Prva muška liga, 9. kolo Samobor – Jazine Arbanasi 82:92

Pali tek u zadnjoj četvrtini

Pali tek u zadnjoj četvrtini-1

U 9. kolu Prve muške lige Samoborci su na domaćem parketu poraženi od momčadi Jazine Arbanasi rezultatom 82:92. Samobor je imao aktivni rezultat do ulaska u posljednju četvrtinu, a tad Zadrani kreću u seriju i na kraju završnu dionicu dobivaju s 34:18.

U redovima Samobora najefikasniji su bili Josip Škara s 24, Nikola Ivanković sa 16 i Karlo Lukačić s 15 postignutih koševa.

Nakon 9. kola Samoborci su na 9. mjestu ljestvice s 11 osvojenih bodova, a u sljedećem 10. kolu gostuju kod vodeće Hermes Analitice.

Zapruđe – Kvarner 2010

Paket24 Premijer liga (Liga A) - 10. kolo Rudar - Karlovac 26:24 (13:11)

Nakon pobjede se ipak malo lakše diše

Nakon pobjede se ipak malo lakše diše-1

U 10. kolu Paket24 Premijer lige rukometaši Rudara upisali su važnu pobjedu protiv Karlovca. U svojoj su Rude Areni pobijedili 26:24 i tom ovosezonskom pobjedom uhvatili priključak s momčadima pri dnu prvenstvene ljestvice.

Rudari su odlično ušli u susret, poveli sa 6:1, da bi gosti iz Karlovca ipak uhvatili priključak i na poluvrijeme se otišlo s vodstvom domaćina od 13:11.

U nastavku Rudar ostaje bez prednosti s poluvremena i u egalu se igra do 10-ak minuta pred kraj, kada domaća momčad radi mini seriju za 2 razlike, koju su uspjeli očuvati do završetaka i konačnih 26:24.

U redovima Rudara Tomislav Štajnkler zabio je 6 golova uz samo jedan promašaj iz igre, Andrej Trčak je dodao 5, a Valentino Runtas, Lovro Gaća i Vid Starčević su zabili po tri gola. Josip Žitković upisao je 8 obrana, a Antonio Otmačić jednu.

Rudari su sad na dvije pobjede i dva remija uz šest poraza. Iako su i dalje posljednji, udaljeni su samo bod od Spačve, a dva od Umaga i Karlovca.

Karlovac – Umag

Dubrava – Rudar (nedjelja, 28. studenoga, 18 sati, SD Dubrava)

Druga hrvatska liga – zapad, 9. kolo Murvica – Samobor 28:29

U završnom napadu stigle do pobjede

U završnom napadu stigle do pobjede-1

U 9. kolu rukometašice Ssamobora gostovale su kod Murvice i upisale vrijednu pobjedu od 29:28 golom Maje Kozlovec u posljednjim trenucima utakmice.

Susret su, inače, bolje otvorile domaće igračice, koje su prvo poluvrijeme stalno bile u rezultatskoj prednosti, da bi se na odmor otišlo s dva gola prednosti za Murvicu.

Početkom drugog poluvremena Murvica odlazi i na pet razlike, no tada igračice trenera Zorana Žitkovića dižu razinu igre u obrani, a u napadu su nezaustavljive bile Maja Kozlovec, Karla Brakus i Lorena Belanić. Samoborke dolaze u egal i na samom kraju, kod izjednačenog rezultata, imaju završni napad koji realizira Kozlovec za svoj 11 gol i četvrtu pobjedu Samobora u prvenstvu.

Samoborke su trenutačno šeste na ljestvici s osam bodova, uz tri utakmice manje odigrane.

