Liga za ostanak Samobor – Jazine Arbanasi 92:75

Još jedna važna pobjeda Samoboraca

Liga za ostanak
Samobor – Jazine Arbanasi 92:75

Košarkaši Samobora u subotu, 30. travnja, na parketu "Samobor Arene" ostvarili su novu, značajnu pobjedu u Ligi za ostanak u prvoligaškom društvu. Risovi su savladali vrlo snažnu ekipu Jazine Arbanasi rezultatom 92:75.

U samoborskoj momčadi najefikasniji je bio Lukas Šuvak s 21 košem, Nikola Ivanković je postigao 20, a Kruno Macner 18 poena. Kod Zadrana najučinkovitiji su bili Anton Kazarnovski sa 17, i Ante Beljan sa 14 koševa.

Na fotografiji je detalj s prošle prvenstvene utakmice Risova protiv Kvarnera u Rijeci.

Premijer liga – Liga za ostanak, 9. kolo Rudar - Moslavina 31:23

Sve bliže cilju - ostanku u ligi

Premijer liga – Liga za ostanak, 9. kolo
Rudar - Moslavina 31:23

Na krilima svojih brojnih i bučnih navijača rukometaši Rudara u subotu, 30. travnja, u 9. kolu Lige za ostanak u premijerligaškom društvu savladali su kutinsku Moslavinu rezultatom 31:23.

Tako su igrači trenera Brnasa osvojili bodove koji im jamče najmanje kvalifikacije, a možda i siguran ostanak.

Najefikasniji igrač Rudara bio je Lovro Gaća s 11 pogodaka, dok je u gostujućoj ekipi Karlo Kligl postigao 6 zgoditaka.

U zadnjem kolu Lige za ostanak Rudari će idućeg vikenda gostovati u Trogiru.

2. HRL – zapad ŽRK Samobor – Škola rukometa Karlovac 32:22

Na kraju odlično 5. mjesto!

2. HRL – zapad
ŽRK Samobor – Škola rukometa Karlovac 32:22

U zadnjem prvenstvenom kolu 2. HRL-zapad rukometašice Samobora pobijedile su u subotu, 30. travnja, ekipu Škole rukometa Karlovac rezultatom 32:22 i osvojile 5. mjesto u konačnom poretku.

Nakon očekivanog poraza u Labinu protiv Rudara, Lavice su se brzo vratile na pobjednički kolosijek i bez većih problema upisale pobjedu protiv gošći iz Karlovca, koje su se dobro držale tek u prvoj dionici.

Time su samoborske rukometašice pobjednički okončale ovu sezonu i osvojile visoko 5. mjesto, za koje su im tek rijetki davali izgleda.

Memorijal Damir Milatović

Zlato i dvije bronce za judaše Okamija

Već tradicionalno Judo klub Okami nastupio je na turniru Memorijal Damir Milatović u Pisarovini, a u subotu, 30. travnja, nastupilo je 11 judaša uzrasta U10, U12, U14 i U16. U iznimno jakoj konkurenciji turnir je okupio 541 natjecatelja iz 39 klubova, a članovi Okamija osvojili su tri odličja.

Nikolina Šlatka osvojila je zlatnu medalju u dobnoj skupini mlađih kadetkinja U16 do 52 kg. Nastup je bio bez greške u 4 sjajne borbe za uživanje u prikazanom judu te je zasluženo najviše postolje.

Ana Vita Šlatka osvojila je brončano odličje u dobnoj skupini U14 do 48 kilograma. Njen nastup pratio je dogovorenu taktiku kojom je došla do medalje.

Leon Janušić osvojio je brončano odličje u dobnoj skupini U10 do 42 kilograma na svom prvom natjecanju te dokazao da se upornim radom i dogovorenim planom s trenerom može probiti led na najsjajniji način.

Petar Dutković nastupio je u dvije dobne skupine U14 i U12 do 34 kg i došao tik do postolja osvojivši 5. i 7. mjesto sa 7 odrađenih borbi na ovom turniru. Malo je nedostajalo za medalju, ali obzirom na njegov potencijal to će doći s turnirima u nogama.

Nastupili su i Mihael Mahović, Leo Rajtar, Mateo Hanžek, Tena Fureš, Antonija Dömötörffy u uzrastu U14, Karlo Stanić u uzrastu U12 te Šimun Klepić u uzrastu U10.

Ekipu su vodili treneri Dubravko Šlatka i Tomislav Dömötörffy.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 24. kolo

Pobjeda Bregane, poraz Rakovog Potoka

Dinamo (J) – Bregana 2:4

(Konjevod '13, '88; Hribar '25, Škacan '48, Radovanić '73, '90)

Klas – Zrinski 1:1

(Gusak '85; Brdarić '45)

Sloga – Rakov Potok 1:0

(Sertić '27)

Nakon dvadesetčetvrtog kola vodi Naftaš Ivanić s 55 boda, 2. je Bregana s 45, Rakov Potok je 10. s 32, dok je Zrinski na 12. mjestu s 28 bodova.

1. županijska nogometna liga zapad – 20. kolo

Klokočevac čvrsto drži vrh tablice

Klokočevac – Mladost (KD) 3:1

(Sodič '40, Babojelić '69, Ahlin '90; Nežić '30)

Sloga SU – ZA (O) - Pušća 2:1

(Sapanjoš '79, Masnjak '90; Teklić '66)

Novaki – Mladost (KS) 0:6

(Marinović '11, '70, Kelečić '24, Hrkač '45, Koažrec '50, Sirovica '85)

Nakon dvadesetog kola vodi Klokočevac s 51 bodom, 2. je Jamnica s 42, Sloga SU ZA (O) je 5. s 31, dok su Novaki na 12. mjestu s 14 bodova.