1. Muška košarkaška liga - 5. kolo Omiš Čagalj Tours - Samobor 71:50

Domaći agresivnošću do bodova

Domaći agresivnošću do bodova-1

U 5. kolu Prve muške košarkaške lige košarkaši Samobora poraženi su na gostovanju u Omišu od ekipe Omiš Čagalj Toursa rezultatom 71:50.

Risovi su odlično igrali u prve dvije četvrtine i na veliki odmor otišli s prednošću 28:27, no domaćini u trećoj četvrtini podižu agresivnost i stvaraju razliku od 17 koševa. U zadnjoj četvrtini domaća momčad ne dozovoljava Samoborcima rezultatski priključak i bodovi ostaju u Omišu.

Kod Samobora najefikasniji je bio J. Škara sa 16 poena, 6 skokova i 3 asistencije, J.I. Šola s 11 poena i I. Kramarić s 9 poena i 4 skoka.

Amfora – Dubrovnik 69 : 75

RASPORED UTAKMICA 6. KOLA (30. i 31. listopada)

Iz Vinkovaca se vratili s bodom-1

U 7. kolu Paket24 Premijer lige rukometaši Rudara su 23. listopada u Vinkovcima remizirali s ekipom Spačve. Krajnji rezultat bio je 26:26.

Vratari Rudara Žitković i Otmačić odlično su odradili svoj posao i sakupili ukupno 16 obrana, a Andrej Trčak s 10 pogodaka bio je nezaustavljiv za protivničku obranu. Inače, bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj su Rudari samo jedanput imali prednost od dva pogotka, a domaćini četiri puta. Rudari su u posljednjih pet minuta napravili niz od 1:4 i na kraju zasluženo osvojili bod.

REZULTATI 7. KOLA

Gorica – Karlovac 35:24

Spačva Vinkovci – Rudar 26:26

Poreč – Umag 26:19

Dubrava – PPD Zagreb 21:39

PAROVI 8. KOLA (29. i 30. listopada)

PPD Zagreb – Rudar (petak, 29. listopada, 17.30, Kutija šibica)

Gorica – Dubrava

Poreč – Karlovac

Spačva Vinkovci – Umag

2. HRL zapad - 5. kolo Samobor - Zamet 31:28

Pobjedom krenule prema vrhu ljestvice

Pobjedom krenule prema vrhu ljestvice-1

Rukometašice Samobora 23. su listopada izborile novu prvenstvenu pobjedu. Na domaćem parketu bile su bolje od iznimno jake ekipe riječkog Zameta rezultatom 31:28.

U redovima Samobora najefikasnija je bila Maja Kozlovec s 8 pogodaka, a 5 zgoditaka postigla je Dora Kanceljak. Ovom pobjedom Lavice su se bodovno izjednačile s ekipom Zameta na prvenstvenoj ljestvici, pa nakon pet odigranih kola zauzimaju 3. mjesto, s dva boda zaostatka za vodećom ekipom Rudara iz Labina.

Zamet – Zaprešić

Liburnija Opatija – Samobor (nedjelja, 31. listopada, 19.30)

Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzrasne kategorije u borbama - Jastrebarsko, 23. i 24. listopada

Najmlađim borcima šest državnih medalja

Najmlađim borcima šest državnih medalja-1

Tijekom vikenda 23. i 24. listopada u srednjoškolskoj sportskoj dvorani u Jastrebarskom održano je Prvenstvo Hrvatske za mlađe uzrasne kategorije u borbama.

Mladi Karate kluba Samobor, pod trenerskom palicom trenerice Maje Lenard, uspjeli su osvojiti šest državnih medalja te time povećati ovogodišnji zbir osvojenih državnih medalja na 16 u ovoj godini.

Do kraja godine ostala su još prvenstva u katama te u borbama ekipno, na kojima se očekuju dobri rezultati.