Zaprešić – Murvica

Samobor – Rudar (subota, 27. studenoga, 17.30, OŠ B. Tonija)

(Mataušić '30, Kerep '90; Jaki '29)

Nakon petnaestog kola, polovice odigranih susreta, jesenski prvak je Naftaš Ivanić s 34 boda, 2. je Lomnica s 29, Bregana je 5. s 26 bodova, Rakov Potok je 9. s 22, dok je Zrinski na 13. mjestu s 17 bodova.

1. županijska nogometna liga zapad – 13. kolo

Novaki poraženi, Klokočevcu bod

Mladost (L) – Novaki 3:0

(Anzulović '10, Tubikanec '72, Zekić '87)

Sloga SU – ZA (O) – Klokočevac 1:1

(Franjičević '23; Matijaščić '80)

Nakon trinaestog kola, polovice odigranih susreta, jesenski prvak Klokočevac s 32 boda, 2. je Mladost (KD) s 28, Sloga SU ZA (O) je 9. sa 16, dok su Novaki na 13. mjestu s 8 bodova.

4. HNL - Središte B, 15. kolo Sava Strmec – Sutla Laduč 8:0

Strmčanima naslov jesenskog prvaka

4. HNL - Središte B, 15. kolo
Sava Strmec – Sutla Laduč  8:0

Strmec, Grad Sveta Nedelja

Gledatelja: 100

Sudac: Tihomir Sopić (Samobor); pomoćnici: Blaž Crnoja (Vrbovec) i Ivan Bukovčan (Cubinec)

Strijelci: 1:0 – Berisha (4), 2:0 - Držić (7), 3:0 - Mršić (22), 4:0 – Berisha (34), 5:0 - Brkić (49), 6:0 - Barišić (50), 7:0 - Barišić (56), 8:0 - Moštak (65)

Sava Strmec: Đurđek (od 83. Kavčić), Jakovljević, Marić (od 60. Ćaćić), Brkić, Čule, Kos, Držić, Mršić 7 (od 60. Motočić), Manzin (od 60. Petravić), Moštak, Berisha (od 46. Barišić) Trener: Dražen Bobinec

Sutla-Laduč: Galić (od 88. Margetić), Fofana, Debogović, Matejaš, Jozić (od 80. Valenčak), Đeno (od 75. Boranić D.), Skender, Turk, Žižić, Geršak

Trener: Davor Debogović

Igrač Utakmice: Filip Kos

Jedna od iščekivanijih utakmica u bogatoj povijesti Save Strmec završila je kako i dolikuje jesenskom prvaku. Oslabljenji prekosavski susjedi nisu se mogli nadmetati s raspoloženom domaćom ekipom, kojoj je i neriješeni ishod ove utakmice bio dovoljan za željeno osiguranje naslova jesenskog prvaka 4. HNL Središte B.

Euforija koja je zavladala Strmcem nije smela trenera Bobinca i njegovu odličnu momčad. Već u 7. minuti utakmice domaćin je vodio s 2:0 pogocima Berishe i Držića. Do kraja poluvremena zabio je i Mršić te još jednom najbolji strijelac domaće ekipe u dosadašnjem dijelu prvenstva Denis Berisha. Na veliko oduševljenje publike Bobinec je u drugom poluvremenu dao priliku i mladim snagama: Motočiću, Ćaćiću, Petraviću, Kavčiću i Barišiću. Jedan od predvodnika ove mlade generacije, Petar Brkić zabio je gol u 49. minuti i time je dao naslutiti da se Sutli-Laduč loše piše u ovoj utakmici na strmečkoj Lazini. Potom je Dario Barišić zabio svoja prva dva gola u sezoni, a konačnu potvrdu visoke pobjede od 8:0 postavio je Mihael Moštak u 65. minuti utakmice.

Istina je da su gosti u par navrata dobro "rastegnuli" kapetana Đurđeka, ali, kako se kaže, dobra ekipa kreće s odličnim golmanom, a Sava Strmec je ove jeseni posložila odličnu ekipu, od golmana do napadača, naravno i trenera, i samim time zasluženo osvojila titulu jesenskog prvaka spomenute lige.

