2. HL Regija srednja Hrvatska, u 1. susretu kola, izgubila od Susedgrada 4-3, a u drugom susretu bili su bolji od krapinskog Zagorca 4-2.

r.s.

Proglašenje najboljih sportaša Zagrebačke županije

Sadea Bećirović ponovno najbolja

Sadea Bećirović (Karate kluba Samobor) i Alen Kujundžić (Kuglački klub Zaprešić) najbolji su sportaši Zagrebačke županije za 2023. godinu. Priznanje za najbolju žensku ekipu dobile su rukometašice Ženskog rukometnog kluba Dugo Selo ’55, a u muškoj kategoriji Hrvatski nogometni klub Gorica. Nagrada za životno djelo posthumno je dodijeljena Jaskancu Predragu Bošnjaku, osnivaču Atletskog kluba Jastreb 99.

Niko Stojanović sportska nada Zagrebačke županije

Niska uspjeha vrijedna divljenja

Niska uspjeha vrijedna divljenja-1

Niko Stojanović, član Kyokushin karate kluba Domenica Sveta Nedelja, proglašen je za sportsku nadu do 15 godina na Izboru sportaša Zajednice sportskih udruga i saveza Zagrebačke županije za 2023. godinu, održanom 1. ožujka u Jastrebarskom, a nagrada je to za sportske rezultate koje je Niko postigao u 2023. godini:

- 18. kup Domenice (Sveta Nedelja, 4. 3.) – 1. mjesto u borbama mlađih juniora -70 kg i 4. mjesto u katama juniora

- Tanin Open 2023 (Sevnica, Slovenija, 22. 4.) – 1. mjesto u borbama starijih kadeta +60 kg, 1. mjesto u katama Kyu starijih kadeta, 1. mjesto u katama Open starijih kadeta i 1. mjesto u Tobi Mae Geri (izvođenje nožne tehnike u skoku) starijih kadeta