U Jastrebarskom su se brončanim odličjem okitili: Viktor Šestan, Emanuel Haramina, Viktor Mazić, Vijeko Kos, Jakov Udovčić i Antonijo Bašić.

Za dva tjedna samoborski karateke putuju u Slavonski Brod na Prvenstvo Hrvatske u katama za mlađe uzraste.

Jedinstvena županijska nogometna liga – 11. kolo

Bregani nula, Rakovom Potoku samo bod

Lomnica - Bregana 3:0

(Mandura '17, Gršić '57, '60)

Rakov Potok – Ban Jelačić 0:0

Zrinski – Strmec 2:4

(Mataušić '43 – 11m, Marić '70; Bičak '17, '36, Mrazović '45; Šilinić '67)

Nakon jedanaestog kola vodi Naftaš Ivanić s 26 bodova, drugi je Turopoljac s 25, Bregana je 4. s 22 boda, Rakov Potok je 7. sa 16, dok je Zrinski na 11. mjestu s 11 bodova.

1. županijska nogometna liga zapad – 9. kolo

SU - ZA i Klokočevac osvojili po bod

Mladost (KD) – Novaki 2:0

(Olovec '25, Nemčić '34)

BSK- Sloga SU – ZA (O) 3:3

(Zendeli '21, '76, Katušić '45; Masnjak '31, '89, Vučur '35)

Jamnica – Klokočevac 0:0

Nakon devetog kola vodi Klokočevac s 22 boda, 2. je Mladost (KD) s 19, Sloga SU ZA (O) je 10. s 9, dok su Novaki na 11. mjestu s 8 bodova.

Prva sjednica novog sastava Izvršnog odbora Samoborskog športskog saveza

Uskoro izbor tajnika/tajnice i izmjene Statuta

U srijedu, 20. listopada, prvu sjednicu u novom sazivu održao je Izvršni odbor Samoborskog športskog saveza. Uoči njihovog okupljanja održana je i sjednica Nadzornog odbora SŠS, na kojoj je za predsjednika izabran Dragutin Marović.

Izvršni odbor jednoglasno je prihvatio radni prijedlog financijskog plana SŠS za iduću godinu težak 8 milijuna i 200 tisuća kuna, a koliki će zapravo biti sportski proračun u 2022. godini znat će se nakon donošenja proračuna Grada Samobora.

Imenovana je i komisija za utvrđivanje formalnih uvjeta za provedbu natječaja za radno mjesto tajnika/tajnice Samoborskog športskog saveza u sastavu Damir Žitković, Martin Komes i Martina Bublić, a odlučeno je da će razgovore s prijavljenim kandidatima obaviti Izvršni odbor u punom sastavu. U radnu skupinu za izradu izmjena i dopuna Statuta SŠS-a imenovani su Žarko Adamek, Damir Frlić, Darko Šimunec, Milan Garašić, Dragutin Marović i Martina Bublić, uz predsjednika Saveza Viktora Jozića, koji će aktivno sudjelovati u radu svih komisija.

Na kraju zasjedanja Izvršnog odbora SŠS-a određena je i komisija za izradu kriterija za vrednovanje sportskih udruga u čijem su sastavu Damir Frlić, Darko Šimunec, Miro Kelečić, Darijo Gaća, Mislav Maroević, Ljiljana Šurbek Bošnjak, Luka Čanak i Matija Razum. Novi kriteriji trebali bi biti izrađeni najkasnije do 1. srpnja iduće godine.

(Radio Samobor)

Koroška Open u Slovenj Gradecu

U Samobor se vratile s dvije bronce

Mlađi kadeti Judo kluba Profectus Samobor nastupili su na turniru Koroška Open, održanom u Slovenj Gradecu, i osvojili dvije brončane medalje. Prva je pripala Niki Slaček u kategoriji do 63 kilograma, a druga Leni Petrinić u kategoriji do 70 kilograma.

