RUKOMET - 2. HRL zapad, 2. kolo Rudar – Petrinja 40:31 (22:10)

Lagano do novih bodova

U prvoj prvenstvenoj utakmici pred domaćom publikom u novoj natjecateljskoj sezoni, rukometaši Rudara ostvarili su visoku i uvjerljivu pobjedu nad simpatičnim gostima iz Petrinje. Pred dobro popunjenim tribinama svoje dvorane, Rudari su dobro odigrali prvih 30 minuta i ostvarili visoko vodstvo od 12 pogodaka u svoju korist, čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. U nastavku utakmice, uslijed brojnih izmjena i pomanjkanja motiva u redovima domaćih, gosti uspijevaju smanjiti rezultat i izbjeći rezultatsku katastrofu. U drugom poluvremenu Rudari su zaboravili igrati obranu, a napadi su završavani nakon 10-ak sekundi, najčešće nakon solo akcija, što su gosti iskoristili i postigli čak 21 gol, što se ne pamti na utakmicama Rudara.

Ono što je bilo dobro i veseli viđeno je u prvom poluvremenu, kada su Rudari i bez ovosezonskog pojačanja Tomislava Brnasa pružili dobru i dopadljivu igru, u kojoj su čvrsta obrana i brza tranzicija glavne odlike. Najefikasniji u redovima Rudara bili su Hrvoje Štibohar s 10 i Zvonimir Đikić s 9 postignutih pogodaka, a prve pogotke (3) u konkurenciji drugoligaša postigao je 16-godišnji Tomislav Štajnkler.

U narednom 3. kolu, Rudari se nalaze pred novim iskušenjem kada gostuju kod mlade i vrlo dobro posložene ekipe ZG Dubrave.

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga - 9. kolo

Laduč - TOP 2:0 (1:0)

Blok nije izdržao

LADUČ – SRC Laduč

Gledatelja 250

Sudac: Marko (Ivanić Grad)

Pomoćnici: Čužić (Velika Gorica) i Anić (Ivanić Grad)

Strijelci: 1:0 Nikolić(45), 2:0 Borošak(87)

LADUČ: Belko, Radošević, Aralica, Čičko, Kulenović, Vučetić, P. Balaško, M. Balaško (od 60. Vrhovski), Nikolić (od 60. Dertić; od 70. Boranić), Orsag (od 73. Borošak), Starjački (od 73. Jakovina)

Trener: Davor Orsag

TOP: Pipić, Lisec, Vukas, Klingor (od 46. Novak), Hržić, Vratarić, Perić (od 46. Fabek), Jakopec (od 82. Tolić), Rogić, Žlender, Pejić (od 46. Meglajec)

Trener: Josip Galić

Igrač utakmice: Almin Kulenović (Laduč)

Gosti su u Laduč stigli s namjerom ne izgubiti i tako su se postavili na terenu. Jak blok u obrani zadavao je probleme domaćinima koji su do prednosti stigli u najbolje vrijeme za njih, tik pred smiraj prvog dijela. Strijelac je u 45. minuti bio Nikolić. U nastavku ista priča, a potvrda pobjede za domaćine stiže pred kraj susreta kad na 2:0 glavom postavlja Borošak.

Savski Marof - Sava 1:1 (1:1)

Ipak samo bod

SAVSKI MAROF – Igralište Savskog Marofa

Sudac: Antunović

Pomoćnici: Miličević i Ševek (svi iz Velike Gorice)

Strijelci: 0:1 Martinčević(20), 1:1 Kljajić(42)

SAVSKI MAROF: Šepetavc, Brkljača, Čužić, Sklepić, Radanić, Brdik (od 68. Dumančić), Ladan (od 77. Krstanović), Đeno (od 77. Spasenić), Kljajić, Levanić, Roca

Trener: Miroslav Vuksanić

SAVA: Husak, Drenški, Filipović, Kočnar (od 67. Golemović), J. Matošević, M. Matošević (od 81. M. Radulj), F. Kostanjski (od 88. M. Kostanjski), Ovčariček (od 87. Golubić), L. Radulj, Martinčević, Gavran

Trener: Robert Regvar

Igrač utakmice: Hrvoje Sklepić (Savski Marof)

Igrači Save odnose samo bod iz Savskog Marofa, kod istoimenog domaćina koji je posljednji na tablici. Nakon promašene prilike već u 2. minuti (Matošević glavom), gosti u 20. preciznije gađaju. Na dodavanje Gavrana neobranjivo puca Martinčević. Domaćini do poluvremena izjednačavaju rezultat, finišer lijepe akcije bio je Kljajić. U drugom dijelu domaćini dominiraju terenom, stvaraju prilike, ali njihova nepreciznost i dobar dan Huska rezultiraju podjelom bodova.

Nakon devetog kola vodi Dinamo Hidrel s 21 bodom, drugi je Laduč s 20, Sava je na osmom mjestu sa 14, dok je TOP na dvanaestom mjestu s 10 bodova.