Pomoćnici: Žiljak (Zaprešić) i Grgurić (Brdovec)

Strijelci: 1:0 Celizić(75), 2:0 Benković(83)

BREGANA: Divković, Galinec, Babojelić, Andabak, Horvat, Prelec (od 75. Kovačić), Tančak (od 90. Horvat), M. Bencalić (od 60. Tilić), Celizić (od 89. Biondić), Benković, Runtas (od 84. Lončar)

ZRINSKI TEHNOVENT: Vitko, Stanec (od 46. Bošnjak), Makarun, Ramić, Ištuk, Mandir, Mihelčić (od 60. Murić), Kovačević (od 46. Žganjer), Blažević (od 66. Draclin), Mataušić, Horvat (od 46. M. Bencalić)

Crveni karton: Mandir (30)

Igrač utakmice: Damir Celizić (Bregana)

Vrijedni bodovi za Breganu ostvareni su tek boljom igrom u drugom dijelu. Od događaja prije predaha vrijedi tek istaknuti crveni karton za goste (Mandir) koji je za 30 minuta igre uspio skupiti dvije javne opomene. U nastavku mreže miruju sve do 75. minute kada Celizić školski izvodi slobodni udarac i šalje loptu iza leđa Vitka. U 83. pada odluka o pobjedniku – Benković prati akciju Babojelića te pogađa za 2:0 i šesti trobod ove sezone.

Bestovje – Novaki 0:3 (0:1)

Gostujući susjedi bez milosti

BESTOVJE – Igralište Bestovja

Sudac: Boščak

Pomoćnici: Božić (oba iz Samobora) i Kakuk (Rakitje)

Strijelci: 0:1 Nobilo(27), 0:2 Ivanović(62), 0:3 Miholić(73 – ag)

BESTOVJE: Mar. Đurđević, Stopić, Miholić, Kurtušić, Šimunović (od 77. Briševac), Mat. Đurđević (od 72. Uroić), Zeman, Karačić (od 63. Žanić), Ivanetić (od 59. Babić), Lukač (od 77. Juričić)

Trener: Gordan Copak

NOVAKI: Rebrović, Genus (od 46. Marković), Gajšek (od 29. Ivanović), Barbarić, Žerjav, petković, Šarić, Avsec (od 77. Šeketa), Borić(od 63. Barač), Gotal, Nobilo

Igrač utakmice: Vinko Nobilo (Novaki)

U obračunu susjedskih momčadi iz dna tablice uvjerljivu 3:0 pobjedu odnjeli su gosti iz Novaka. U prvih 45 minuta bolji domaćini, ali njihove pokušaje (3 puta) uspješno brani Rebrović. Na drugoj strani za 0:1 u 27. minuti zaslužan je Nobilo. U nastavku gosti pojačavaju tempo koji domaćini više ne mogu pratiti pa ubrzo Ivanović pogađa za 0:2, a kao točka na „i“ dolazi i autogol Miholića za novi poraz Bestovja.

Rakitje – Dinamo (J) 2:0 (0:0)

Nezaustavljivi Jupić

Sudac: Batušić (Cvetković)

Pomoćnici: Drkulec (Okić) i Čunović (G. Zdenčina)

Strijelci: 1:0 Jupić(57), 2:0 K. Barun(80)

RAKITJE: F. Dorotić, K. Barun (od 86. Mesić), Mikek (od 28. Pavlović), M. Barun, Nujić, L. Dorotić (od 55. Pavić), Jupić, Ivanović, Golub, Prevendar, Brekalo (od 85. G. Dorotić)

Trener: Krešimir Barun

DINAMO JAKOVLJE: Borovec, Gulić, Jelić, Kovačiček, Kovačec (od 66. Malić), Eršek (od 65. Poturica), Grgec, Herić, Starjački, Stojanac, Stanić

Trener: Igor Krsnik

Igrač utakmice: Tomislav Ivanović (Rakitje)

Petoplasirani gosti došli su u Rakitje po sva tri boda i to se najbolje vidjelo u prvih 45 minuta kada su gospodarili terenom i samo sjajne reakcije domaće „jedinice“ Dorotića su bile zaslužne za 0:0. U nastavku druga priča. U 57. ubačaj M. Baruna u 1:0 pretvara u posljednje vrijeme nezaustavljivi Jupić. Dinamovci nakon rezultatskog minusa pokušavaju doći do remija, ali ih je desetak minuta prije kraja presjekao Barunov gol za konačnih 2:0.

