Paket 24 Premijer liga – Liga za ostanak, 7. kolo Rudar – Trogir 21:19

Izuzetno važna pobjeda Rudara

Paket 24 Premijer liga – Liga za ostanak, 7. kolo
Rudar – Trogir 21:19

Rukometaši Rudara upisali su izuzetno važnu pobjedu u 7. kolu Lige za ostanak Paket 24 Premijer lige. U Rude Arenu u subotu, 9. travnja, stigao je Trogir, koji Rudarima nije ostao u lijepom sjećanju, jer su ih gosti u prvom ovosezonskom srazu lagano dobili sa 7 razlike. Ipak, na svom parketu Rudari su se pokazali u puno boljem izdanju i slavili sa 21:19.

Prepoznatljivom, čvrstom obranom Rudari su kontrolirali veći dio susreta, na poluvremenu imali 10:7, u drugom dijelu u više navrata odlazili i na 4 razlike, no gosti su ipak momčad koja je drugoplasirana u Ligi za ostanak pa je do izražaja došla i njihova kvaliteta, tako da je na ulasku u završnicu utakmice Trogir stigao na gol zaostatka.

U 57. minuti bilo je 20:19 za Rudare, a tada Mihael Trčak zabija svoj 4. gol za konačni rezultat i bodove koji bi u konačnom raspletu mogli značiti razliku između ostanka ili ispadanja iz premijerligaškog društva.

Rudari su na 7. mjestu s 13 bodova, jednim više od Umaga, a 4 manje od Karlovca na poziciji iznad.

U redovima Rudara najefikasniji je bio David Špiler sa 6 pogodaka, kod gostiju Luka Piteša je zabio 5.

1. Muška liga – Liga za ostanak, 5. kolo Samobor – Medveščak 73:70

Pobjedom dijele drugo mjesto

1. Muška liga – Liga za ostanak, 5. kolo
Samobor – Medveščak  73:70

Košarkaši Samobora upisali su pobjedu u 5. kolu Prve muške lige za ostanak. U dramatičnoj završnici domaćeg susreta protiv Medveščaka slavili su tricom Nikole Ivankovića za konačnih 73:70 i bodovno izjednačenje s Jazine Arbanasima na 2. mjestu prvenstvene ljestvice i 2 boda zaostatka za vodećim Kvarnerom 2010.

Risovi su bolje ušli u utakmicu i prve dvije četvrtine okončali s 34:26. Djelovalo je da će Samobor i u trećem ovosezonskom srazu s "medvjedima" rutinirano do trećeg trijumfa, međutim, gosti su anulirani zaostatak početkom posljednje četvrtine i utakmica je ušla u igru koš za koš.

U završnih 30 sekundi, nakon koša Borne Živkovića, ušlo se sa 70:70, a tada Nikola Ivanković pogađa svoju 6. tricu iz 10. pokušaja. Gostima je ostalo 10-ak sekundi za završni napad, ali pokušaj trice Ivana Živkovića nije ušao.

U redovima Samobora, uz Ivankovićevih 29 koševa, još je Lukas Šuvak bio dvoznamenkasti s 13, dok je kod gostiju najviše zabio Borna Živković, 23 koša, a Timur Šabić i Luka Skorić po 18, odnosno 13 koševa.

2. Hrvatska rukometna liga – zapad, 20. kolo ŽRK Samobor – Murvica 27:23

Prelomile za 10. pobjedu

2. Hrvatska rukometna liga – zapad, 20. kolo
ŽRK Samobor – Murvica  27:23

Rukometašice Samobora u susretu 20. kola 2. Hrvatske rukometne lige zapad u nedjelju, 10. travnja, protiv ekipe Murvice upisale su vrijednu domaću 27:23 pobjedu. Očekivano je susret bio dugo izjednačen, do 40. minute igralo se gol za gol, no tada Lavice imaju 5-minutno razdoblje u kojem rade 4-0 seriju i tu je susret bio prelomljen za 10. prvenstveni trijumf igračica Samobora i obranu 5. mjesta.

Karla Brakus zabila je 12 golova, a Lucija Švigač, Matea Katanec i Dora Kanceljak zabile su po 4 gola.

2. Hrvatska rukometna liga – sjever, 21. kolo Marof – Rudar 2 25:38

Pobjedom zadržali drugo mjesto

2. Hrvatska rukometna liga – sjever, 21. kolo
Marof – Rudar 2  25:38

U 21. kolu 2. Hrvatske rukometne lige sjever, rukometaši Rudara 2 stigli su do svoje 14. prvenstvene pobjede. U gostima kod Marofa slavili su rezultatom 25:38 i ostali na 2. mjestu ljestvice s 11 bodova manje od vodeće Rugvice, a 3 boda više od 3. Ivančice, koja ima i dva susreta manje.

Petar Stanić zabio je 9 golova, Tomislav Grgečić 6, a Luka Barišić Jaman 5 golova za mlade Rudare, dok je u domaćim redovima najučinkovitiji bio trojac Jarža – Mlinarić - Ipša s po 6 golova.

(Hrkač '31; Franjičević '46, '52)

Nakon sedamnaestog kola vodi Klokočevac s 44 boda, 2. je Jamnica s 36, Sloga SU ZA (O) je 8. s 25, dok su Novaki na 12. mjestu s 14 bodova.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 21. kolo

Rakov Potok i Bregana pobjednički

Rakov Potok – Dinamo (J) 7:3

(Peršin '9, '56, '86, Jerković '12, '40, Mihaljević '49, Balen '84; D. Konjevod '34, A. Konjevod '44, '54)

Zrinski – ŠNM Naftaš Ivanić 0:1

(Šeremet '8)

Bregana – Strmec 2:0

(Kostanjski '2, M. Škacan '90)

Nakon dvadesetprvog kola vodi Naftaš Ivanić s 46 bodova, 2. je Ban Jelačić s 40, Bregana je 3. s 39 bodova, Rakov Potok je 7. s 32, dok je Zrinski na 14. mjestu s 21 bodom.

51. Zlatni pojas Čačka - Srbija

Sadea i Dino osigurali prvenstvo Europe

U sklopu plana i programa seniorske reprezentacije za prvenstvo Europe (Turska, 26.-29. svibnja) dvoje naših kandidata nastupilo je na 51. Zlatnom pojasu Čačka, vrlo jakom turniru koji je okupio sportašice i sportaše iz 14 država.

Nakon osvojene titule prvakinje države u kategoriji do 68 kg Sadea Bećirović je 9. travnja u Čačku odradila još jedan dobar turnir, na kojem je s tri pobjede i jednim porazom osvojila brončano odličje.

To joj je bilo dovoljno da zauzme vodeću poziciju na rang listi svoje kategorije ispred kolegica konkurentica, čime je osigurala nastup na europskom prvenstvu.

Dino Šimunec nije uspio u Čačku doći do kvalitetnijeg rezultata, ali to isto nije uspjelo ni njegovom glavnom konkurentu pa je ostao na vodećoj poziciji kategorije do 75 kg.

Dino je s titulom prvaka države osigurao nastup u Turskoj te će predstavljati hrvatski i samoborski karate na najvećoj europskoj smotri karatea.