Bez medalja su ostali Lana Juric, koja je završila natjecanje na 5. mjestu, te Fredi Pavlović i Matej Dutković koji su zabilježili poraze u uvodnim borbama te nisu imali prilike za osvajanje medalje kroz repasaž.

Turnir Koroška Open slavi 15 godina postojanja i u tom razdoblju postao je jedan od najsnažnijih turnira u regiji, koji je ovom prigodom okupio 422 judaša iz 12 zemalja.

Prvi nastup na ovom turniru zabilježilo je 5 mladih "profectusovaca".

JŽNL – 11. kolo Zrinski – Strmec (B) 2:4 (1:3)

Bodovi na kraju otišli u Strmec

JŽNL – 11. kolo
Zrinski – Strmec (B) 2:4 (1:3)

Farkaševec, igralište SC Široki grm

Gledatelja: 50

Sudac: Meić (Donje Podotočje); pomoćnici: Krznarić i Rožić

Strijelci: 0:1 Bičak (17), 0:2 Bičak (36), 1:2 Mataušić (43 - 11 mt), 1:3 Mrazović (45), 1:4 H. Šilinić (67), 2:4 M. Marić (70)

Zrinski: Cvetković, Koletić (od 55. Kižlin), K. Marić, Otmačić, Ištuk, Kerep, Slaček (od 85. Jelečki), Blažević (od 71. Kobešćak), Klemenčić (od 46. M. Marić), Mataušić

Strmec: Plantić, Mrazović, Novački, Baček, Kranjec, Bičak (od 88. Trčak), Antolković, Bedeković, Posavec (od 77. Bobinec), M. Šilinić, Šavorić (od 40. H. Šilinić, od 89. Ključar)

Trener: Marijan Glavica

Igrač utakmice: Ivan Bičak

S dosta nade prije susreta domaćin je priželjkivao pobjedu i osvajanje tri boda, koja bi Zrinski dovela u dobru poziciju na ljestvici i pred nadolazeće, nimalo lake, utakmice. Ali, nade im nisu ostvarene, jer momčad Strmca zasluženo odnosi bodove iz Farkaševca. Već nakon 36 minuta rezultat je, nakon dva pogotka Bičaka, otišao na stranu gostiju. Domaćin preko Mataušića iz kaznenog udarca smanjuje na 1:2, ali u 45. minuti gosti nakon kardinalne pogreške vratara Cvetkovića preko Blaževića dižu vodstvo na 1:3.

Nije tu bio kraj rezultatske agonije domaćina. Već u 67. minuti lijepa akcija navale gostiju rezultira pogotkom H. Šilinića za 1:4. Domaćin tek tada shvaća situaciju pa je i sama igra dobila neku novu i, recimo, bolju dimenziju. Rezultat svega je i lijep pogodak kojeg su kreirali Ištuk i M. Marić za 2:4. Bilježi se još i jedan nedosuđeni kazneni udarac za domaćina, koji je zaista bio evidentan, ali i pogođena greda od strane Slačeka. Ipak, sve premalo čak i za jedan bod, koji je bio priželjkivan. Trebat će bodove tražiti i na gostovanjima, jer inače će biti sve komplicirano, da ne kažemo loše.

1. HL zapad - 3. kolo

Dečki pobjednički, cure posrnule

Dečki pobjednički, cure posrnule-1

U subotu, 23. listopada, odigrano je 3. kolo 1. HL zapad. Stolnotenisači su u prvom susretu kola dočekali ekipu STK Dugo Selo 2 i pobijedili sa 4-1, a u drugom meču kola igrali su s ekipom STK Velika Gorica i pobijedili sa 4-0.

Nakon prva tri kola Samoborci dijele 1. mjesto na ljestvici s 8 bodova.

Djevojke, isto domaćini, dočekale su ekipu STK Stubica iz Donje Stubice i tijesno izgubile s 3-4.

Za dva tjedna u 4. kolu Samoborci gostuju u Rijeci i Opatiji, a Samoborke u Crikvenici.