Zaprešić – Klokočevac 1:0 (1:0)

Kuš "panenkom" za tri boda

KUPLJENOVO – Igralište Zaprešića

Sudac: Gvozdanović (Jaska)

Pomoćnici: Kelečić (Kozlikovo) i Vujčec (Klinča Sela)

Strijelci: 1:0 Z. Kuš(32 – 11m)

ZAPREŠIĆ: Cingulin, Zeli, M. Kuš, Tkalčević, Martinko, M. Tkalčević, Z. Kuš (od 70. Iveković), Gorjan, Tomić, P. Kuš (od 78. Trbuha), Pokupec (od 62. Galjanić)

Trener: Zdenko Kuš

KLOKOČEVAC: Lalić, Dolić (od 46. Brajković), Ćosić (od 46. Gestić), Lahpamer, Janjić, Vlašić, Kušter, Šicl, Beloša (od 80. Ovčarić), Kasalo (od 46. Matijaščić), Bugarski (od 46. Oroz)

Igrač utakmice: Vedran Cingulin (Zaprešić)

Jedan gol igračima Zaprešića bio je dovoljan za sva tri boda i to zgoditak s bijele točke. U 32. Kuš je „panenkom“ prevario Lalića za minimalnu prednost domaćina. Od 38. minute igrači Zdenka Kuša igraju s igračem manje pa gosti kreću u lov na (barem) bod. Najbliže njemu su bili u 75. minuti, ali opravdano dosuđeni jednaesterac nije iskoristio Gestić (obrana Cingulina) pa Bijeli golubovi iz Kupljenova odlaze bez ijednog boda.

Nakon 23. kola vodi Sutla s 58 bodova, treći je Klokočevac sa 47, četvrti je Zrinski Tehnovent sa 45 bodova, Bregana je jedanaesta je s 25 koliko ima i dvanaesto Rakitje, Novaki su petnaesti s 20, dok je Bestovje na šesnaestom mjestu sa 7 bodova.

ORIJENTACIJSKO TRČANJE - Prvenstvo Hrvatske u sprintu - Zaprešić, 22. travnja

Pet medalja za OK Japetić

Prvenstvo Hrvatske u sprintu održano je u nedjelju, 22. travnja u Zaprešiću, a na novoj karti Novi dvori nastupila su i 23 člana Orijentacijskog kluba Japetić. Postigli su vrlo dobre rezultate: u najjačoj muškoj seniorskoj kategoriji na stazi duljine 2,6 km prošlogodišnji pobjednik Matija Razum osvojio je srebro, dok je lanjski viceprvak Lino Legac osvojio broncu. Pobjednik je bio član OK Ris iz Delnica Matjaž Štanfel. U najjačoj ženskoj seniorskoj kategoriji Eva Ocvirk zauzela je visoko 2. mjesto u jakoj konkurenciji najboljih orijentacionstica. Od mladih članova, u kategoriji Ž16-kadetkinja Pia Ocvirk osvojila je 2. mjesto, a Til Ocvirk u kategoriji Ž12 - djevojčice 3. mjesto.

Evo i svih rezultata OK Japetića na Prvenstvu Hrvatske u sprintu: Ž12 – djevojčice: 3. Til Ocvirk, 4. Iva Jakopec, 5. Jelena Lesjak, 10. Bruna Štoos; Ž16 – kadetkinje: 2. Pia Ocvirk; M16 - kadeti: 6. Roko Puharić, 10. Filip Cvetković, 11. Lovro Lehpamer; Ž21A – seniorke: 2. Eva Ocvirk, 4. Sonja Lesjak, 12. Ivana Tkalčić; M21A - seniori: 2. Matija Razum, 3. Lino Legac, 4. Edi Ocvirk, 8. Frane Marković, 12. Mario Telišman; Ž35 - mlade veteranke: 7. Branka Fabek; M35 - mladi veterani: 8. Damir Suban, 13. Josip Leovac; M50 – veterani: 4. Ivan Pongrac

NOGOMET - Jedinstvena županijska liga – 23. kolo Mladost (O) – TOP 0:2 (0:2)

Pritiskom do golova

OBREZINA – Igralište SRC Mladost

Sudac: Ptičar (Kloštar Ivanić)

Pomoćnici: Kazimović (Samobor) i Bugarinović (Graberje)

Strijelci: 0:1 Rogić(5), 0:2 Andabak(17)

MLADOST OBREZINA: Karas, B. Lukačević, Fisel (od 46. Gligora), Bekavac, Trupčević (od 77. Čumpek), Brakić, Kuhar, J. Tadić, Delić (od 57. Martinić), Vučilovski, Antolković

TOP: Pipić, Lisec, G. Meglajec, Klingor, Andabak, Hržić, Rogić (od 86. Kalman), Žimbrek (od 84. Popović), I. Meglajec (od 89. Perić), Vratarić, Jordan

Trener: Darko Bogadi

Igrač utakmice: Ilija Andbak (TOP)

Domaćini iz Obrezine su se već nakon 17. minuta mogli pomiriti s novim, šestim uzastopnim porazom. U 5. Lisec prolazi desnom stranom, a njegov ubačaj u 0:1 sprovodi Rogić. Konstantni pritisak Kerestinčana u 17. minuti dovodi do 0:2 preciznim udarcem Andabaka. U nastavku domaćini konkretniji pa na sreću gosta dva puta pogađaju okvir vrata, dok su se igrači TOP–a orijentirali na kontre iz kojih su tri puta bili u matnoj situaciji, ali se mreža Krasa više nije tresla.

Nakon 23. kola vodi Polet (B) sa 65 bodova, dok je TOP na drugom mjestu sa 46.