5. kolo 1. HL zapad

Samoborcima pobjeda u derbiju kola

U subotu, 20. studenoga, odigrano je 5. kolo 1. HL zapad. U derbiju kola, u susretu dvije neporažene ekipe, Samoborci su pobijedili mladu ekipu STK Tis iz Zagreba rezultatom 4-0. Rezultatski izgleda glatko, no moglo je biti i puno drugačije. U prvom meču Ivan Zeljko rutinirano pobjeđuje mlađejuniorskog reprezentativca Leona Benka 3-1, da bi se u drugom meču odvijala prava drama. Alen Jalžabetić, protiv također mlađejuniorskog reprezentativca Ivana Hencela kod rezultata 2-2 u setovima dolazi do dvije meč lopte koje ne uspijeva realizirati. U obratu Hencel dolazi do meč lopte na 10-11, nakon čega je uslijedio poen odluke, u kojem je nakon nekoliko razigravanja sijevnula Jalžabetićeva bekend paralela te uzdrmani Hencel nije više imao odgovora i zasluženo slavi s 13-11.

Tisovci su tražili povratak u susret preko Rine Vidana, trećeg juniora Hrvatske, kojeg motivirani Petar Znika taktički besprijekorno ostavlja na jednom setu i pobjeđuje s 3-1.

U paru Jalžabetić i Zeljko rutinirano pobjeđuju Benak i Hencel 3-2 i slavlje je moglo početi.

U drugom susretu kola Samoborci bez većih poteškoća pobjeđuju STK Zabok sa 4-0.

Za dva tjedna igra se 6. kolo lige, zadnje u jesenskom djelu prvenstva, a Samoborci gostuju u Dubrovniku, kod ekipe STK Libertas 2 i s pravom očekuju pobjedu i jesenski skor prvenstva od 9 pobjeda i 0 poraza.

Djevojke su dočekale ekipu STK Uranije iz Baške Vode i izgubile sa 4-1, dok su u nedjelju igrale otkazni susret 3. kola protiv ekipe STK Jaske iz Jastrebarskog i izgubile sa 4-1. Mlada ekipa Samobora je pokazala borbenost i zalaganje, skupljajući iskustvo za sljedeću sezonu.

Hinomoto IBK kup 2021 – Budimpešta, 10. studenoga

Jedno zlato, dva srebra i šest bronci

Među nešto više od 300 natjecatelja iz 57 klubova i 13 kyokushin organizacija iz Mađarske i Slovačke, ekipa Hrvatskog kyokushinkai saveza iz kluba Domenica Sveta Nedelja u sastavu Niko Stojanović, Viktoria Klemenčić, Alen i Mateo Ćosić te Nika Šemeš, i iz kluba Fortis Samobor kojeg je predstavljala Tihana Jagodić, na posljednjem izdanju Hinomoto kupa u organizaciji IBK Mađarska osvojila je ukupno jedno zlato, dva srebra i šest bronci.

U katama juniorki Nika Šemeš osvojila je 3. mjesto, dok su u istom uzrastu u muškoj konkurenciji braća Mateo i Alen Ćosić osvojili 2., odnosno 3. mjesto. U katama seniorki C kategorije Tihana Jagodić osvojila je 1. mjesto.

U borbama u kategoriji mlađih juniorki Viktoria Klemenčić osvojila je 3. mjesto, dok su u kategoriji mlađih juniora braća Alen i Mateo Ćosić podijelili 3. mjesto. U kategoriji starijih juniorki Tihana Jagodić osvojila je 2. mjesto, dok je u istoj kategoriji Nika Šemeš osvojila 3. mjesto.

Album fotografija s turnira pogledajte na FB stranici Karate Kyokushinkai Croatia, a više o radu klubova Domenica Sveta Nedelja i Fortis Samobor pogledajte na www.karate-kyokushinkai.hr.