ATLETIKA - Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniorke i juniore

Sve bolji i bolji

Na visokoj ljetnoj temperaturi 23. i 24. lipnja u Zagrebu je, na stadionu HAAK Mladost, održano Pojedinačno prvenstvo Hrvatske za juniorke i juniore. U pratnji trenera Blaža Jankovića na ovom su natjecanju sudjelovali atletičari AK Samobor 2007: juniorka Tara Glaser, junior Lovro Librić, a snagu je s godinu do dvije starijim kolegama odmjerio i mlađi junior Filip Koražija. Odlična motivacija za ovo natjecanje bili su rezultati koje su ovi mladi sportaši postigli 3. lipnja u 3. kolu HALS-a, kada su Lovro Librić i Tara Glaser uz bok sa starijim atletičarima izborili odlične pozicije: Tara je skočila u dalj 4,95 m i osvojila 8. mjesto te 9. mjesto na 100 m, a Lovro Librić je 300 m istrčao za 38,08 sekundi i osvojio 9. mjesto. Filip Koražija je uvjerljivo pobijedio u utrci na 1000 m i s vremenom 2:42,03, sa čak 4 sekunde prednosti, izborio 1. mjesto.

Natjecanje 23. lipnja pokazalo je razinu kvalitete koju ovi mladi samoborski atletičari kontinuirano podižu: Lovro Librić je 100 m otrčao za 11,95 sekundi osvojivši 11. mjesto, a Tara Glaser sve više daje do znanja da imamo skakački dragulj, srušivši osobni rekord u troskoku s 11,15 m, te je posljednjim i najboljim skokom osigurala 4. mjesto u Hrvatskoj. Gledajući njen napredak, u budućnosti se možemo nadati i zauzimanju mjesta na postolju.

Drugi dan natjecanja, 24. lipnja, Tara, Lovro i Filip ponovno su srušili svoje osobne rekorde. Odličnim skokom u dalj od 5 m Tara Glaser je izborila 8. mjesto. U napetoj utrci 400 m prepone Lovro Librić je pokazao kako ga ni 2 mjeseca izostanaka s treninga zbog ozljede ne mogu zaustaviti, jer je nakon brze završne etape otrčao izvrsnih konačnih 1:00,41 i osvojio 4. mjesto, koje mu osigurava odličan pogled na neku buduću medalju. Filip Koražija je nakon napornih treninga i velike količine upornosti u taktički sjajnoj utrci na 800 m sa starijim kolegama osvojio 2. mjesto u skupini, ukupno 6. mjesto u Hrvatskoj i prešao psihološku granicu od 2 minute s odličnim rezultatom 1:59,75, ostavljajući značajan trag samoborske srednje pruge na stadionu HAAK Mladost.